• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėKalėdos
2010-12-25, 8:00:00
Gintarė Žilinskaitė


Ar čia man vienai taip greitai bėga laikas? Kad vasara greitai praeina, tai seniai žinoma tiesa. Tą dar pastebėjau ankstyvoje vaikystėje. Bet jau ir ruduo baigiasi. Parduotuvių vitrinas po truputį okupuoja eglės ir seniai. Jau savaitė, kaip parduotuvių vitrinose tviska lemputės, pašto dėžutėse prigrūsta lankstinukų apie kalėdines nuolaidas, o parduotuvėse išrikiuotos gražiausiai padabintos Kalėdų eglutės ir kita kalėdinė atributika. Prekybininkai siūlo kalėdinėmis dovanomis artimiesiems pasirūpinti iš anksto, nelaukti paskutinės akimirkos, kai bus sunku ką nors rasti. Ir nežinai žmogus, ar čia taip kalėdinė nuotaika kuriama ir stengiamasi ilgiau išlaikyti Kalėdų šurmulį ir laukimą, ar čia tiesiog prekybininkų pastangos prisivilioti kuo daugiau pirkėjų ir gauti kuo daugiau pajamų... Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų aikštėse Kalėdų eglutės bus įžiebiamos gruodžio pirmosiomis savaitėmis. Šia diena ir prasideda oficialusis kalėdinis periodas, kai virpantis laukimas ir šventinės nuotaikos nustelbia kasdieninius rūpesčius.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėKas man yra žirgai?
2010-12-24, 8:00:00
"Utenos jaunimo" redakcija


Žirgas - tai tavo veidrodis. Jis tau niekada nemeluos. jis atspindi tavo temperamentą, jis atspindi tavo svyravimus. Nepyk ant savo žirgo - taip gali ir pats ant savęs pykti. (Rudolf G. Binding)

Šiais laikais žirgų sportas pasaulyje gana populiarus. Daugybė žmonių užsiima tam tikromis žirgų sporto šakomis: lenktynėmis, konkūru, išjodinėjimu ir kt. Jie perka tam tikrų veislių, tam tikro eksterjero ir tam tikrai šakai potencialius žirgus, moka didžiulius pinigus už jų treniravimą, priežiūrą. Taip, žirgų sportas yra brangus. Neskaitant žirgo kainos, nepigiai kainuoja inventorius, išlaikymas, jei dalyvauji varžybose – starto, priekabos nuomos mokesčiai... Taip, tai brangu. Bet gal verta?

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėLikus iki Kalėdų tik kelioms akimirkoms...
2010-12-23, 8:00:00
Eglė Daugsevičiūtė


Keista, liko keletą dienų iki Kalėdų. Ilgai lauktos, jos užsuko į mūsų namus, bet nepastebėtai ir greitai išeina, palikdamos betvarkę ir sumaištį. Visoje šioje prieš Kalėdinėje karštinėje, aišku, galima prisiminti A. Švarcenegerio filmą „Kalėdų karštinė“, bet aš ne apie tai, norėčiau stabtelti ir prisiminti bei pagalvoti, kokie veiksniai lemia, kad šventės jau čia, kas daro Kalėdas tokias svarbias mums. Taigi, ponios ir pona, pristatau 10 veiksnių iš kurių atpažystame, kad jau Kalėdos.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėKaip tampama talentais?
2010-12-22, 8:00:00
Agnė Šereikaitė


Kiekvienas iš mūsų, vos tik atėjęs į šį pasaulį, kartu su savimi atsinešė ne tik charakterį, intelektą, bet ir įvairių gebėjimų užuomazgas. Kuo daugiau naudojame ir vystome įgytuosius talentus, tuo daugiau jų atrandame. Todėl tik nuo mūsų pačių priklauso, ką galime pasiekti ateityje.

Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio yra skiriama ne tik savarankiškos, savo tikslus žinančios, bet taipogi visapusiškos ir talentingos asmenybės ugdymui. Tiek televizijos laidos, tiek literatūra ar kinas nevengia supažindinti su gabiais žmonėmis, įdomiais jų pomėgiais. Pastebimai populiarėja ir specialios mokyklos, kviečiančios menui neabejingą jaunimą tobulinti savo esamų įgūdžių, atrasti naujų. Tai leidžia žmogui jau ankstyvoje jaunystėje pažinti save ir atrasti gabumus, kuriems atsiskleisti, galbūt, ansčiau nebuvo tinkamos aplinkos ar priemonių. Žmogus gali gimti tiesiog su polinkiu, bet jei to polinkio jis neatras savyje, ir nevystys, jis išnyks, todėl labai svarbu yra tokie veiksniai, kaip tėvų skatinimas, darbas su kitais, norinčiais taipogi atrasti savyje gabumų.Tačiau pagrindinė taisyklė norint ko nors išmokti yra atkaklumas ir noras tobulėti vardan savo paties gerovės. Imantis naujos veiklos ar siekiant įgyti didesnį pranašumą jau pažintose sritise, nereikėtų pamiršti nuolatos skatinti save, net jei ir nepasiseka,juk į priekį daug lengviau žengti pasitikint savo jėgomis. Aišku, galima svarstyti, jog daug ką lemia genai ir ugdymas, bet, visdėlto, gyvenimą nulemia mūsų pačių požiūris ir pasirinkimai.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėLietuvos rankininkai
2010-12-21, 8:00:00
Martyna Vaitkutė


Beveik visų lietuvių populiariausia sporto šaka – krepšinis. Dėl ko būtent taip, galima numanyti, juk krepšininkai turi daug geresnes sąlygas treniruotis negu kitų sporto šakų žaidėjai, jie yra labiau remiami finansiškai. Krepšinio aikštelių gausu visuose miestuose, kaimuose, o pavyzdžiui rankinio, teniso ar regbio, tinklinio – ne. Taip pat plaukimui, juk baseinai yra tik miestuose, ir tai ne visuose.

Rankinis Lietuvoje nėra labai populiarus. Rankininkai gauna mažesnį finansavimą, įėjimas į beveik visas varžybas yra nemokamas, kartais – minimalus (nuo 5 iki 15 litų), bet ir už bilietą mokėti reikia tik per Pasaulio čempionatų varžybas, Lietuvos čempionatus žiūrovai gali stebėti nemokamai.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėKaip atsikratyti nerimo?
2010-12-20, 8:00:00
Solveta Meidutė


Milijonai žmonių pasaulyje patiria stresą, tai kaip liga, kurią išgydyti yra labai sunku. Dauguma žmonių net nežino, kad stresą nugalėti įmanoma, tačiau reikia savo pastangų. Ilgai masčiau kokia šiais laikais aktualia tema galėčiau rašyti straipsnį, kuris sudomintų skaitytojus. Nusprendžiau paliesti temą susijusią su nerimu. Nusprendžiau paieškoti literatūros apie nerimą ir jo gydymą, išplėsti savo žinias apie nerimą, tačiau nieko ypatingo neradau. Neseniai kažkokiu būdu į mano rankas pateko knygą Dale Carnegie „Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi“. Ši knyga pakeitė mano gyvenimą, knygoje perskaitytas žinias gana sunku pritaikyti, tačiau man puikiai sekasi. Aš ją su malonumu perskaičiau, todėl remdamasi šia knyga norėčiau eiliniams žmonės, kuria be perstojo jaudinasi, palengvinti jų gyvenimą.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėŠachmatų turnyras Utenoje
2010-12-15, 18:09:21
Laurynas Martinavičius


2010 metų lapkričio-gruodžio mėnesių savaitgaliais „Aušros“ prekybos centre vykęs šachmatų turnyras baigėsi. Jame dalyvavo trijų amžiaus kategorijų dalyviai: mažiausieji iki 16 metų, vyresnieji 16-26 metų, trečiojoje varžėsi vyresni nei 26 metų atstovai. Renginį organizavo Visuomeninė organizacija Utenos ekonomikos ir kompiuterijos klubas. Jis sukėlė didžiulį susidomėjimą – per tris savaitgalius buvo sužaista daugiau kaip 200 partijų! Renginys buvo patrauklus ne vien šachmatų meistrams, bet ir žiūrovams. Keletas stebėtojų, norėdami išbandyti savo jėgas, metė iššūkį profesonalams, kurie mielai sutiko pasivaržyti.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėSportas – sunkus laisvalaikio leidimo būdas?
2010-12-18, 8:00:00
Jurinta Pakalnytė


Dažnas jaunuolis, pasibaigus pamokoms, suka galvą: ką veikti šį vakarą? Namų darbai paruošti (arba ne...), Facebook'e jau pasėdėjau... O toliau? Eiti į lauką? Susitikti su draugais? O gal užsiimti kuo nors naudingesniu? Šis klausimas man taip pat kilo pabaigus muzikos mokyklą. Gyvenime išbandžiau ir grojimą, chorą, teatrą, šokį... Kas toliau? Norisi kažko naujo ir neišbandyto, o laisvo laiko 11-oje klasėje atsirado pakankamai. Štai tuomet ir atėjo į galvą mintis: jau seniai mąsčiau apie Karate treniruotes. Svarsčiau: gal jau vėlu, juk man 17-iolika, o užsiiminėti kovos menais dažniausiai pradedama vaikystėje. Tačiau įsitikinau – sportuoti niekada nevėlu ir... visai smagu! Taigi, noriu Jus bent minimaliai supažindinti su šia veikla, su kuo gi ta Karate „valgoma“ rytų kovos klube „Impulsas“ ir kokie mano pastebėjimai čia pasimokius 3 mėnesius.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos