• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-11-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėBebrai siautėja
2011-01-17, 8:00:00
"Utenos jaunimo" redakcija


Bebrai – nekalti, gražūs ir švelnūs gyvūnėliai, kurie gali pridaryti gana nemažai žalos. Prie Adolfo Šapokos gimnazijos teka gražus upelis. Šalia jo auga gražūs ir seni medžiai. Gaila, kad šiuos augalus apgadino „nekalti“ gyvūnėliai.

Bebras yra stambiausias Lietuvos graužikas. Suaugęs gyvūnas gali sverti nuo 20 iki 25 kilogramų. Šie gyvūnai vienu metu Europoje buvo išnaikinti dėl savo kailio. Švedų kronikininko Magnuso Alauso istorijoje rašoma, kad Lietuva buvusi pagrindinė kailių tiekėja Europoje. 1529 m. bebrų medžioklė buvo nustatyta Pirmajame Lietuvos statute bebravietėse uždrausta lankytis pašaliniams asmenims, o laukų darbus leista dirbti tik atstumu „kokiu stiprus vyras nuo jų galėjo nusviesti pagalį“. Už bebrų priežiūrą buvo atsakingi specialūs dvarų darbuotojai – bebrininkai. Nors dėl draudimų Lietuvoje bebrai išliko ilgiau, negu didžiojoje dalyje Europos, tačiau jie palaipsniui išnyko. XX a. pr. tik pavieniai bebrai atkeliaudavo Nemunu į Lietuvą iš Baltarusijos. Dabar šalyje bebrai paplitę daugelio upių baseinuose.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėUtenos jaunimas eina teisingu keliu
2011-01-14, 8:00:00
Šarūnas Butiškis


Vakarais Utenoje jaunimą vis rečiau galima sutikti gatvėje,. Apie paauglius uteniškius nuomonė gerėja. Atsiranda vis daugiau užsiėmimų kasdien - tiek savaitgaliais, tiek po pamokų. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokinių apklausa parodė, jog jaunimas laisvalaikiu dažniausiai renkasi šokių pamokas, sporto būrelius, dailės ar muzikos mokyklas. Apklausoje dalyvavo, beveik 500 jaunimo iš Utenos miesto, jų amžius 14 – 18 metų. Paaugliai vis labiau džiugina dėmesio sutelkimu į mokslus bei noru dirbti vasaros metu. Todėl, galima teigti, kad dėmesio jaunimui ir jo užimtumui ugdyti Utenoje pakanka. Tikriausiai, dėl to, pagirtinas turėtų būti Utenos miesto savivaldybės darbas, bei kitų Utenoje veikiančių organizacijų idėjos.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėGeriausias draugas – kompiuteris
2011-01-13, 8:00:00
"Utenos jaunimo" redakcija


Kaip visada, grįžus iš mokyklos atrodo, kad namų darbų neuždavė, o mokykloje daugelis vaikų yra irzlūs, gavau blogą pažymį, todėl buvo ne tokia jau ir gera diena... O dabar grįžus namo turiu daug laisvo laiko ir, kad atsipalaiduočiau noriu pabendrauti su draugais...

Įsijungiu kompiuterį. Tada prabyla mano skrandis... Kol kompiuteris kraunasi, nubėgu iki virtuvės, iš šaldytuvo išsitraukiu lėkštę su pietumis, kuriuos man iš vakaro paruošė mama... Įdedu ją į mikrobangų krosnelę ir kol maistas šyla, nubėgu iki savo kambario, įsijungiu keletą mėgstamų forumų, pokalbių svetainių. Tuo pat metu iš virtuvės pasijaučia sušilusio, maisto kvapas... Nuskubu ten savo uoslės vedina... Deja, bet maistas dar nesušilęs, todėl nustatau dar penkioms minutėms, ir vėl nulekiu į savo kambarį, nes kompiuteris leidžia visokiausius garsus, mat yra užbombarduotas nuo reklaminių pranešimų. Tačiau aš atkakliai braunuosi pro juos tol, kol randu tai, ko man tikrai reikia. Jeigu tikėčiau jais, ką tik apskaičiavau, kad vien per šiandieną būčiau laimėjusi 4 milijonus eurų! Ir aš galiu parodyti liežuvį visiems tiems „geriesiems pinigų dalintojams“, kuriems eilinį kartą nepavyko manęs apmulkinti. Tuo metu, mano gerai išlavinta uoslė pajunta tikrai ne tokį kvapą kokį norėčiau. Virtuvėje KAŽKAS KAŽKĄ prisvilino. „turbūt sesė“ - pamaniau. „Bet aš neturiu sesės!“ - prisiminiau. Taip nutiko, kad likau nepapietavusi. Ir dar turėjau vėdinti virtuvę... kalti visi kiti – tik ne aš ir ne mano „geriausias draugas“ - kompiuteris.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėVergvaldė elektronika
2011-01-09, 8:00:00
Ausma Bernotaitė


Visiems atrodo savaime suprantama, kad įvairūs elektroniniai prietaisai buvo sukurti, kad padėtų žmogui buityje ir jį linksmintų. Tačiau ar netampame mes pernelyg priklausomi nuo jų? Tikriausiai turite mobilųjį telefoną. Ar jums pavyktų jį savaitei išjungti ir nepradėti nerimauti?

Buvau dar mažutė, kai pasaulis pagimdė pirmuosius buities ruošos darbuose padedančius prietaisus: skalbimo mašinas, virtuvės kombainus, virdulius ir visus kitus žmogui padedančius dalykus. Atrodė labai stebuklinga, kai mūsų šeima įsigijo smagią baltą draugę, kurią mama prielankiai praminė Skalbėja. Mamytė būdavo daug linksmesnė sekmadieniais – drabužių skalbimo dienomis. O kai nusipirkome daugiau buitinės technikos, net man be niekieno pagalbos buvo leidžiama užvirti vandenį ar sutarkuoti bulves.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėMiestas, kuriame visada yra ką veikti
2011-01-07, 8:00:00
Ausma Bernotaitė


„Jei pavargai nuo Londono, pavargai nuo gyvenimo“, kartą pasakė garsus britų rašytojas S.Džonsonas. Londonas – didžiausias Europos miestas, kuriame gyvena maždaug 7,5 milijono arba dvi lietuvos žmonių. Tai vienas garsiausių miestų ne tik Europje, bet ir pasauly. Galiu tvirtai teigti, kad Londonas – turistų rojus, tiesa, gan brangokas ir labai triukšmingas, bet visgi rojus. Čia svečiuojasi arba gyvena garsūs meno kūriniai, apstu architektūros šedevrų, garsių klubų, parkų. Visgi, turistiniai traukos centrai – tik viena šio miesto žavesio pusė. Antroji yra ta, kad nuvykęs į Londoną, tuo pat metu nuvyksti ir į dar daug kitų pasaulio vietų. Čia maišosi tautos, kiekviena įnešdama savitumo į šį įdomų miestą.

Londono tyrinėjimas dažniausiai prasideda miesto centre. Visų pirma reikia įvertinti atstumus nuo vieno objekto iki kito, nes tai, kas žemėlapyje atrodo kaip malonus 20-ties minučių pasivaikščiojimas parku, realybėje gali pasirodyti kaip greitas bėgimas visą valandą. Metro ar autobusų stotelę rasti paprasta, bet kiekvienas pasivažinėjimas jums kainuos apie 10 litų (priklausomai nuo bilieto tipo), tad geriausia iš anksto išsiaiškinti, kokie lankytini objektai yra vienas šalia kito.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėŠaunių mergaičių sindromas
2011-01-06, 8:00:00
Ausma Bernotaitė


Viduramžių moterys tikriausiai niekada nebūtų įsivaizdavę, kiek laivės ateityje turės gražiosios lyties atstovės. Mes, moterys, per ilgus amžius priešinomės, kovojome ir pagaliau išsikovojome savo laisvę. Dar visai neseniai atrodė, kad moteriai nedera dėvėti kelnių, rūkyti ir daryti kitų „tik vyrams“ dalykų. Šiais laikais nuo kovos pereiname prie aršaus ir pikto įrodinėjimo. Taip, mes esame lygios. Visgi, ar toks įrodinėjimas kartais neperžengia ribų, ar moteris tikrai turi būti sekundėmis suplanavusi savo laiką, kad vyrams ir sau įrodytų, kad yra vertinga?

Niekada nesu patekusi į situaciją, kai dėl lyties nebūčiau gavusi pažymio, darbo, dėmesio. Nebent vienąsyk islamiškoje šalyje. Visgi nuo mažumės klausiau juokelių apie tai, kaip moterys neva nemoka į sieną vinio įkalti, dirbti susikaupę, atlikti sudėtingų fizinių užduočių, absoliučiai eina iš proto prieš menstruacijas ir kitokių neva nekaltų juokelių. Pamažu jie susikaupė į norą nuolat įrodinėti.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėMados virusas
2010-12-23, 16:30:27
"Utenos jaunimo" redakcija


Mados virusas – tai kasmetinis renginys kurį organizuoja Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto Siuvinių technologijos studentės. Šiame renginyje ne tik pristatomi drabužiai, bet čia pasirodo ir įvairūs alikėjai. Šis renginys tikriausiai nėra labai žinomas, nes į jį (bent jau 2009 metais) galima buvo patekti tik su kvietimais. Kvietimus gauna ten dalyvaujantys drabužių kūrėjai, kurie vėliau gali pasikviesti artimus žmones į šį renginį. Mados viruse pristatomi ne bet kokie drabužiai, o kuriuos sukūrė Utenos kolegijos studentės bei kiti šiame renginyje dalyvaujantys asmenys. Mados viruse pristatomi drabužiai kartais gali pasirodyti ne visai kasdieniški – mat čia parodomos kolekcijos, ne visos sukurtos iš tradicinių medžiagų: saldainių popierėlių, užtrauktukų, statybai naudojamo tinklo. Čia taip pat kelerius metus iš eilės pasirodė Krašuonos bei Vyturių mokyklų jaunosios dizainerės, kurios pristatė savo kurtus drabužius. Gaila, bet dėl nežinomų priežasčių (turbūt dėl krizės) net šešiolika metų iš eilės vykstančio renginio pernai nebuvo. Na belieka tik tikėtis, kad kitais metais šis renginys įvyks.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėAr lietuviškas kinas turi ateitį?
2010-12-26, 8:00:00
"Utenos jaunimo" redakcija


Po to, kai su žeme buvo sulyginta Senoji Lietuvos kino studija, kai kurie puolė laidoti ir visą lietuviško kino industriją, juk nelengva žiūrėti, kaip žūva visa ko pradžia – pamatai. Laimei jaunieji kinematografininkai nėra taip pesimistiškai nusiteikę – prieš juos daugybė galimybių, reikia tik pasinaudoti.

Gyvename trečiajame ir bene daugiausiai vilčių teikiančiame Lietuvos kino laikotarpyje. Jį valdo nauja gabių kino kūrėjų karta, priklausanti smulkesnėms kino studijoms. Tiesa, anot jų, Lietuva nėra pati palankiausia vieta kūrybinėms idėjoms įgyvendinti, blaškomi finansinių sunkumų menininkai priversti ieškoti pagalbos rankos ar supratingos sielos kitose šalyse: „Saviškiai neretai linkę atsukti šaltą petį.“ - guodžiasi režisieriai. Telieka pasidžiaugti, jog niekas rankų nenuleidžia, stengiasi, ieško ir randa - gimsta tarptautiniai projektai pvz.: bendras lietuvių, lenkų ir vokiečių darbas „Kai apkabinsiu tave“, startuosiantis kino teatruose lapkričio pabaigoje.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos