• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MuzikaSkambėjo Vilnius. Skambėjo bene visa Lietuva. O Utena?
2010-05-10, 20:24:12
Agnė Ivanauskaitė


Saulėtą gegužės pirmąją dieną vykusioje Gatvės muzikos dienoje sostinė bei kiti 43 Lietuvos miestai skambėjo nuo įvairaus stiliaus muzikos garsų. Vilniaus gatvėse buvo galima klausytis kokios tik nori muzikos nuo roko, metalo ar elektroninių garsų iki klasikos ar tautinių dainų. Kiekvienas galėjo atrasti savo mylimos muzikos kampelį.

Nuo vidurdienio sostinėje prasidėjo tikrasis gatvių skambesys. Dainininkų, muzikantų, grojančių įvairiais muzikos instrumentais, buvo apstu visose senamiesčio gatvėse. Žmones linksmino skirtingi muzikantai. Daugiausiai jų susirinko Pilies gatvėje. Čia buvo girdimi fleitų, smuikų, būgnų būgnelių, akordeonų, metalafono garsai. Pora vaikų praeivius linksmino grodami tiesiog valgomaisiais šaukštais, o senyvesnio amžiaus žmonės į rankas buvo paėmę armonikas.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėUtenos liberaliam jaunimui – vieneri!
2010-05-08, 15:00:50
Marija Šaraitė


Jau gerą pusmetį visame mieste skamba šviežios, aktyvios organizacijos vardas – Utenos liberalus jaunimas. Tai įvairių jaunuolių grupė, kuri vis plečiasi ir tobulėja, nors jai balandžio pabaigoje suėjo vos vieneri metai. Dabar tik kyla klausimai: kokie tie metai buvo ir kokią gimtadienio šventę sukūrė jaunieji liberalai?

Organizacijos istorija

Idėją įkurti Lietuvos liberalaus jaunimo organizacijos atstovybę mūsų mieste sugalvojo ir realizavo Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio Utenos skyriaus jaunesnieji nariai. Maždaug prieš metus pastarieji išsiaiškinę organizacijos tikslus, sužinoję apie jos veiklą nusprendė, kad ji bus naudinga miestui ir nieko nelaukę ją užregistravo.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėKą veikiam, kai praleidžiam pamokas?
2010-05-07, 18:29:13
Avelina Markevičiūtė


Pirmąjį gegužės penktadienį Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vyko neeilinės pamokos. Jose dalyvavo aktyvūs mokiniai iš visos mokyklos, besidomintys įvairiais projektais. Truputėlį ilgiau negu septynias pamokas jaunimas mokėsi ne matematikos ar lietuvių, o komandinio darbo subtilybių. Juk nenuostabu, kad vykdant projektus ir, be abejo, juose dalyvaujant reikalinga darbo komandoje patirtis.

Pamokų metu daugiau praktinių negu teorinių žinių išdėstė Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjungos "Apskritasis stalas" narė Eglė Ramoškaitė. Prieš keletą metų pati baigusi A. Šapokos gimnaziją Eglė stengiasi kuo daugiau tobulėti nevyriausybinių jaunimo oragnizacijų veikloje. Mokiniai, stebėję projekto "Regioninių jaunimo organizacijų stiprinimas, ugdant jaunimo trenerius" dalyvės mokymus, tikrai nenusivylė ir liko patenkinti ne tik naudingomis žiniomis, bet ir linksmai praleistu laiku.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėTavo laikas '10
2010-04-29, 20:11:00
Avelina Markevičiūtė


Keistą, pusiau žiemišką, pusiau pavasarišką penktadienio vakarą Utenos jaunimas rinkosi į Šaulių namus (buvusio klubo "Tornadas" salę), kur vyko gyvos muzikos festivalis "Tavo laikas". Jau antrus metus vykstantis renginys susilaukė nemažai žiūrovų ir pirmųjų gerbėjų.

Neįprasta, bet kartu ir pagirtina, jog renginys buvo nemokamas, o grupės vistiek liko apdovanotos piniginiais prizais bei diplomais. Festivalio svečiai taip pat sulaukė nedidelių siurprizų: pirmieji atėjusieji galėjo atsiimti šviečiančias apyrankes ir lipdukus, skatinančius taupyti elektros energiją. Juk festivalio idėja ir buvo skirta ne tik "iškrauti" per savaitę susikaupusią energiją, bet ir sužinoti apie jos taupymo naudą. Bent jau taip skelbė organizatoriai, tačiau be dalinamų apyrankių bei lipdukų apie energijos taupymą daugiau informacijos nelabai ir bebuvo. Tikriausiai nenorėta atbaidyti jaunimo nuobodžiomis paskaitomis, todėl pasirinktas kitas būdas – gyvos muzikos festivalis.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasPriežastis
2010-04-29, 19:51:18
Eglė Ramoškaitė


Viskas. Štai kas Tu man buvai. Viskas: oras, vanduo, motina, tėvas, pavasaris, vasara, ruduo, žiema, lietus, maistas, nutylėti žodžiai, priežastis ir pasekmė. Aš Tave iškeičiau į visa tai. Žydrom akim žvelgiau į pasaulį. Tavo akim. Tavo muzika man buvo patys gražiausiai garsai, tavo juokas man atstojo gražiausius išgyvenimus, didžiausius žemės stebuklus. Viskas paprasčiausiai ištirpdavo. Kai laukdavau susitikimo su Tavim, drebėdavo visas mano kūnas, nes žinojau, kad netrukus tas Viskas bus visai šalia manęs ir aš vėl galėsiu visa savim tam Viskam atsiduoti. Šeima, draugai, studijos, kelionės, ir visa tai, kas man iki sutikus Tave teikdavo tiek džiaugsmo, liko nuošaly. Tik TU. Nieko daugiau. Kiekviena Tavo diena man būdavo šventorius, kiekvienas tavo pasakytas žodis -sakramentas, kiekvienas tavo atodūsis - nesuvaldamos gamtos jėgos.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėDešimtą klasę baigiant...
2010-04-27, 19:03:45
Karolis Adomavičius


Raidės, skaičiai ir neaiškūs brėžiniai,
Pasrinkimai ir kontroliniai darbai.
Sukas viskas... dūmai rūksta pro ausis,
O už lango šviečia saulė, tik ir spigina akis.

Graužiam mokslo kelmą kietą.
Kur besdėsi? Kas belieka?
Saulę nuspiria mėnulis...
Akys knygon tebežiūri.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėMisija baigta
2010-04-24, 22:35:14
Ovidijus Stauskas


Po išties sėkmingai Utenoje nugriaudėjusios akcijos "Darom 2010" vis dar juntamas įvairios energijos antplūdis. Vieniems be galo patiko miesto aplinką tvarkyti bičiulių būry, o kiti po nosim niurzgėjo dėl šiukšlių gausos bei saulės, kuri akcijos šeštadienį tai slėpėsi, tai nejuokais kepino. Visgi, nors ir kaitrioji Žemės motina "šaipėsi" iš savanorių, gamta jiems dėkoja. Padėkos skrieja ne saujelei, o beveik 1600 aktyvistų – tiek švaros sergėtojų sugužėjo į akciją visame Utenos rajone. Radinių asortimentas platus: nuo paprasčiausių butelių (netgi su turiniu), padangų bei "popiergalių" iki mikrobangių bei "futuristinės" išvaizdos televizorių. Be abejo, ši įvairovė vargiai prilygsta skandalingam Šlienavos kaimo gyventojų radiniui...

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Profesinio informavimo dienos
2010-04-24, 14:02:11
Agnė Ivanauskaitė


Saulėtą balandžio 15-osios popietę Krašuonos pagrindinės mokyklos aštuntokai skubėjo į atvirų durų dieną surengtą Utenos kolegijos verslo ir technologijų fakultete.

Susirinkusiems moksleiviams kolegijos darbuotoja išdalino anketas, kuriose buvo atliekamas tyrimas apie kolegijos atvirų durų dienų lankytojų tolesnio mokymosi poreikius. Užpildę anketas jaunuoliai įdėmiai klausė kolegijos direktoriaus pavaduotojo akademiniai veiklai Antano Panavo pristatymą pavadinimu "Kodėl koleginės studijos?". Pristatymo metu susirinkusieji sužinojo, kad koleginėse studijose studentai daugiau laiko praleidžia ne auditorijose, o praktikų vietose, kuriose įgyta patirtis labai praverčia įsidarbinus. Dar vienas kriterijus, kodėl verta rinktis kolegines studijas, – mažesnė studijų trukmė. Šis punktas labiausiai sudomino moksleivius. Dar viena labai svari priežastis rinktis kolegines studijas ta, jog gautas diplomas yra pripažįstamas visose ES šalyse. Moksleiviai įsidėmėjo visus koleginių studijų pliusus ir galbūt ateityje šie dabartiniai aštuntokai bus Utenos kolegijos studentai.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos