• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėUtenoje pristatyta visuomenės pažangos akcija "Nereikia diržo!"
2009-11-18, 20:13:37
Daiva Selickaitė


Lapkričio 18 d., Utena. Šiandien Utenoje pristatyta iniciatyvos "Augink atsakingai" visuomenės pažangos akcija "Nereikia diržo!”, kviečianti žmones atsisveikinti su diržu kaip atgyvenusia bausmės priemone ir parodyti, kad Lietuvai reikia kūrybingos, laisvai mąstančios kartos. Tokia karta gali užaugti tik aplinkoje be smurto. Akcijos globėjas yra LR švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, palaikymą akcijai Utenos miesto savivaldybės vardu išreiškė miesto meras Alvydas Katinas.

Į pristatymą Utenio aikštėje susirinkę mokiniai, jų tėveliai ir pedagogai dovanojo nereikalingus diržus ir atvirukuose įrašė pasiūlymų, ką galima sukurti iš surinktų diržų.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...SSE Riga ambasadorių dienos Utenoje
2009-11-17, 17:29:12
Stokholmo Aukštosios Ekonomikos Mokyklos ambasadoriai


Manai, kad turi verslininko gyslelę? Tave visada domino, kaip veikia ekonominiai modeliai? Norėtum ateityje sieti savo studijas su šiomis mokslo šakomis?

Ar kada esi girdėjęs apie Stokholmo Aukštąją Ekonomikos Mokyklą Rygoje? Dabar pats laikas sužinoti daugiau apie galimybes studijuoti geriausioje Ekonomikos ir Verslo administravimo specialybę suteikiančioje aukštojoje mokykloje Baltijos šalyse.

Norinčių sužinoti daugiau laukiame lapkričio 19d. 14:00 Adolfo Šapokos gimnazijoje ir lapkričio 20d. 13:10 "Saulės" gimnazijoje.

Nebūk abejingas aukštojo mokslo kokybei!

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėSmegenų kung fu – apsiginkite nuo savęs paties!
2009-11-12, 20:04:34
Ausma Bernotaitė


Esame gan sudėtingi ir keisti sutvėrimai. Ne tik turime evoliucijos ištobulintus paprastuosius kūniškus atributus, - rankas ir kojas, pavyzdžiui, - bet ir ypatingą dalyką, kurio neturi joks kitas gyvūnas – smegenis. Smegenys padeda mums gyventi, o kad kasdienybė nepasidarytų jokia, kartais praskaidrina mūsų gyvenimą mintimis. Pastarajame sakiny nemažai ironijos, ypa žodyje "praskaidrina", nes, drįsčiau teigti, mąstymas gali būti pats moderniausias ir tobuliausias pragaras. Tą patvirtintų kiekvienas socialinį darbą dirbantis žmogus. Visgi, šįkart norėčiau pakalbėti apie tai, kaip mintys gali padėti, o ne griauti.

Mat mintys gali būti ir priešai, ir geriausi draugai. Jei atsitinka kaip tik taip, kad geriausias draugas suserga ir negali atlikti savo pareigos išklausyti ir duoti dar vieną auksinį patarimą, vertėtų pagalbos ne alkoholio jūroj ar liūdnoj atmosferoj ieškoti, o pačiame savy.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėŠeštadieninė minčių liūtis
2009-11-08, 20:37:57
Ovidijus Stauskas


Lapkričio 7 dieną 11.00 valandą visuose Lietuvos rajonuose startavo idėjų generacijos renginys skambiu pavadinimu "Idėjų diena". Utena – ne išimtis. Pagrindinis tikslas – rasti kuo daugiau opiausių problemų sprendimų, kuriais vėliau užsiimtų aktyvios organizacijos bei pavieniai verslininkai. Nors Utenos mokyklų stendus bei gatvių skelbimų lentas padabino išties ryškūs reklaminiai skelbimai, o vietinė radijo stotis "IR" nepašykštėjo eterio laiko kvietimams į A. ir M. Miškinių bibliotekos konferencijų salę, susirinko ne marios entuziastų – 22. Vis dėlto, mūsų miestas turėjo tik vieną "Idėjų dienos" tašką, o Vilnius net 8! Žinia, jog galutinis sostinės dalyvių skaičius buvo 60, verčia nusišypsoti ir pripažinti, kad Utenai pavyko.

Visų pirma, susirinkusieji buvo trumpai supažindinti su organizacijomis "Aš Lietuvai" bei "Darom", kurių iniciatyva "Idėjų diena" pasiekė Lietuvą. Sekanti užduotis – darbinių grupelių, kurios ir tapo pagrindiniais idėjų varikliais, konstrukcija. Po poros minučių turėjome 4 grupeles, kurios ieškojo sprendimų problemoms, tarp kurių: visuomenės sveikatingumas, verslumo trukdžiai, vaikų auklėjimo trūkumai ir daugelis kitų.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

MenasMama
2009-11-05, 17:12:22
"Utenos jaunimo" redakcija


Liepos mėnesį svečioj šaly pajutau, kad kažkas grįžus pasikeis. Kažkokia nuojauta kuždėjo, kad viskas nebebus taip, kaip anksčiau. O galvojau, kad tik dėl to, kad teks palikti mylimąjį.

Ir tėtis man grįžus sakė, kad bemaž tuo pačiu metu, varpant lauką jėgos apleido. Jausmas, lyg visa, ką jis daro, nebeturi prasmės. Jūs kartu norėjot užsėti lauką žole, nes galbūt vieną dieną ten pasistatys namą vienas iš jūsų vaikų ir kaip per amerikoniškus filmus visi gyvensime draugiškai kaimynystėje.

Tuo metu Tu gulėjai ligoninėje ir buvai gydoma nuo kažkokios skrandžio ligos.

Rugsėjo pradžioje jau žinojom, kad Tavo liga kur kas skaudesnė visiems mums.

Rugsėjo vidury jie Tau žadėjo mėnesį ar du pasilikti su mumis.

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."Saulės" gimnazistai nemiega
2009-11-04, 6:59:27
Marija Šaraitė


Kaip žinoma, šiais laikais didėja nemotyvuotų mokinių skaičius. Tad galime džiaugtis, kad "Saulės" gimnazijoje vis dar išlieka tų, kurie turi gyvenimo tikslą ir dirba, kad jį pasiektų. Pastebėkite tai, kad šalia mokosi nemažai pažangių, galvojančių apie savo ateitį jaunuolių. Jie ne tik stengiasi, kuo daugiau sužinoti mokykloje ar darydami namų darbus, bet ir labiau gilinasi į artimus, planuojamus studijuoti mokslus. Tam informaliam ugdymuisi gali padėti neakivaizdinės įvairių mokomųjų dalykų mokyklėlės. Puikus, gyvas pavyzdys yra trečiokai "Saulės" gimnazistai. Mokiniai, pagalvoją apie ateitį, pasirinko neakivaizdinę gamtos mokslų vadybos mokyklą.

Trečiosios C klasės moksleiviai: Rūta Jauniškytė, Justina Indrašiūtė, Jūratė Drazdauskaitė, Martynas Vielavičius ir Faustas Kavolis, užsiregistravo į jaunųjų gamtos vadybininkų mokyklą, kad galutinai apsispręstų, ar tolimesnius savo planus sieti su gamta, ar ieškoti kitų patrauklių mokslų. Taip pat mokiniams šis užsiėmimas pridės nemažai patirties, nes mokymai bei susitikimai vyksta Vilniuje, jie bendrauja su įvairiausiu jaunimu iš visos Lietuvos. O bene didžiausias pliusas yra nauda - kiekvienas mokyklėlės dalyvis sąžiningai atlikęs visas užduotis gaus vertingą baigimo pažymėjimą.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaWhat's up?
2009-11-03, 22:05:02
Aurelija Jovaišaitė


Girdėjau, draugeli, kad nežinai, kas šiuo metu yra ant bangos! Jeigu ką, tai visiems atsibodusi Zvonkė su pseudo gyvais koncertais niekada ir nebuvo madinga, visokiausias akademijas per TV žiūrėti taip pat linksma kaip megzti kojines su keturiais virbalais. Greičiausiai tavo radijas jau seniai pakeitęs spalvą nuo dulkių, gal net pamiršai, kad jį turi namie? Dar nenuvertink, nes naujam gyvenimui jį prikelti verta vien dėl to, kad Utena dabar irgi gali klausytis "ZIP FM"!

"Labas, Utena, kaip mus girdit?". Būtent taip spalio 22d. pasisveikino radijo stoties "ZIP FM" didžėjai eteryje, testuodami šviežiai įjungtus siųstuvus Utenoje. Pagaliau ir mūsų maldos išgirstos, nes juos girdim puikiai! Kūl, ar ne?

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai" jau Utenoje
2009-10-30, 14:32:16
Kristina Šutaitė


Prieš savaitę Vilniuje, ketvirtą kartą Lietuvoje, buvo organizuojami programos "Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai" koordinatorių mokymai. Šiemet kaip nei vienais metais, šia programa susidomėjimas buvo didelis, tačiau atrinkti tik 28 dalyviai iš visos Lietuvos. Šiuose JTA mokymuose dalyvavo ir du uteniškiai, tai aš, Kristina Šutaitė, savanoriškai prisidedanti prie projektų rašymo ir jų koordinavimo, ir taip pat Utenos jaunimui gerai pažįstamas Algis Bernotas, projekto "Utenos jaunimas" vadovas, Adolfo Šapokos gimnazijos mokytojas.

TJA programa pasaulyje plačiai žinoma ir vykdoma. Ji labai populiari jaunų žmonių tarpe, nes yra suteikiama visiška laisvė jaunam žmogui: laisvė rinktis vykdomą veiklą, laisvė pasirenkant tobulinamus įgūdžius, laisvė organizuojant ekspedicijas, laisvė tobulėjimui. Pati programos idėja – tai iššūkių iškėlimas ir jų įgyvendinimas, skatinant jaunų žmonių atsakingumą, aktyvumą, taip pat visuomenės gerovės kūrimą. Ši veikla nepripažįsta konkurencijos, ji yra skirta ne tik jaunam ir aktyviam jaunimui, bet ir tiems jauniems žmonėms, kurie nėra tokie aktyvūs. TJA gali dalyvauti kiekvienas jaunas žmogus nuo 14 iki 25 metų, visai nesvarbu ar tu esi visiškai sveikas, ar turi negalę, visai nesvarbi ir tavo lytis, taip pat socialinė padėtis, ar tikėjimas.

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos