• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PENKTADIENIS
2019-11-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...PIT'as
2009-06-20, 17:13:02
Deimantė Bružaitė


Dažnas dvyliktokas ir net jo jaunesnis kolega dar mokykloje susimąsto, kokią gi specialybę reiks pasirinkti baigus mokymo įstaigą. Manoma, kad labai svarbu atsakingai apmąstyti, ką norėtum dirbti, nes tik darbas padės įgyvendinti svajones. Tinkamas profesinis apsisprendimas priklauso nuo gero savęs pažinimo, gero pasirenkamos profesijos ypatumų žinojimo bei mokėjimo teisingai šiuos du žinojimus derinti.

Kokios gi sėkmingos profesijos pasirinkimo sąlygos:
• skirk tam laiko ir pastangų
• įvertink savo norus, polinkius, gebėjimus
• išsiaiškink, ar tavo norai atitinka galimybes
• sužinok, kur galima įgyti norimą profesiją
• susipažink su priėmimo tvarka į aukštąsias ir profesines mokyklas
• pasidomėk įsidarbinimo galimybėmis.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasUž Tavo akių
2009-06-19, 20:12:58
Insomniac vampire


Už Tavo akių dega trys laužai,
Už Tavo akių verkiantys kalnai.
Norėčiau pasislėpti gūdžiuose miškuose,
Kurie žaliuoja Tavo akyse.

Vėjas neužpūs laužo Tavo akių,
Lietus nepaskandins verkiančių kalnų.
Niekas nesuras manęs miškuose,
Kurie žaliuoja Tavo akyse.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulį"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas"
2009-06-18, 22:15:15
Eglė Daugsevičiūtė


"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas" (Oswiecim - my town, Your discovery). Tai tarptautinio projekto šūkis, skambėjęs Lenkijos mieste, Osvencime. Šio projekto metu bendradarbiavo smalsus bei aktyvus Lietuvos ir Lenkijos jaunimas.Birželio 1-6 dienomis Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos klubas (UEKK) subūręs 15-os aktyvių žmonių komandą (8 mergaitės, 5 berniukai bei 2 mokytojai) vyko į Lenkiją vykdyti tarptautinio projekto, kurio pagrindinis tikslas buvo plėsti žodyną, susipažinti su naujais žmonėmis ir jų gyvenamąją aplinka, mokytis dirbti drauge.Kelionė į Lenkijos miestą Osvencimą, kuris yra įsikūręs netoli Slovakijos ir Čekijos sienos, truko net 15 valandų! Osvencime mūsų jau laukė projekto dalyviai iš Lenkijos (sudėtis tokia pati kaip ir lietuvių).Išmaišę pusę Lietuvos, pervažiavę išilgai Lenkiją jau pirmą dieną projekto dalyviai kibo prie darbo. Pasiskirstę grupėmis interaktyvusis jaunimas dėstė savo lūkesčius ir siūlė idėjas, kaip šį projektą galima tobulinti bei padaryti patrauklesnį ir įdomesnį įvairių šalių jaunimui. Darbuose atsispindėjo potencialios idėjos tolesniam projekto tobulinimui.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasPadaryk tai, jei myli
2009-06-17, 7:28:33
Insomniac vampire


Išdrožk man meilę keisčiausios formos, 
Iš saulėj degintos ąžuolo šakos,
Surink visas skiedras, supilk į delnus
Ir švelniai saugok iki Žemės pabaigos.

Atkirpk man mažą gabalėlį saulės,
Ir atiduok, kai pritrūksiu šilumos.
Nuskink man žiedą, ramunės baltą,
Ir myli - nemyli išburki ant kalvos.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Viščiukai skaičiuojami ne tik rudenį
2009-06-11, 20:47:47
Viltė Smalakytė


Saulės spinduliams žaidžiant ant tavo skruostų, šiltam vėjui apglėbus pečius, pradedi suvokti, jog artėja vasara. Metas, kai gali mėgautis jūros ošimu, žiogų simfonijomis už lango bei su pasididžiavimu prisiminti nuveiktus darbus. Nors liaudies išmintis viščiukus skaičiuoti pataria rudenį, tačiau mokslo metų žygdarbiai vertinami pavasarį. O šį sykį ir metai, ir darbai buvo ypatingi.

2008-ieji paskelbti Skaitymo metais. Metais, tapusiais švente knygų mylėtojams, kada jų namais tapo bibliotekos. Šventė atėjo ir į Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos knygų šventovę – čia netilo literatūros gerbėjų šurmulys. Mokiniai keliavo "Knygnešio keliais", rinko geriausią literatūros žinovą, net sukūrė odę "Lietuviškos raidės keliui". Rašytinio žodžio gerbėjai pratęsė gimnazijos tradiciją – keliavo "Knygnešio taku". Mokyklos bibliotekos vedėjos Vidos Gudelienės į būrį surinkti mokiniai aplankė Ustronę, Paberžę bei Panevėžį. Grupė entuziastų brido knygnešių takais, jautė knygas gabenusiųjų dvasią ir didžiavosi pabuvoję didingų praeities žygių dalimi. Štai taip džiugiai Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje pagerbti Skaitymo metai – praeitį atkeliant į dabartį.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėKrašuoniškių pilietiškumo pamoka Utenos gatvėse
2009-06-06, 1:16:36
U.K.p.m. jaunieji žurnalistai


Jeigu gegužės 25 dieną jums teko važiuoti ar eiti Aušros gatve, o gegužės 22 d. pro Utenio aikštę galėjote išvysti gatvės aktorius ir pasijusti kaip Paryžiuje, Milane, Venecijoje ar kokiame kitame garsiame Europos mieste. Ten gatvės vaidinimai, gyvos skulptūros, instaliacijos, įvairios akcijos – yra įprasti dalykai, nieko nestebinantys, o suteikiantys miestui žavesio. Tačiau pas mus, Lietuvoje - tai vis dar naujas reiškinys. O ką jau kalbėti apie provinciją. Galbūt dėl to būrelis jaunų žmonių surengusių teatrališkas eitynes ir tiesiog gatvėje parodžiusių spektaklį nustebino, o kai kuriuos miestelėnus netgi šokiravo. Kas tie jauni žmonės ir kodėl vaidinimui pasirinko ne sceną, o gatvę ar aikštę? Ką jie tuo norėjo išreikšti?

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

SportasVienas perspektyviausių krepšininkų Lietuvoje – uteniškis Jonas Valančiūnas
2009-05-31, 17:29:35
Marija Šaraitė


Jei esate bent šiek tiek besidomintis vietinėmis naujienomis, sportu, o ypač krepšiniu, tikrai turite būti girdėjęs kylančios krepšinio žvaigždės Jono Valančiūno pavardę. O jei ne, sužinokite apie jį iš mano žinių kraičio. Tikrai nenusivilsite. Istorija rodo, jog krepšinis – pagrindinė lietuvių sporto šaka, "antroji religija". Tad ne veltui, mokslo metams artėjant į pabaigą, sumanusis "Saulės" gimnazijos direktorius Valentinas Bubulis surengė tarpmokyklinį krepšinio turnyrą, kuriame žaidė būsimieji devintokai iš Utenos pagrindinių mokyklų. Varžybų tikslas - supažindinti juos su gimnazija ir kitąmet suburti stiprią krepšininkų grupę. Laimėjusi komanda finale turėjo garbę žaisti su "Saulės" gimnazijos jaunesnių klasių moksleivių ekipa, kurioje aiškus lyderis buvo Jonas Valančiūnas.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Švietimo ministras neaplenkė ir "Saulės" gimnazijos
2009-05-30, 20:35:58
Marija Šaraitė


Kokios mintys kyla išgirdus naujojo Švietimo ir mokslo ministerijos vadovo Gintaro Steponavičiaus pavardę? Neabejoju, kad kiekvienam absoliučiai skirtingos. Vienų geros ir teigiamos, kitų – gaila, bet neigiamos. Dalies nuomonės objektyvios, o kai kurių - visiškai subjektyvios. Kiekvienas mąsto individualiai, taigi nieko keisto, kad visiems kyla skirtingos mintys. Pats švietimo ministras G.Steponavičius teigė, kad neįmanoma iš visuomenės sulaukti vienodo ir bendro šauksmo, nes visada atsiras tokių, kuriems kažkas bus blogai. Tai yra natūralu ir reikia su tuo susitaikyti.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos