• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasPraverk akis
2009-09-30, 20:48:34
Jūratė Giedraitytė


Praverk akis, nusišypsok,
Juk tu žinai, koks gražus dangus,
Ir koks šiltas vasaros lietus,
Tu žinai, kaip kvepia pievų gėles,
Kaip čiurlena upelis karštą vasaros dieną,
Tu nebijai žiemos speigų,
Nei melo, nei žmonių blogų,
Tu viską puikiai supranti,
Tu abejingas ateičiai,
Žinai, jog ji ir taip bus graži,
Gyveni šia diena,
Ir šypsaisi laimingas,
Gyvenime tu jau daug matęs,
Nors dar jaunas, bet labai atsakingas,
Tu moki gyventi, moki juoktis,
Tu pasieksi viską, ko labiausiai nori...

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

MenasŠtai atėjo diena...
2009-09-28, 23:04:48
Jūratė Giedraitytė


Štai atėjo diena, kai pabeldei į mano širdį,
Džiaugeisi, jog tu vienas į ją atklydai,
Nuo šiol užversiu vartus praeities,
Tu raktas manos ateities,
Kokia ji bus, dar nežinau aš,
Gyvenu svajų pasauly, kurį atvėrėme kartu,
Ir iš kurio nebenorime sugrįžti,
Nes mes jauni, mes ryžtingi,
Nes tik kartu mes galingi...

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Sportas"Juventus" Vilniuje iškovojo istorinę pergalę
2009-09-24, 19:34:18
Eimantas Skersis


Dešimtmetį skaičiuojantis Utenos "Juventus" klubas trečiadienį atvertė naują savo istorijos puslapį. Uteniškiai Vilniuje rezultatu 79:73 (19:15, 16:21, 22:19, 22:18) įveikė Vilniaus "Sakalų" klubą ir, nors ir kontrolinėse rungtynėse, pirmą kartą istorijoje iškovojo pergalę prieš Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubą.

Rungtynes tolimu metimu pradėjo "Sakalų" komandos veteranas Rolandas Matulis, tačiau Arūnas Vasiliauskas čia pat analogišku metimu rezultatą išlygino - 3:3. Nors aikštės šeimininkai dar kurį laiką išliko priekyje, sužaidus keturias minutes Audrius Mineikis dvitaškiu su varžovo pražanga pirmą kartą išvedė į priekį uteniškius - 13:11. Kėlinio pabaigoje "Juventus" klubas dar truputį padidino persvarą ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 19:15.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Kas skaito, rašo, duonos neprašo"
2009-09-22, 18:58:40
Brigita Rušėnaitė


Atmerkiu akis, o aplink mane didžiulė patalpa su knygų lentynomis. Joje nėra langų. Bibliotekoje nėra ir durų.

Išvaikštau visą biblioteką, ieškodama kokių nors ženklų ar durų. Juk tas, kas mane čia įkišo, turėjo kaip nors išeiti. Ant vieno stalo, kuris vos laikosi ant keturių savo laibų kojelių, aš pamatau pintinę su saldainiais! Nors vienas dalykas šioje bibliotekoje yra naudingas – saldainiai! Aišku, kai kuriems knygos yra pats didžiausias turtas, bet šiuo atveju - ne man. Po poros minučių pintinėlė beveik tuščia, ir ant jos dugno pastebiu popierėlį.

Ne saldainio, o kažkokį lyg iš knygos puslapio. Ant jo kiek didesnėmis raidėmis užrašyta: "Manau nutuoki, kur esi. Žinau, jog nedažnai čia lankaisi, todėl turiu tau užduotį. Neseniai perskaičiau vieną knyga, kurioje rašomi tokie žodžiai: "Kas skaito, rašo, duonos neprašo". O žiūrint į tave man taip neatrodo. Ar prisimeni, kada paskutinį kartą skaitei knygą?" Galvoju, net galvą įskausta. Tikrai, neprisimenu tokios. Nebent seniai... mokyklos laikais, kai mokytojos tiesiog liepdavo skaityti, tada praversdavau vieną kitą knygelę. "Taigi dabar įdėmiai klausykis. Štai tau knygos. Jos visos yra be pabaigos. Todėl perskaičiusi turėsi jas užbaigti. Sunki užduotis, ar ne? Bet patikėk, rašytojai daug dirba, kad parašytų vieną knygą, o tau reikės jas tik pabaigti, tiesa, ne vieną, o šešias". Betgi lengva jam pasakyti - perskaityk. O jei aš laiko neturiu? Ir tik dabar vėl prisiminiau, kad nieko daugiau man ir nelieka daryti, kaip tik skaityti.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Utenos absolventai
2009-09-21, 23:53:56
Eglė Daugsevičiūtė


Sveiki visi, pirmiausiai noriu visus mokinius pasveikinti su naujais mokslo metais. Atėjęs ruduo įpūtė daug naujų vėjų į mūsų gyvenimus. Vėl ruduo, vėl mokykla, vėl mokslas. Tačiau kaip ir kur gyvena buvę Adolfo Šapokos, "Saulės" ir Dauniškio gimnazijų praėjusių metų dvyliktokai? Koks kelias laukia "ex's" abiturientų?

Liepos 10 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos dvyliktokai skubėjo į brandos atestatų įteikimo šventę. Brandos atestatus gavo net 198 šapokiečiai (106 merginos ir 92 berniukai). Sveikiname visus! (plojimai). Finišo tiesiojoje net trys universitetai priėmę daugiausiai A. Šapokos gimnazijos mokinių. Nugalėtoju skelbiu Vilniaus universitetą, globojantį net 46 mokinius. Antrasis liko VGTU su 30 "šapokiukų" pašonėje. Garbingą trečiąją vietą užėmė Mykolo Romerio universitetas, surinkęs 19 taškų, oi, atsiprašau, mokinių. Užsienyje šiuo metu studijuoja 6 mokiniai. O Vilniaus ir Utenos kolegijose studijuoja 30 "ex's" abiturientų. Taip pat, šapokiukų yra VDU, LŽŪU, VPU, KTU, KMU, ISM, VU TVM, LKA, LMTA.... 2 mokiniai laikinai nesimoko ir tiek pat nestojo niekur. Tai tiek naujienų iš "šapokiukų" daržo.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįNykščiu per Europą
2009-09-17, 19:48:51
Ausma Bernotaitė


Vasara baigėsi – pats metas apsvarstyti, įvertinti ir susumuoti įspūdžius. Manajam potyrių krepšely – ilga, pusantro mėnesio trukusi kelionė per Europą, kurios metu net tris kartus miegojau lovoje.

Pasiruošimui reikėjo nedaug: vieno draugo, didelės kuprinės, minimalaus kiekio drabužių ir neišvengiamai reikalingų daiktų. Visa tai sudėjus pavyko sukurti pora turistų-tranzuotojų. Turistų hierarchijoje jie – vieni iš paprasčiausių. Truputį aukščiau – turistai-"interreileriai", kurie miega mokamose stovyklavietėse ir netgi turi, kur reguliariai nusiprausti. Turiu baigti apie turistų hierarchiją, nes piniginė pradėjo nenumaldomai triukšmauti.

Taigi, visi išvardinti daiktai ir benamiška kelionė – jūsų. Mane suviliojo. Išvažiuoti iš tėvynės teko lietui lyjant. Pirmas tikslas – nuo Antalgės nusigauti iki Kauno. Na, lietus ne itin geras tranzuotojų bičiulis, tačiau ką padarysi. Pasivaikščiojom truputį laikinosios sostinės link, krapnojimas liovėsi, ir netrukus sustojo pirmasis ir visuomet dieviškiausias vairuotojas, kuris apturėjo didelę garbę pradėti mūsų kelionę. Kaunas – Lenkija.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėParanojiško šizofreniko iliuzijos, sapnai, svajonės... (IX dalis)
2009-09-10, 19:51:52
Insomniac vampire


Ilgas kelias link vyšnių pyragu kvepiančios svajonės... Bet aš kaip nors jį įveiksiu! Juk viskas yra įmanoma. Tuo patikejau vakar, kai pamačiau Tave, brendantį per sugriuvusį kviečių lauką. Kai priėjai to lauko kraštą, prie mano lango įsižiebė žibintas kuris nedegė jau šimta dienų... Tu padarei stebuklą, mažytį, tačiau labai mielą stebuklą.

Dabar tas žibintas sušildo mano akis, kai jos pavargsta žiūrėti į nublukusį, paukščių apverktą dangų. Kiekvieną kart pažvelgus, į kregždžių sparnai suraižytą dangaus skliautą, man akyse kaupiasi karčiai sūrios ašaros. Ir kad ir kaip tos ašaros stengiasi pabirti ant žemės, Tu visda sulaikai jas savo delnais, ir sugeri tarsi gyvybės eliksyrą, palaikantį tavo širdies dūžius.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėParanojiško šizofreniko iliuzijos, sapnai, svajonės... (VIII dalis)
2009-09-08, 21:48:38
Insomniac vampire


Vakar užsimaniau pabėgti iš seniai atsibodusios ateities. Bėgau neatsigręždamas atgal į dabartį. Norėjau rasti vietą, kur dar neteko pabuvoti mintimis ar siela, bet paieškos buvo nevaisingos. Po ilgo, pamišusio bėgimo sustojau atsikvėpti, bet arti manęs niekur nesimatė oro. Teko bėgti toliau. Ir visai netikėtai, netoli mėnulio, tarp Žemės ir dangaus, pamačiau labai keistą, visai nepanašų į mane žmogų. Nepatikėsi, tai buvai TU. Taip taip, tas pats suvargęs žemės sliekas, besirausiantis kasdienybės komposte. Paprašiau gurkšnelio oro, o Tu nedavei! Pasakei, kad oras brangiai kainuoja ir, kad kažkokiems prašalaičiams jo nedalini. Tu KIAULĖ!

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos