• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-11-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasPievoj. Du
2010-03-27, 14:30:30
Valentina Kovalenko


Šią naktį aš būsiu mažutė
Ir krisiu į pievą žiūrėti
Kaip šešėliais žodžiai išsitiesia
Ir pro šalį nukeliauja niekas.

Klausysiuos palaimos
Ir dar to mažyčio stebuklo kai kalbasi
Pievoje du.
Du nekalbantys žmonės.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėForum-teatras Lietuva ir Aš
2010-03-25, 18:29:57
Greta Nakliudaitė


Jau pavasaris, jau tirpsta sniegas… Deja, bene kiekvieną dieną iš Utenos jaunimo lūpų girdime: "Utenoje nėra, ką veikti". Utenos mokyklų savivaldų informavimo centras sako: "Jaunuoli, praleisk laiką turiningai!".

Utena - gražus ir tvarkingas miestas, bet patys turime stengtis, kad būtų dar ir nenuobodus. Lietuvos moksleivių sąjungos Utenos biuras be galo nori ir stengiasi pakeisti negatyvią jaunimo nuomonę apie savo miestą. Tai yra daroma organizuojant renginius, projektus, akcijas ir t.t. LMS, kuris sėkmingai suorganizavo "Utenos gimnazistų savaitę", Kovo 11-osios minėjimą, akciją "Ir TAVO širdyje slypi gerumas", nori JUS pradžiuginti dar vienu renginiu!

Nori išbandyti savo jėgas vaidinant ir improvizuojant arba tiesiog linksmai, turiningai bei nenuobodžiai praleisti laiką? Tai gali padaryti kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga švęsdamas Teatro dieną! Kovo 26d (penktadienį) 16:00 val. mados ir grožio centre "AUŠRA" vyks forum-teatras, tema - LIETUVA IR AŠ. Vaidinsime, improvizuosime, diskutuosime - tiesiog smagiai leisime laiką. Prisijunk ir TU!

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėKovo 11-ąją Utenos jaunimas paminėjo netradiciškai
2010-03-23, 22:13:20
Miglė Križinauskaitė


Akivaizdu, kad jauni žmonės Lietuvoje yra pilietiški ir patriotiški. Šiemet tautinės savimonės nestokojo ir Utenos jaunimas, kuris Lietuvos valstybės atkūrimo 20-metį paminėjo netradiciškai, ieškodamas naujų ir patrauklių bendraamžiams išraiškos formų. Juk norint pademonstruoti savo meilę Tėvynei, nebūtina dalyvauti oficialiuose priėmimuose, susitikimuose su politikais ir klausytis nuobodžių kalbų.

Jau Kovo 11-osios išvakarėse uteniškiai ir miesto svečiai būriavosi prie Šaulių namų durų, kur vyko koncertas "Laisvę šaukiu!", skirtas paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šios idėjos sumanytojai Utenos ekonomikos ir kompiuterijos klubas (UEKK) bei Utenos apskrities šaulių 9-oji rinktinė.

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėAr yra Utenoje veiklos jaunimui?
2010-03-19, 21:42:39
Utenos A. Šapokos gimnazistai


Nemažai Utenos jaunimo skundžiasi, kad mieste trūksta veiklos, projektų jaunimui. Ar iš tikrųjų Utenoje trūksta veiklos jaunimui? Nemanau, matyt pačiam jaunimui trūksta idėjų. Aišku, tokių pramogų, kaip Vilniuje ar Kaune, Utenoje nėra, tačiau vis tiek yra nemažai veiklos, kuria galima užsiimti. Pavyzdžiui, yra nemažai sporto būrelių, kaip krepšinio, beisbolo, futbolo, teniso. Jaunimui tik reikia noro domėtis sportu ir jie tikrai nenuobodžiaus. Taip pat Utenoje yra ir atnaujintas plaukimo baseinas, kuriame yra garinė pirtis ir sauna, šone miesto yra biliardo ir boulingo žaidimo klubas. Viską sudėjus manau, kad Utenoje tikrai yra ką veikti, žinant, kad kartais dar yra vykdomi ir įvairūs projektai jaunimui, kaip "Šokiai po atviru dangum". Tiesiog Utenos jaunimui trūksta noro, kūrybingumo, kad rastų ką veikti.

Komentarai [ 20 ] Įvertinimas [ 2.7 ] Skaityti toliau

PagrindinėKovo 11-oji paminėta kitaip
2010-03-17, 21:53:25
Marija Šaraitė


Šiemet Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena neeilinė, tad Utenos jaunimas sumanė ją paminėti neįprastai. Kasmet miestelėnai Kovo 11-ąją gali pasigrožėti šventiniu gimnazistų koncertu kultūros centre ar dar kokiu nors kultūriniu renginuku. Šįkart Lietuvos moksleivių sąjungos Utenos atstovybės savanoriai pasiūlė patiems sudalyvauti muzikinėje improvizacijoje.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio proga uteniškiai buvo kviečiami į Utenio aikštę pajusti laisvės džiaugsmo dvasią dainuojant Tautišką giesmę. Lietuvos moksleivių sąjungos Utenos mokyklų savivaldų informavimo centro nariai surinko gausų būrį jaunimo, kuris likus visam pusvalandžiui iki renginio jau stoviniavo aikštėje. Tuo tarpu organizatoriai rengė tautišką motyvą, t.y. dėliojo žvakutes šviečiančiam užrašui "LIETUVA".

Komentarai [ 12 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Utenos gimnazistų savaitė"
2010-03-16, 6:52:25
Marija Šaraitė


Pirmąją kovo savaitę Utenos moksleiviai turėjo galimybę iš arti išvysti kitos gimnazijos pasaulį. Lietuvos moksleivių sąjungos Utenos mokyklų savivaldų informavimo centro nariai savo mieste suorganizavo "Utenos gimnazistų savaitę" – mokinių mainus tarp trijų mokyklų. Juose dalyvavo dešimtokai iš "Saulės", Adolfo Šapokos ir Dauniškio gimnazijų. Atrinktieji mainų dalyviai kiekvieną dieną turėjo dalyvauti renginiuose bei tris dienas mokytis kitoje gimnazijoje.

Organizatoriai, Lietuvos moksleivių sąjungos Utenos atstovybės savanoriai, pasirūpino antrokų gimnazistų atranka: buvo išrinkta po dvylika moksleivių dalyvių ir tiek pat "globėjų" kiekvienoje gimnazijoje. Visi atrinktieji pasirašė sutartis dėl tvarkos bei taisyklų projekto metu ir pirmadienio popietę susirinko į Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salę, kur vyko "Utenos gimnazistų savaitės" atidarymas.

Komentarai [ 22 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėAkcija "Pasveikink Lietuvą"
2010-03-14, 9:33:13
Violeta Develienė


Kovo 10 dieną Utenos Vyturių pagrindinėje mokykloje vyko graži mokinių tarybos pirmininkės Akvilės Burneikaitės organizuota akcija "Pasveikink Lietuvą", skirta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Kiekvieną klasę per pirmąją pamoką aplankė mokyklos direktorė Edita Kadūnienė, pavaduotoja Jolanta Dudlauskienė, skaityklos vedėja Danutė Slavinskienė ir mokinių tarybos pirmininkė Akvilė Burneikaitė. Klasės stebino savo išradingumu ir kūrybiškumu: 7c pasipuošė tautiniais drabužiais, 7a klasės mokinių delnuose švietė Lietuvos trispalvės, 7b klasės mokiniai buvo pasipuošę vėliavėlėmis ant krūtinės, skaitė eiles, 8c parengė išradingą kompoziciją, 5b dar ir tarmiškai padainavo. 8a klasė pakvietė sugiedoti Lietuvos himną, o 5a klasės mokiniai visi buvo pasipuošę kepuraitėmis su tautiška simbolika! 7d klasės mokiniai išrinko gražiausius ir prasmingiausius lietuviškus žodžius. 6c klasės mokinių aprangoje bei jų klasėje atsispindėjo tautiška simbolika. Aplankyti ir devintokai fizikos pamokoje. Čia svečius pasitiko ne tik šypsenos, bet ir saulės spinduliai.

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėLiaudies kūrybos atlikėjų šventė Vyturių pagrindinėje mokykloje
2010-03-08, 6:22:31
Violeta Develienė


Siekdami skatinti vaikus ir moksleivius domėtis savo krašto tradicine kultūra, suvokti jos vertę, ugdyti pavienius jaunuosius lietuvių liaudies dainų, sakytinės kūrybos, instrumentinės muzikos atlikėjus, Lietuvos liaudies kultūros centras pakvietė rajonų, miestų kultūros, švietimo, kultūros ir švietimo skyrius bei etninės kultūros centrus organizuoti vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų šventes.

Į liaudies kūrybos atlikėjų šventę Utenos Vyturių pagrindinėje mokykloje buvo kviečiami pasirodyti pradinių klasių mokiniai. Šventėje dalyvavo pasakotojai, solistė ir sutartinių atlikėjai parengę po du vienos rūšies liaudies kūrybos kūrinius. Skaitykloje naujai suskambėjo šmaikštūs tautosakos tekstai, legendos, padavimai, sakmės, pasakos ir liaudies dainos. Dainuojama ir pasakojama buvo tarmiškai. Iš gausaus pradinukų būrio atrinki atlikėjai: Gabija Mameniškytė, Viltė Verbickaitė, Robertas Fofonovas, Daiva Krupeckaitė, Miglė Gudonytė, Rugilė Visakavičiūtė ir Kotryna Mažeikytė.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos