• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėRokiškyje ugdomi jaunimo treneriai
2009-11-30, 13:01:17
Marija Šaraitė


Jaunimo treneriai – kas jie? Turbūt daugumai pirma į galvą šovusi mintis: tai paprasčiausi sporto pedagogai, kurie mokys jaunuolius jų pasirinktos sporto šakos įgūdžių. Deja, bet ne. O gal manote, kad jie yra jaunimo gyvenimo būdo treneriai? Jūs vėl klystate. Jaunimo treneriai – dažniausiai jaunimo darbuotojai ir lyderiai, kurie turi daug ką bendro su 14-29 metų asmenimis. Jie – įvairių nevyriausybinių organizacijų pirmininkai, vadovai, aktyvistai ar tiesiog žmonės, kurių darbas yra nuo jų neatsiejamas. Tokie treneriai miške kaip grybai nedygsta ir nekrenta iš mėnulio. Juos reikia išugdyti, ir kelti jų kompetenciją dirbant su jaunomis asmenybėmis.

Tokiai misijai pasiryžo Rokiškio jaunimo organizacijų sąjunga "Apvalus stalas". Aktyviausi miesto jaunuoliai nori prisidėti prie jaunimo trenerių "gaminimo” ir "dauginimo” proceso visoje Lietuvoje. Tad jie parašė puikų projektą "Regioninių jaunimo organizacijų stiprinimas, ugdant jaunimo trenerius”, laimėjusį finansinę paramą, kurią suteikė Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinio mechanizmo subsidijų schema "Nevyriausybinių organizacijų stiprinimas Lietuvoje". Taigi reikia džiaugtis ne tik norvegų dosnumu, bet ir rokiškėnų nesavanaudiškumu. Mokymų organizatoriai kartu tobulinti jaunimo trenerius pasikvietė šešių savivaldybių atstovus.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Namams - arklys, delnams - tautinė juosta
2009-11-27, 11:10:47
Ovidijus Stauskas


Lapkričio 24 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją aplankė garsus Lietuvos etnologas, gamtos mokslų daktaras ir proistorikas Libertas Klimka. Išvardinti "titulai" neatspindi net pusės svarbių Vilniaus Pedagoginio Universiteto profesoriaus nuopelnų, todėl kandusis gripas, siaučiantis Utenoje, ponui Libertui - vieni niekai. Verta pridurti, jog šis svečias yra netradicinų mokslo šakų kaip etnokosmologija pradininkas Lietuvoje. Taigi, koks Liberto Klimkos vizito tikslas ir kuo buvome nustebinti?

Būtina priminti, jog Adolfo Šapokos gimnazija jau kurį laiką sėkmingai vykdo projektą "Pilietiškumo Akademija". Pedagogai tiki, jog "šapokiukai" tikrai pagilins žinias apie pareigą valstybei dalyvaudami debatuose, integruotose mokytojo S. Eitminavičiaus pamokose bei garbių svečių paskaitose. Būtent pastaruoju būdu Šapokos gimnazijai duoklę atidavė profesorius Libertas Klimka. Pagrindinis tikslas – atskleisti lietuviškos kulturos unikalumą bei pristatyti knygą "Tautos keliu". Pradėkime pamoką!

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

StudijosStudijos Malaizijoje
2009-11-26, 19:45:25
Mindaugas Budreika


Aplinka.
Jei dar yra negirdėjusių apie Malaiziją, tuomet skubu informuoti, kad Malaizija yra pasislėpusi Azijos žemyne. Bene geriausiai Malaizija yra atpažįstama iš tų dviejų aukštų, na, tų, Petrono bokštų. Deja, tačiau kokie jie aukšti bebūtų, bent jau pirmą semestrą jūs jų nematysite. Limkokwing, kaip vienas europietis apibūdino, yra tas pats, kas "Ryanair". Tik stato ne oro uostus, o - universitetus. Taigi, kaip turbūt supratot, pats universitetas yra pakankamai toli nuo didmiesčio gyvenimo ir pramogų. Studentai ne išimtis. Jie, užspeisti sutarčių, privalo pagyventi atokiai nuo civilizacijos bent jau minėtąjį vieną semestrą. Tiesa sakant, nėra čia labai jau blogai - baseinas, sporto salė, krepšinio ir teniso aikštės.

Maistas.
Mėgstantiems aštriai pavalgyti ir šiaip prijaučiantiems azijietiškai virtuvei čia bus tikras rojus. Maistas nėra labai brangus, galima sėkmingai papietauti už 3.5 – 7 litus. Yra ir taip vadinamo vakarietiško maisto, tik racionas laikui bėgant per daug nesikeičia. Vyriškajai giminei, o ypač tiems, kurie mėgstą skystą duoną, turiu liūdną žinią – alus čia tikrai nepigus. Už 0.3 l vietoje "išvaryto" Carlsberg yra natūralu parduotuvėje pakloti 5.5Lt.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėŠių dienų "Mičai Haselhofai"
2009-11-25, 19:06:57
Marija Šaraitė


Ar nepabosta per žinias girdėti tik bauginančius, gąsdinančius (ypač seneles) kriminalus, verslą, sportą ir Šuliją? (Nors, tiesą sakant, neįsivaizduoju, kaip pastarojo kalba gali nusibosti). Jei informacinėse laidose būtų skirta bent keliomis minutėmis daugiau laiko teigiamoms naujienoms, manau, visi jau būtumėme išgirdę apie drąsų jaunųjų uteniškių nuotykį. Tai verta dėmesio "Saulės" gimnazijos moksleivių Adolio bei Mantvino ir A.Šapokos gimnazisto Edmundo istorija. Tokia neįtikėtina ir nepaprasta lyg gelbėtojo Mičo nuotykiai Kalifornijos paplūdimiuose, kuriuos šįkart atstojo pelkės.

Vieną kartą gyveno... O gal geriau be banalumų? Nes sunkiai iš vaikinų lūpų iškamantinėtas pasakojimas sukelia pačias įvairiausias emocijas, kurias pasistengsiu perteikti Jums.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėTikimasi, kad gripas nesutrukdys paaukoti vargstantiems maisto
2009-11-24, 16:19:18
"Utenos jaunimo" redakcija


Paskutinį lapkričio savaitgalį (penktadienį bei šeštadienį, lapkričio 27-28 d.) labdaros ir paramos fondas "Maisto bankas" organizuos jau tradicine tapusią maisto aukojimo akciją vargstantiems Lietuvos žmonėms. Siekdami, kad dėl pandeminio gripo nesumažėtų savanorių, renkančių maistą parduotuvėse, akcijos organizatoriai pakvietė savanoriauti didžiųjų įmonių darbuotojus. Jausdami solidarumą su darbo neturinčiais ar dėl kitų priežasčių vargingiau gyvenančiais tautiečiais, maistą parduotuvėse ragins aukoti "Kraft Foods Lietuva", "City Service", "PZU Lietuva" "Verslo žinių" darbuotojai, bankų "Swedbank" , SEB ir "Nordea" tarnautojai.

"Esame dėkingi, kad šių įmonių darbuotojai sutiko tapti akcijos savanoriais ir neatlygintinai rinkti maistą parduotuvėse. Tikimės, kad ir kitiems žmonėms gripas nesutrukdys ateiti į parduotuves (nors pajutusius ligos simptomus, be abejo, ragintume likti namie) ir paaukoti maisto tiems, kuriems jo labai trūksta. Nuolat nepritekliuje gyvenantys žmonės siaučiant ligoms tampa dar pažeidžiamesni", – sako "Maisto banko" direktorė Deimantė Žebrauskaitė.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėLaiškas Seneliui
2009-11-22, 16:29:37
Eglė Daugsevičiūtė


0kaip gyvuoji? Kaip sveikata? Gripas neužpuolė? Matai, pas mus gripo epidemija paskelbta. Mokyklos uždaromos, visi nešioja tas juokingas kaukes. Tikiuosi, sveikata kuo puikiausia ir Kalėdos bus kaip visada – be rūpesčių.

Tikriausiai pas jus Laplandijoje pats darbų įkarštis ir jau kurį laiką. Ar ne? Jeigu mes, lietuviai, mėgstame viskam pasiruošti iš anksto: po Vėlinių iškart Kalėdas planuojam, po Valentino dienos - Velykas ir t.t. Juk žinai, kaip būna. Tai tikriausiai jūs jau vasarą pradėjote ruoštis.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

StudijosStudijos Anglijoje
2009-11-20, 21:02:47
Gytis Sabaliauskas


Aplinka.
Britai – žmonės užsidarę savyje, tačiau labai mandagūs ir paslaugūs. Jų mandagumas ir paslaugumas padeda išlaikyti aplinkoje tvyraujančią gerą ir malonią nuotaiką.

Maistas.
Kainos beveik identiškos lietuviškoms, skirtumas tik tas, kad UK daug didesnis pasirinkimas (na išskyrus saldumynus). Taigi 25-30 GBP per savaitę maistui visiškai užtenka.

UK maisto parduotuvės turėtų ypač patikti žmonėms, kurie mėgsta sveikai maitintis arba gaminti viso pasaulio kultūrų valgius. Beveik kiekvienas didesnis prekybos centras turi atskirus organinio ir skirtingų pasaulio regionų maisto skyrius (tarp tarptautinio maisto skyrių ypač dominuoja azijietiški produktai).

Be didelių prekybos centrų čia taip pat klesti mažos maisto (dažniausiai vaisių ir daržovių) parduotuvėlės. Ten galima rasti vaisių ir daržovių beveik iš viso pasaulio (pirmą kartą apsilankęs buvau nustebintas gausybės nepažįstamų vaisių ir daržovių).

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasPaskutinis iš rudenio
2009-11-19, 18:50:45
Valentina Kovalenko


Nesi tu iš tų,
Kurie mano meilę
tik pagarbiais žvilgsniais iš tolo
Maitina.
Per lūpų raudonį
Vėl lyja medus,
Tinklais išsiraizgo
Lietus,o ne vynas

Aš vyno sakmėm
Vis užkeikiu tave,
Kad žaistum labirintais
Manų pirštinaičių,
Jog vėjui palietus
Dar rasčiau delne -
Medaus lašelius
Nuo rytinių pašvaisčių.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos