• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-11-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėStudijos Estijoje (I): pasiilgau tarakonų...
2010-10-13, 22:15:14
Egidijus Jurgelionis


Tarakonu, neišvengiamu studento, gyvenančio bendrabutyje, kompanionu pradedu seriją (gal nelabai ilgą) rašinių apie studijas ir studentišką gyvenimą Estijoje, Taline. Taigi šitame Baltijos kelyje, kaip supratote tarakonai nestovės. Nėra jų ir bendrabutyje. Studentabučiu (nemanau, kad šita kontora verta garbingo bendrabučio vardo) ir pradėsiu pasakojimų ciklą.

Gerai, gal kiek ir perdėjau – mano kambaryje Vilniuje tarakonų niekada nebuvo, todėl nieko aš iš šitos purvinos priedermės nepasiilgau, tačiau tai tik todėl, kad ne „barake gyvenu“. Kita vertus, kaip atrodo Saulėtekio barakai aš žinau. O Talino universiteto studentabutis vertas ir bendrabučio vardo.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėTavo gyvenimą pakeitė internetas? Papasakok!
2010-09-16, 22:24:02
"Utenos jaunimo" redakcija


Ar tavo kompiuteris nuolat užimtas dėl to, kad senelis internete iki paryčių skaito pasaulio naujienas? O ir mama per "Skype" dalijasi naujais receptais su draugėmis? Ir dar pusamžis dėdė "Facebook" ieško buvusių klasės draugų ir senų bičiulių?

Nustok dūsauti! Papasakojęs, kaip tavo ar tavo pažįstamų gyvenimus pakeitė internetas, galėsi laimėti mažą nešiojamąjį kompiuterį!

Dalyvauk istorijų konkurse ir aprašyk, kaip tavo ar tavo pažįstamo gyvenimas pasikeitė atradus internetą, kokie atradimai jį nustebino, kokie sunkumai užklupo ir kaip jie buvo įveikti. Pasakojimus (lietuvių kalba, ne ilgesnius nei 1 300 spaudos ženklų, įskaitant tarpus) nuo rugsėjo 13 d. iki rugsėjo 28 dienos siųsk adresu info@bibliotekospazangai.lt.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Think 2010"
2010-09-16, 22:17:49
"Utenos jaunimo" redakcija


Rugsėjo 24 d. ISM (Vilniuje) vyks konferencija "THINK 2010. EKONOMIKA IR VERSLAS RYTOJAUS AKIMIS", kurios tikslas yra supažindinti verslius jaunus žmones su svarbiausiomis ekonominėmis bei sparčiai besivystančių verslo sektorių tendencijomis Lietuvoje bei skatinti naujas verslo iniciatyvas. Renginys yra ATVIRAS ir NE PELNO SIEKIANTIS.

Konferencijos "Think 2010 – Ekonomika ir verslas rytojaus akimis" tikslas yra supažindinti verslius jaunus žmones su svarbiausiomis ekonominėmis bei sparčiai besivystančių verslo sektorių tendencijomis Lietuvoje bei skatinti naujas verslo iniciatyvas.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Šeimų universitetas" ieško savanorių, norinčių padėti šeimoms stiprinti tarpusavio ryšius
2010-09-14, 22:02:15
"Utenos jaunimo" redakcija


2010 m. rugsėjo 8 d., Vilnius. Šią savaitę visuomeninės iniciatyvos "Augink atsakingai" nacionalinė šeimų saviugdos programa "Šeimų universitetas" paskelbė savanorių moderatorių atrankos pradžią. Mokymus išklausę savanoriai padės projekte dalyvausiančioms šeimoms kurti intensyvius tarpusavio santykius, kūrybiškai ugdyti vaikus bei stiprinti su jais ryšius. Moderatorių atranka vyks iki šių metų rugsėjo mėnesio pabaigos.

"Šeimų universiteto" moderatoriai bus rengiami pagal specialią Tarptautinės šeimų vystymosi federacijos IFFD metodiką. Jie išklausys intensyvų 40 val. kursą, po kurio įgis konstruktyvios diskusijos, jos valdymo ir viešo kalbėjimo įgūdžių. Tarptautinės šeimų vystymosi federacijos IFFD profesionalai taip pat supažindins, kaip turtinti šeimos gyvenimą, pažinti vaikus, ugdyti jų atsakomybę, laisvę, protą ir valią, kaip perduoti jiems šeimos vertybes, puoselėti meilę.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasOdė meilei
2010-09-03, 18:43:58
Monika Morkūnaitė


Pasilik dar sodo vyšniose,
Ant lūpų pasilik...
Pasiūbuok dar vėjo įsčiose,
Ten neviltį palik...
Pažaisk dar jūros bangose,
Tik tu tyra išlik...

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėAstrologinės prognozės
2010-08-21, 14:34:52
Jovita Molytė


Astrologinės prognozės – labai populiarus dalykas šiandien. Beveik kiekviename žurnale, laikraštyje ir daugelyje interneto tinklapių galima rasti horoskopus, kuriuos perskaitęs žmogus, jei tik žino savo gimimo datą, gali sužinoti kas jam nutiks ateityje. Taip pat yra žmonių, astrologų, kurie už tam tikrą mokestį gali sudaryti asmeninį horoskopą. Tokiu atveju jis būtų "tikslesnis" nei perskaitytas laikraštyje. Žinoma, dauguma žmonių tokiomis prognozėmis netiki, bet negali atsispirti pagundai atsiversti žurnalą ir sužinoti, ką jiems pranašauja žvaigždės. Taigi, pažiūrėkime iš kur atsirado tokios prognozės ir kaip jos yra sudarinėjamos.

Planetų ir žvaigždžių veikimo teorija – astrologija – atkeliavo iš Senovės Babilono, kurio gyventojai žvaigždžių išsidėstymą siejo su žemėje vykstančiais procesais. Taip pat Babiloniečiai tikėjo, kad žvaigždynai daro įtaką ir žmonių likimams. Iš pradžių astrologai pranašaudavo įvykius visai šaliai ir tik vėliau pradėjo sudarinėti asmeninius horoskopus. Tačiau atsiradus gamtos mokslams, tikėjimas žvaigždėmis buvo išstumtas ir beveik pamirštas. Ir nors astrologija padarė įtaką astronomijos mokslo atsiradimui, patys astronomai mano, jog tai tėra klaidinga teorija.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

MenasRugpjūčio dramos
2010-08-10, 11:51:05
Monika Morkūnaitė


Ir štai vėl, taip staiga
Man per širdį jis kerta.
Ši kančia per ilga,
Ir ją tverti ar verta?..
Nes tai - jausmas sunkus,
Jis aštrus ir skausmingas,
Kai žinai: viskas žus
Jau rugsėjį lietingą.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

MuzikaAš Rokas, Rebel Rokas
2010-08-06, 9:19:23
"Iniciatyvų klubas"


Kodėl tau verta su manimi susipažinti? Nes aš – "Rebel Rock 2010" – esu subrendęs, didelio masto, jubiliejinis jaunimo iniciatyvų projektas. Šiais metais aš – ypatingas. Dirbu trimis veiklos kryptimis: jaunimo savanorių mokymo bei jų įgytų žinių taikymo festivalio organizavimui, roko muzikantų bei visuomenės diskusijų su Lietuvos kultūros atstovais ir paties festivalio.

Mano istorija prasidėjo 2005-aisiais metais, kai Utenoje kilo nesuvaldoma "Maištingojo Roko" banga, kurios atgarsiai pasiekė net tolimiausius šalies kampelius. Iš visos Lietuvos suvažiavusios jaunimo roko grupės sukėlė perversmą Utenos kultūriniame gyvenime, paskatino naujų muzikos kolektyvų atsiradimą visoje respublikoje. Šių įvykių bei nenumaldomos roko paklausos dėka gimiau aš – gerai žinomas, kasmetinis muzikos festivalis "Rebel Rock". Nuo to laiko ne kartą keitėsi mano organizatorių būrys, tačiau pats augau ir tobulėjau.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 2.8 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos