• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėŠiuolaikinis jaunimas
2010-12-17, 8:00:00
Monika Stanislovėnaitė


Šiuolaikinis jaunimas yra visai kitoks nei, tarkime, prieš 20 metų. Viskas dabar kitaip, nes pasaulį valdo technologijos. Dabar mums rūpi kiti dalykai, kitoks pasaulio suvokimas.

Ankščiau pasaulis sukdavosi apie žmones, jie daugiau bendraudavo, kalbėdavo, jiems rūpėdavo kiti. Aišku, nesakau, kad dabar žmonės beširdžiai robotai kuriems rūpi tik kompiuteriai ir kitos technologijos. Ne, daug žmonių tikrai vertina žmogiškumą, bet jei nesusimastysime, neaišku, iki ko prieisime. O, kaip žinome, naują pasaulį kuria jaunimas.

Mes, jaunimas, naujoji karta, gyvename įdomiu laikotarpiu. Mes turim tai, ko mūsų tėvai ir seneliai negalėjo net įsivaizduoti. Įvairi technika, mokslo atradimai, atvėrė mūsų kartai duris į pasaulį, kur įmanoma ir galima beveik viskas. Juk turime tai, apie ką anksčiau nė nesusimastydavo. Gal pasaulis ir pilnas daiktų įvairove, bet jis tikrai netapo tobulas ir niekada netaps.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėMatematikos egzaminas - tik ne Adolfo Šapokos abiturientų nosiai!
2010-12-16, 8:00:00
Abiturientės S&R


Kiekvienos mokyklos valdžia yra suinteresuota dėl jų mokyklos dvyliktokų ateities. Verta stengtis, juk mokyklos yra reitinguojamos pagal egzaminų balus. Kiekvienas direktorius, pavaduotojas ar mokytojas nori suteikti kuo geresnes sąlygas mokytis mokiniams, ypač jie yra suinteresuoti dvyliktokų pasiruošimui egzaminams. Tačiau ar tikrai visos mokyklos sugeba į egzaminus išleisti ramų, savimi pasitikintį dvyliktoką, kuris jaučiasi gerai pasiruošęs?

Adolfo Šapokos gimnazijos XV dvyliktokų laida yra nuskriausta. Mūsų nuomone, mokyklos valdžia nesuteikė pilnavertiškų sąlygų ruoštis egzaminams, konkrečiai matematikos egzaminui. Matematikos egzaminas yra vienas populiariausių iš pasirenkamųjų egzaminų dvyliktokams, o kelių Adolfo Šapokos gimnazijos klasių mokiniai suabejojo, ar dar vis verta rinktis šį egzaminą, ar sugebės jį išlaikyti?

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėKur linksmintis nepilnamečiams?
2010-12-15, 8:00:00
"Utenos jaunimo" redakcija


Utenoje iki 2010 m. lapkričio 1d. vykdavo šokiai jaunimui, tiek pilnamečiams, tiek dar neturintiems 18 metų. Virš „Senukų“ esančioje „Antikoje“ vykdavo šokiai tik pilnamečiams, o į buvusį „Tornadą“ (prie centrinės Miškinių bibliotekos) penktadieniais susirinkdavo tikrai nemažai jaunimo iki 18m., taip pat daug jaunimo susirinkdavo ir į „Mūzą“. Tačiau po helauvyno vakarėlio šokiai buvusiam „Tornade“ ir „Mūzoje“, kur galėdavo pasilinksminti nepilnamečiai, buvo uždrausti. Dalis jaunimo prisigėrė, kai kurie labai padaugino išgerti. Taigi liko tik „Antika“, kur įleidžiami žmonės tik nuo 18m. Tai kur linksmintis mums, nepilnamečiams? Kodėl reikia nubausti ir tuos, kurie į šokius susirinkdavo tiesiog gerai praleisti penktadienio vakarą, pašokti, o ne prisigerti? Juk ten didžioji dalis jaunimo susirinkdavo būdami blaivūs, negėrę ar visai negeriantys, norintys tik pasilinksminti, pašokti. Ką dabar vietoj šokių mums savivaldybė galėtų pasiūlyti? Kur eiti penktadienio vakarą, po ilgos mokslo savaitės, pasilinksminti?

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėGamta ir žmogus
2010-12-14, 8:00:00
Lina Kalytytė


Prieš kelis šimtus metų, kai dar pramonė ir jos gaminiai nebuvo tokia neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, žmogus gyveno visiškoje harmonijoje su gamta. Tačiau šiandien, deja, kuo toliau, tuo labiau gamta kenčia nuo mūsų neatsakingumo.

Esame civilizacijos „ragavę" žmonės, gal todėl bėgant metams nebesuprantame, kad gamta ir žmogus turi bendradarbiauti, kad negyventų žmogus be gamtos. Šiandien santykiai tarp žmogaus ir gamtos yra pasikeitę.

Gamta, manau, iki šiol duoda milžinišką duoklę, o žmogus nebesugeba suprasti, kad iš gamtos galima imti tik tiek, kiek reikia (kad išgyventų), o ne tiek, kiek gamta gali duoti. Gaila, jog keičiasi supratimas. Seniau žmonės medžiodavo, nes reikėjo pavalgyti, dabar medžioja, nes tai, daug kam, neva, teikia malonumą. Žudyti beginklius gyvūnėlius, o ne grožėtis jais šiais laikais malonu. Labai skaudu vis išgirsti naujas statistikas, jog gresia išnykimas vienai ar kitai gyvūnų rūšiai.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėAr Utenos jaunimas gali laisvai užsiimti ekstremaliu sportu?
2010-12-13, 8:00:00
Tomas Dausa


Vis daugiau jaunimo praleidžia laisvą laiką namuose prie kompiuterio, ar užsiimdami žalingais įpročiais. Vartodami alkoholį ar kvaišalus. Tačiau vis mažiau jaunimo užsiima prasminga veikla.

Utenoje yra susibūrusi labai maža 15 – 20 žmonių, jaunimo grupelė, kuri užsiiminėja ekstremaliu sportu. Tai mažieji BMX dviračiai ir visiems gerai žinomos riedlentės. Šios sporto šakos atsirado labai neseniai, tačiau labai sparčiai tobulėjo pasaulyje, truputį mažiau Lietuvoje, ir dar mažiau Utenoje. Mažoji Utenos jaunimo dalis, kuri nori tobulėti, siekti savo tikslo yra priversta tai daryti tik kituose miestuose, nes Utenoje labai prastos sąlygos tam atlikti.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėApie žmogaus elgesį su gyvūnais
2010-12-11, 22:31:32
Monika Morkūnaitė


Atėjo metas, kuomet mūsų gyvenimą labai stipriai paveikė šiuolaikinės technologijos, šalyje susiklostė sudėtinga ekonominė padėtis, o gyvenimo ritmas dar labiau suspartėjo. Nedarbas, mokesčiai ir genetiškai modifikuotas maistas tapo kasdieninėmis aktualijomis. Turbūt nieko keista, kad vyraujant sunkmečiui, labai stipriai pakito ir patys žmonės. Tarpusavio santykiai tapo kaip niekad anksčiau šalti, nenuoširdūs ir savanaudiški, o jaunų žmonių vertybes ugdo televizija bei internetas. Visuomenėje įvyko lūžis ir vargu ar jau įmanoma kardinaliai pakeisti susiklosčiusią padėtį. Tačiau šįkart norėčiau pakalbėti apie kitą žmonijos bėdą. Mano manymu pati didžiausia mūsų laikų problema – tai žiaurus, šokiruojantis, visas etikos normas peržengęs elgesys su gyvūnais, apnuoginantis tamsiausias žmogaus prigimties puses. Supančioti ankštų varginančios rutinos rėmų retai turime progų susimąstyti, o galbūt net sužinoti, kaip nenusakomai žiauriai galime elgtis su gyvais padarais dėl savo pačių reikmių.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėAdolfo Šapokos gimnazijos devintokai laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“
2010-12-09, 17:09:47
Rūta Pakalnytė


Spalio 12 dieną 12 valandą iš Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos pajudėjo autobusas, vežantis mokinius į projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ filmavimą. Tą dieną, lydimi savo klasės draugų, projekte dalyvauti ruošėsi 1b klasės mokinys Lukas Stankūnas ir 1c – Kasparas Mociūnas. Lukas šiame projekte dalyvauja antrą kartą. Prieš metus jis pusfinalyje užėmė trečiąją vietą ir tik „per plauką“ nepateko į finalą. Kasparas į projektą vyko pirmą sykį.

Nuvykus į LRT studiją sirgaliams pusantros valandos teko laukti filmavimo. Jie fotografavosi, susipažino su kitų mokyklų mokiniais. Tuo metu dalyviai studijoje ruošėsi filmavimui. Filmavimas vyko sklandžiai, truko tik dvi valandas. Pro knygos vartus vienas po kito žengė projekto dalyviai: Lukas Stankūnas, lydimas savo auklėtojos dailės ir technologijų mokytojos Editos Bugvilionytės, Kasparas Mociūnas su auklėtoja istorijos ir pilietinio ugdymo mokytoja Daiva Dudėniene ir kiti devintokai iš įvairių Lietuvos miestų. Prasidėjus konkursui sirgaliai už savo lyderius gniaužė kumščius, palaikė bendraklasius mojuodami atsivežta mokyklos vėliava ir spalvingais plakatais, jiems plojo ir šypsojosi, skandavo jų vardus. Visiems buvo labai sunku sulaikyti emocijas. Po kiekvieno turo studijoje esantys palaikytojai siuntė trumpąsias SMS žinutes likusiems Utenoje, pranešdami apie tai, kaip sekasi Lukui ir Kasparui. Iki pat filmavimo pabaigos tiek Vilniuje, tiek Utenoje tvyrojo įtampa ir viltis. Sužinojus rezultatus pasipylė šūksniai ir sveikinimai. Fortūna šį kartą šypsojosi Lukui, užėmusiam antrąją vietą ir patekusiam į finalą. Kasparas žaidimą paliko po pirmojo turo.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėKonferencija „Savanoriauti apsimoka“
2010-12-08, 19:41:56
Kristina Šutaitė


Penktadienį A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje buvo paminėta Tarptautinė savanorystės diena. Ją visa Lietuva tradiciškai švenčia gruodžio 5-ą dieną. Utenoje tam tikslui buvo surengta konferencija „Savanoriauti apsimoka“. Konferencijos metu pranešimus skaitė savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorė Miglė Križinauskaitė, Socialinės ir psichologinės pagalbos fondo direktorė Tania Guroka. Šis pranešimas sulaukė didelio susidomėjimo jaunųjų klausytojų tarpe, nes buvo kalbama apie savanorystės galimybes užsienyje. Taip pat pranešimus skaitė Tarptautinių jaunimo apdovanojimų vadovai Utenoje Vida Starčikovienė ir Kristina Šutaitė. Buvo pasidžiaugta, kad ši programa jau yra žinoma ir turi keturis bronzos ženkliukų turėtojus Utenoje. Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai yra arčiausia mūsų, Utenos savanorių, kurie nori įveikti asmeninius įššūkus, susirasti bendraminčių, užsibrėžtai siekti savo tikslų, tuo pačiu renkant ženkliukus (Bronzos, Sidabro, Aukso). Tarptautinių jaunimo apdovanojimų vadovas yra ir Algis Bernotas (Utenos ekonomikos ir kompiuterijos klubas), kuris dirba su jaunimu ir jų projektais. Sulaukėme svečio Andriaus Mago iš Vilniaus, kuris pasidalino savanorystės patirtimi Indijoje ir Malaizijoje. Šis pasakojimas apibendrino visą konferenciją ir pateisino pavadinimą „Savanoriauti apsimoka“.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos