• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Aplink pasaulįBaltijos kelias autobusu
2009-10-09, 20:46:14
Augustinas Latvėnas


Prieš dvidešimt metų, 1989-aisiais, lietuviai, latviai ir estai nutiesė gyvą 650 kilometrų grandinę, kuri vadinama Baltijos keliu. Manęs, kaip ir visų kitų mokinių dar nebuvo, tačiau Adolfo Šapokos gimnazijos mokytojai puikiai prisimena tą dieną. Ši data turbūt ir paskatino bibliotekos vedėją Vidą Gudelienę suorganizuoti kelionę Baltijos keliu, jo dvidešimtmečiui paminėti. Į ekskursiją vyko 12 mokytojų ir beveik 60 mokinių. Mūsų tikslas - susipažinti su kaimyninėmis šalimis, jų kultūra bei gamtos grožybėmis, aplankant Saremos salą, Taliną, Piarnu miestą ir Rygą.

Pirmoji diena. Išvykome ankstų penktadienio rytą, tiesiai į Saremų salas. Tiesa, prie kelto teko nemažai palaukti, kadangi užsieniečiams, o gal tik konkrečiai mums, skyrė lėčiausiai judančią eilę. Nors pro langą matėme ne vieną autobusą pravažiuojantį, tačiau mums teko palaukti. Persikėlę į salas, vykome į Kuresares kalavijuočių pilį. Jos viduje įrengtas muziejus, lauke buvo galima pažiūrėti ar įsigyti ką tik nužiestus puodus, arba tik ką išlydytus metalo gaminius, nuo pakabuko raktams iki kalavijo. Po to vykome prie jūros, taip pat apžiūrėjome vėjo malūnus, buvome prie natūralaus gamtos reiškinio – kraterio, kurio viduje ežeras. Sutemus pajudėjome kelto link. Naktį praleidome Taline, "Nord Hostel" viešbutyje.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

MenasAtslinko debesys pilki...
2009-10-08, 21:02:00
Jūratė Giedraitytė


Atslinko debesys pilki,
Vėl papūtė šiaurys žvarbus,
Nusinešė žydinčias pievas kartu,
Nudraskė medžių lapus,
Tiek geltonus, tiek raudonus,
Ir visus kitus,
Nuklojo žemę ryškiom spalvom,
Paliko kamienus vienus, ir šaltus,
Bijančius vienatvės, bijančius žiemos,
Laukiančius tik saulės,
Trokštančius vasaros karštos,
Paliko tas vėjas atsiminimus,
Pavasario žiedų, dūzgiančias bites,
Pienių žieduos.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Gražiausia gėlė iš visų
2009-10-05, 19:38:26
Ona Baliukienė


Šią dieną vėl miniu mokyklą,
Kaip mokslo šventovę.
Kasdien prie klasės durų 
Mokytojai laukia savo mokinių
Ir šypsosi, atsako į pasveikinimą,
"Jūsų pasiilgau" žodžio nesidrovi,
Paglosto galvas, išskaito nerimą 
Ir rūpesčius tik iš akių.
Nėra kada, kai laikas už šių durų stovi -
Tokia trumputė pamoka gyvenimo tiesų...

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėGyvoji biblioteka
2009-10-05, 14:49:37
"Utenos jaunimo" redakcija


Gyvoji biblioteka - tai naujas metodas stereotipų griovimui!

Utenoje spalio 10 d. (šeštadienis) 12-16 val. prie Utenos kultūros centro (palapinė).

Gyvoji Biblioteka. Kas pirmiausiai šauna į galvą išgirdus šiuos žodžius? Knygos, įdomios knygos, šiuolaikiškos bei naujos. Šurmuliavimas, lengvas, paprastas skaitymas. Knygų rinkimasis, kalbėjimasis su knygomis... ir jos atsako... jos gyvos. Visa tai nėra kliedesiai, tai ir yra Gyvoji Biblioteka. Gyvoji biblioteka veikia taip pat kaip ir paprastos bibliotekos. Bibliotekos lankytojas ateina ir tam tikram laikui pasiskolina Knygą. Perskaitęs Knygą lankytojas grąžina ją į biblioteką ir, jeigu nori, pasiima kitą. Tarp paprastos bibliotekos ir Gyvosios bibliotekos yra vienas skirtumas - Knygos Gyvojoje bibliotekoje yra žmonės, o skaitymas – pokalbis.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

SportasAukščiausia rankinio lyga Utenoje!
2009-10-04, 14:32:17
Egidijus Jurgelionis


Vakar rankinio klubas "Utena" debiutavo Lietuvos aukščiausioje rankinio lygoje. Negausiai sirgalių palaikomi uteniškiai rezultatu 20:28 nusileido daugkartiniams šalies čempionams Kauno "Granito – Gajos - Kario" rankininkams.

Palaukite... (Atsisiųsti "Adobe Flash Player")

Komentarai [ 13 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

PagrindinėGera dalytis džiaugsmu
2009-10-03, 21:03:53
Ieva Kazlauskaitė


Niekas nedrįstų suabejoti tuo, kad draugai nuspalvina mūsų pasaulį ryškiomis spalvomis ir pripildo širdį džiaugsmo. Ypatingai tada, kai jaučiame, kad šį atpildą mes gauname už parodytą dėmesį, šilumą ir nuoširdumą. Tuo mes, Vilniaus Pedagoginio universiteto Socialinių mokslų fakulteto studentų atstovybės (VPU SMF SA) nariai, įsitikinome rugsėjo 24-ąją antrąkart aplankę savo mažuosius draugus Utenos vaikų globos namuose.

Nekantriai laukėme šios kelionės, o kad vaikučiai taip pat mūsų laukė, pastebėjome vos tik atvykę. Vaikai, pamatę jau pažįstamus veidus, pasakojo savo įspūdžius, džiaugėsi pasiekimais, rodė, ką naujo per šį pusmetį išmoko, dalijosi nuoskaudomis. O mes taip pat turėjome kuo juos nustebinti. Šį kartą be saldžių dovanų atvežėme jiems dar ir ypatingą staigmeną. Kartu su mumis pradžiuginti mažųjų važiavo nuostabi moteris, dainininkė Laima Tamulytė, geriau žinoma kaip Mama Rock'n'Roll. Ji vaikams pasirodė savo žaismingu kostiumu, iškart prikaustė dėmesį ir ragino rungtis krepšinio, tinklinio, lanko sukimo, be abejo, dainavimo srityse. Nuošalyje nelikome ir mes. Jau po kelių minučių visi SMF SA atstovybės nariai buvo įtraukti į žaidimų sūkurį. Vaikų dėmesį ypatingai prikaustė Mamos Rock'n'Roll iš anksto paruošta programa. Tiek mes, tiek vaikučiai, tiek kartu važiavusi Universiteto vadovybė buvome įtraukti į smagias užduotis.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Sunkus pedagogo darbas...
2009-10-02, 16:52:42
Brigita Rušėnaitė


Kokios profesijos atstovai turi ilgiausias atostogas? Ne, tai ne seimūnai. Tai - mokytojai. Jų, kaip antrųjų namų (mokyklos) tėvų, darbas yra labai sunkus ir atimantis daug laiko, tačiau kartu ir labai įdomus.

Šis darbas tiesiog negali nusibosti. Nuo aštuntos valandos ryto mokytojai bendrauja su vaikais, padeda jiems tobulėti, ir tai yra labai džiugu. Tačiau ne visada vien mokytojai moko vaikus, kartais jie patys daug ko naujo sužino iš mokinių. Tai yra geroji šios profesijos pusė.

Šis darbas yra sunkus, nes nevisada mokiniai yra pasiryžę rimtai mokytis, o šiais laikais kartais mokytojams krečiami pokštai, kurie, deja, nevisada būna malonūs, gal tai ir atbaido daugelį jaunų žmonių rinktis šią profesiją. O gal todėl, kad dabartinai mokytojai turėjo žmones (savo mokytojus), į kuriuos patys galėtų lygiuotis? Ar faktas, kad dabar mokytojų mažėja, rodo, kad jie neturi pavyzdžių sau? Mes manome, kad ne – visa tai lemia, kad už tokį pat atlygį šiais laikais galima dirbti lengvesnį darbą.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėProjektas "Bibliotekos pažangai"
2009-10-01, 17:44:24
Violeta Develienė


Projektas "Bibliotekos pažangai" šalies viešosiose bibliotekose tęsia gyventojų pritraukimo į bibliotekas akcijas. Rugsėjo 29 d. 15 val. akcijoje buvo kviečiami dalyvauti vaikai ir jaunimas. Akcijos dalyviams suteikta galimybė tiesiogiai internetu bendrauti su žymiais Lietuvos muzikos atlikėjais, užduoti jiems klausimus. Atlikėjai pakvietė akcijos dalyvius dalyvauti projekto "Bibliotekos pažangai" organizuojamoje akcijoje "Sukurk dainą žvaigždei".

Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Saulius Urbonavičius-Samas, Stanislovas Stavickis-Stano, Marijonas Mikutavičius, Alanas Chošnau, grupės "Biplan" ir "Saulės kliošas" vaikus ir jaunimą kvietė kurti jiems dainų tekstus ypatinga tema. Tiesioginės interneto transliacijos metu jauniesiems kūrėjams buvo siūloma savo dainose kalbėti apie būdus įveikti bendraamžių patyčias ir nepakantumą vienas kitam, kurti tolerantišką visuomenę, kurioje nebūtų vietos paniekai ir smurtui.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos