• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-11-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėRe: Veidaknygės karta
2010-12-07, 22:22:58
"Utenos jaunimo" redakcija


Neseniai „Utenos jaunimo“ puslapyje pasirodė straipsnis „Veidaknygės karta“. Iš pavadinimo supratau, jog jis turėtų būti apie visiems gerai žinomą Facebook‘ą, bet apie jį buvo tik labai nežymiai užsiminta. Perskaičius šį straipsnį man kilo daug neaiškumų, dėl to nusprendžiau parašyti, taip sakant, „atsakomąjį straipsnį“.

Pirmoji dėstymo pastraipa – visiškai nesiriša su įžanga ir apskritai neaišku, kas norima ja pasakyti. Autorius(-ė) mini, jog tai, kad moki naudotis internetu joks sugebėjimas ir kad tą daro kiekvienas vaikas. Tačiau visuomenę sudaro ne vien vaikai, o ir senyvo amžiaus žmonės, iš kurių dažnas net kompiuterio įsijungti nemoka, ir prisiminus tą faktą, jog daugybė jaunų žmonių emigruoja iš mūsų šalelės, galima teigti, kad skaitmenizacija mūsų nepalies?. Skaitant taip pat susidaro įspūdis, jog dalis Afrikos ir Centrinės Azijos nepriklauso mūsų pasauliui, nes dauguma žmonių ten neturi net ko valgyti, ką ir bekalbėti apie internetą.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėUtenos miesto savivaldybė taupo jaunimo sąskaita
2010-12-04, 21:29:10
"Utenos jaunimo" redakcija


Prasidėjus ekonominei krizei visoje Lietuvoje, valstybės vyriausybė ir miestų savivaldybės galvojo kaip ir kur sumažinti išlaidas. Ir visi nusitaikė į Lietuvis ateitį - jaunimą. Dar ir dabar besitęsiant ir negalvojančiai atsitraukti ekonominei krizei yra „aukojama“ Lietuvos ateitis - jaunimas. O aš konkrečiai norėčiau pakalbėti apie mano gimtojo miesto savivaldybę ir jos taupymą paliekant Utenos jaunimą likimo valiai.

Taip, negali teigti, kad Utenoje visiškai nėra jaunimo organizacijų, kurios mumis nesirūpina. Utenos mieste yra keletas organizacijų, kurios pagal idėją turėtų veikti jaunimo labui. Bet šiomis dienomis šias organizacijas labiau galima vadinti neveiksniomis. Jos ir labai norėdamos neturi palankių sąlygų padėti ir veikti Utenos miesto jaunimo labui. Utenos miesto savivaldybė ir ten sėdintys „ponai“ visiškai nesidomi Utenos jaunimu ir neskiria pinigų arba jų skiria pačias minimaliausias sumas, kad negalima būtų prisikabinti. Skiriant tokias sumas arba pinigų neskiriant visiškai tiesiog yra tyčiojamasi iš viso Utenos jaunimo ir jaunimo organizacijų. Utenoje veikiančios organizacijos per metus gali suorganizuoti tik kelis renginius. O miesto jaunimas savaitgalius turi leisti gatvėse. Mano nuomone toks savivaldybės atlaidumas ir visiškas nekreipimas dėmesio į Utenos jaunimą žlugdo ir niokojo Utenos miestą ir jo ateitį.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėSusitikimas su tikruoju Kalėdų Seneliu iš Laplandijos!
2010-12-03, 18:54:44
Greta Pakalnytė


Lapkričio 25 dieną, 19 valandą, mados ir grožio centre „Aušra“ rinkosi ištikimi Kalėdų senelio gerbėjai iš Utenos, Ignalinos bei Visagino. Vedini tėvelių, senelių, brolių, seserų bei būriais draugų visi nekantraudami susirinko pasitikti tikrojo Kalėdų senelio iš Suomijoje, užpoliariniame rate, esančio Kalėdų Senelio kaimelio. Mados ir grožio centras „Aušra“ buvo pilnut pilnutėlis. Renginį vedęs IR didžėjus Linas Bražionis su vaikais ilgai diskutavo kaip atrodys pagrindinis šio vakaro herojus: koks jo ūgis, kiek seneliui metų, ar jis turi žmoną ir kiek nykštukų dirba tose didelėse, pasakiškose dirbtuvėse... Senelio iš Laplandijos laukimas virto karšta diskusija! Laikas bėgo, o Kalėdų senelio nebuvo... Vedėjas pranešė, kad speciali Santa mašina sustojo ties šviesaforu, nes baigėsi degalai ir automobilis užgeso... Tagi buvo nuspręsta renginį pradėti, tačiau nuskambėjęs skardus vaikų juokas, reiškiantis džiaugsmą, pranešė, kad senelis jau čia. Iškilmingai vaikučių praskirtu keliu pro duris įžengė pagrindinis pasaulio Kalėdų senelis su 20 elfų. Pasirašęs Kalėdų senelio manifestą ir pasisveikinęs su Utenos meru A. Katinu bei PC „Aušra“ direktore Daiva Trapnauskiene senelis prisėdo klausyti mažųjų muzikantų paruoštų pasirodymų. Scenoje be paliovos šoko ir dainavo mažieji „Decimos“ dainorėliai, o senelio pagalbininkai – elfai, dalino vaikams lauktuves iš Laplandijos.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėRotary Pump
2010-12-02, 22:24:56
"Utenos jaunimo" redakcija


Nesijaudinkite, šiame straipsnyje nekalbėsime apie rotacinius siurblius. Rotary Pump – sunkiojo roko grupė iš Dusetų miestelio. Grupė susikūrė 2008-tų metų sausio mėnesį Dusetose. Įkūrėjai Paulius (gitara, vokalas) ir Mykolas (gitara), jau seniai degė noru groti, todėl į grupę buvo pakviestas Paulius G., grojantis bosu, o už būgnų buvo pasodintas Džonis. Iš pradžių grupė grojo hard roką kuris vėliau perėjo į sunkųjį metalą. Pirmą pusmetį repeticijos vyko Dusetų jaunimo centre, kuris įkurtas klebonijos pastate, tačiau turbūt dėl didelės alaus butelių kolekcijos, sukauptos vienoje spintoje ir velnio ragų muzikos, muzikantai buvo paprašyti apleisti jaunimo centrą. Tuomet grupė persikėlė į gitaristo Pauliaus tėvo lentpjūvę, kurioje repetuoja iki šiol. 2009 metų pradžioje grupę palieka Mykolas. Ilgą laiką buvo grota trise kol galop 2010 metų birželį prie grupės prisijungė Mindaugas (gitara), tačiau vasaros pabaigoje pusmečiui išvažiavo mokytis į Olandija, o šiuo metu kolektyve vėl vyksta narių kaita, kuri nereiškia, kad jis išsiskirstys, o atvirkščiai – žada naujas idėjas ir muzikos kokybės šuolį į priekį. Grupė daug koncertuoja ir taip pramaišė nemažai Lietuvos.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėMokyklinės uniformos ypatumai
2010-12-01, 21:01:19
"Utenos jaunimo" redakcija


Mokyklinės uniformos ne vienam sovietinius laikus prisimenančiam žmogui siejasi su tamsia medžiaga ir baltomis apykaklėmis. Atėjus nepriklausomybei uniformos dingo, tačiau dabar jos vėl grįžta į madą.

Uniformas turi ne viena Lietuvos gimnazija ar vidurinė mokykla. Jos yra moderninamos, stengiamasi siūti gražias bei patogias. Vis dėlto, dažnai kyla klausimų, ar verta? Moksleiviai nenori atsikratyti savo individualumo, be to ir uniformos juk ne kiekvienam žmogui tinka. Nepaisydamos šių argumentų, mokyklos vis vien dažnai reikalauja uniformas dėvėti. Vilniaus jėzuitų gimnazijos direktorius Virgilijus Saulius teigia, kad dėvėdami uniformas moksleiviai jaučiasi vienos organizacijos-mokyklos dalimi. Pasak jo, tie kurie žūtbūt nori išsiskirti iš pilkos minios gali rasti būdų išsiskirti, nes čia ne tokios griežtos taisyklės kaip užsienyje, kaip pavyzdžiui Jungtinėje Karalystėje mokyklos uniformos yra, ko gero, labiausiai įprastos. Švarkas su išsiuvinėtu herbu, marškiniai, kaklaraištis, kelnės ar sijonas, kojinės, pėdkelnės merginoms, juodi batai, megztukas ar džemperis, striukė ar paltas - visa tai yra uniformos dalis. Kai kurios mokyklos į sąrašą įtraukia ir kuprines ar krepšius. Atskiras aprangos komplektas reikalingas kūno kultūros pamokoms. Negana to, daugelis mokyklų turi griežtas taisykles dėl išvaizdos per pamokas. Šios draudžia ryškius papuošalus ir makiažą, išsiskiriančius aksesuarus, šukuosenas.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėVeidaknygės karta
2010-11-30, 19:14:23
"Utenos jaunimo" redakcija


Sako, kad „Facebook“ prisiregistravo jau virš šešių šimtų tūkstančių vartotojų iš Lietuvos, o tai yra, ko gero, kas antras darbingo amžiaus pilietis. Taigi sparčiai kraustomės ne tik į Airiją, bet ir į virtualią erdvę. Tik kas ten mūsų laukia?

Praėjo tie laikai, kai interneto tyruose klajojo išimtinai tinklų administratoriai ir jų amžini priešai – mistiški „hakeriai“, o visi mes buvome nedrąsūs „windausų useriai“... Dabar internetas – jokia prabanga, o juo naudotis – joks sugebėjimas. Tą daro kiekvienas vaikas. Štai čia ir atsiranda kontekstas kalbėti, kaip visuotinė žmonijos skaitmenizacija paveiks pačius žmones ir pakeis visuomenę. Kai dalykai tampa kasdienybe, jie nebekeičia pasaulio drastiškomis revoliucijomis, mes patys imame nepastebimai keistis. Tai vadinasi evoliucija. Dabar drąsiai galime teigti – virtuali evoliucija.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėGėjų paradas – tolerantiškų visuomenės narių bausmė?
2010-11-29, 6:25:30
"Utenos jaunimo" redakcija


Jūs esate teisūs, jei manote, kad gėjų paradas yra seniai išsekusi ir nuvalkiota tema, tačiau šiuo straipsniu aš noriu pareikšti savo individualią nuomonę, kuri, galbūt, kai ką papiktins, o gal pralinksmins.

Tikriausiai visi atsimenate tą „džiaugsmingą“ dieną, kuomet Vilniaus galvas užplūdo žydroji banga. Vienų veidai buvo perkreipti iš pykčio, nepasitenkinimo, o gal ir pavydo. Juk mes, normalūs heteroseksualai, negalime net protesto akcijų rengti šalia Parlamento, o jie žygiuoja sau patenkinti, tarsi rodydami špygą visiems aplinkiniams, kurie netoleruoja tokių jų veiksmų. Aš manau, kad kiekvienas iš mūsų yra tolerantiškas iki tam tikros ribos ir kuomet ta riba yra peržengiama, mes nebegalime tylėti. Norime įrodyti, kad mažumos negali ignoruoti daugumos. Tačiau, norime geriau, o išeina kaip visada. Daugelis šį įvykį priėmė kaip asmeninį įžeidimą, pasityčiojimą. Kad ir kokia tolerantiška save laikyčiau, nemeluosiu, kad šis žydrosios bangos pasisparsymas mane labai papiktino. Nemanau, kad tolerancija yra visų įgeidžių tenkinimas, juolab, jei puse šalies gyventojų tam labai priešinosi.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėUtenos jaunimas domisi verslu
2010-11-29, 6:18:23
Jovita Masionytė


Šių metų spalio ir lapkričio mėnesiais VšĮ Utenos verslo informacijos centras kartu su Utenos ekonomikos ir kompiuterijos klubu organizavo pateikčių konkursą „Jaunimo pagalba verslui“. Pagrindinis konkurso tikslas skatinti jaunimą domėtis verslu ir padėti jam klestėti. Visi norintys galėjo registruotis ir iki lapkričio 22 d. turėjo sukurti verslo įmonę pristatančią pateiktį.

Konkursu labiausiai susidomėjo Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokiniai. 5 kūrybinės komandos iš šios gimnazijos visą mėnesį smarkiai plušo : domėjosi savo pristatomos įmonės veikla, rinko informaciją, bendravo su įmonės darbuotojais, stebėjo jų vykdomas pareigas. Prezentacijos buvo kuriamos UAB „Utenos deratizacija“, UAB „Staccato“, UAB „Molėtų Hronas“, Laimos Tamošiūnienės tautodailės salonui bei „Alaušo slėniui“.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos