• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-11-13


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėAplinkosaugininkai ar ekoteroristai?
2009-05-29, 21:03:48
Mateusz Kostecki


Pastaruoju metu daug kalbama apie ekologiją. Kas minutę žiniasklaida informuoja mus, apie "žaliųjų" protestus prieš investicijas, kurios, bent jų nuomone, yra lemtingos aplinkai. Daugelis žmonių apie tai išgirdę ima prieštarauti: negi kažkokia pievelė yra svarbesnė nei žmogaus gerovė? Beje, varlės gali ir pačios persikelti į kitą vietą! Man pačiam asmeniškai tokie prieštaravimai kelia norą priešgyniauti.

Visai neseniai Lenkijoje buvo daug kalbame apie upės Rospudos slėnį. Tai unikalus plotas, saugomas visos europos "Natura 2000" tinklo. Tačiau nepaisant to, ten nuspręsta nutiesti aplinkelį, kuris atlaisvins Augustavo gatvę. Žinoma, aplinkelis reikalingas, nes eismo lygis šiame mieste tapo rimta problema gyventojams, labiausiai dėl to, kad ten padaugėjo nelaimingų atsitikimų. Tačiau ar tikrai buvo neišvengiamas tokio kelio, kuris būtų eitų per Rospudos slėnį tiesimas? Tarp protestuojančių prieš aplinkelio tiesimą atsirado avantiūristų, kurie teigė, jog gamta daug svarbiau nei žmonės. Bent jau taip rašė Lenkijos spauda. Tačiau užtenka atidžiai perskaityti šią bylą, kad suprastum, jog situacija ne tokia paprasta. Pasirodo, kito aplinkelio, negadinančio vertingo slėnio, tiesimas buvo ne tik įmanomas, bet ir pelningesnis. Visgi žaidimas sukosi apie didelius pinigus.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3.3 ] Skaityti toliau

PagrindinėŠalnoj pasislėpus
2009-05-25, 18:19:04
Eglė Neseckaitė


Šalnoj pasislėpus
įsisupus į skarą
jos
aplink apsivijusios
tos šalnos
ramybės neduoda
šalti jų liežuviai
taip sako romantikai
šalnoj pasislėpę
įsisupę į skarą
jos
aplink apsivijusios

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasIlgesy savęs neberandu...
2009-05-24, 23:27:57
Joana Kriščiokaitytė


Ridenu apelsinus
Ir tyliai skaičiuoju –
Sugaudytas baimes visas...
Taip lyja vakarais į delnus.
Tu man, aš Tau –
Tada mes atvirkščiai...
Kiekviename delne -
Po jausmą
Nuglostyta mintim...
Ilgesio fėjos susirenka šokti...
O aš susirenku Tavo juoką
Į kišenes...
Ir sapnai išpiešti ant rankų...
Tik liekam mes
Ten viduje...
Kur visuomet šviesu...

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasVaikystė
2009-05-21, 22:30:18
Eglė Neseckaitė


Vaikystės savo
Nenoriu.
Vaikystę savo
Jie pamina.
Numina dviračiais,
Vieškeliais gardžiaisiais...
Vaikystės savo
Neprašiau,
Už dyką prakišo-
Primokėjau.
Negrąžino.
Garantinio neturėjau-
Neremontavo,
Todėl ir tupėjau,
Saulėlydžius gėriau,
Ievom apkvaitus
Pajūriais gulinėjau
Vaikystę savo
Su nostalgija.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėGarbus "Verdenės" jubiliejus
2009-05-17, 19:28:56
Marija Šaraitė


Visoje Lietuvos Respublikoje žinomas ir gerbiamas Utenos literatų klubas "Verdenė" šiais metais sulaukė 25-ojo savo gyvavimo jubiliejaus. Šia gražia proga klubo nariai buvo pakviesti į maloniosios "Saulės" gimnazijos lituanistės Reginos Eidžiulienės inicijuotą poezijos pamokėlę. Lietingą antradienio popietę gimnazijos aktų salėje knibždėjo daugybė mokinių ir pedagogų ne tik iš "Saulės" gimnazijos, bet ir kitų Utenos mokyklų. Poezijos pamokos vedėja pati R.Eidžiulienė, vos pradėjusi tarti pasisveikinimo žodžius, pastebėjo, kad salėje įsivyravo visiška tyla. Tad po įžangos nieko nedelsdama pagyrė publiką tikėdamasi, kad į neįprastą poezijos šventę susirinkusieji meniško žodžio mylėtojai visą pamokėlę išliks tokie pat pastabūs. Juk susitikti su "Verdenės" klubo nariais atvyko kultūringiausias jaunimas.

Manau, visi galime sutikti bei džiaugtis, kad garbingi Utenos krašto žmonės kartu susivieniję "Verdenės" klube kelia kultūrinį lygį gimtajame mieste. Taigi ypatingai malonu buvo gyvai išgirsti bei išvysti bent dalį klubo rašytojų. Gaila, bet visada atsiranda negalinčių dalyvauti renginyje. Taigi nuoširdžiu žodžiu buvo paminėti turėję atvykti, bet dėl nepalankių aplinkybių nepasirodę kiti "Verdenės" atstovai: Ona Rastenienė, Alvydas Katinas (mūsų meras taip pat poetas!), Audronė Driskuvienė, Stepas Eitminavičius. O, kad poezijos mėgėjai išgirstų bent trupinėlį rašytojų kūrybos, "Saulės" gimnazistai deklamavo minėtųjų autorių eiles ir miniatiūras.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kino seansas Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje
2009-05-15, 21:05:06
Dovilė Tuskenytė


Popietė "Knyga – mano draugas" yra renginio "Knygos kelias" tęsinys. Visi bibliotekos renginiai yra tarsi išplaukiantys vienas iš kito: be pirmojo nebūtų antrojo, be antrojo nebūtų trečiojo. Filmukų peržiūrą gitaros garsais pradėjo Silvija Slapšytė ir bibliotekininkė Vida Gudelienė, demonstruodama nuotraukas iš gimnazijos pirmokų ekskursijos knygnešių keliais.

Vedėjai Rūta Verbickaitė ir Algirdas Dumskis kalbėjo apie knygas, jų reikalingumą ir pristatė visą renginį. Jis susidėjo iš dviejų dalių: pirmokams buvo viktorina iš jų ekskursijos, o antrokai demonstravo filmukus, kurių tema buvo "Lietuviškos raidės kelias". Žiuri, kurį sudarė mokytojai Algimantas Siaurusaitis ir Birutė Kairienė, kompiuterių specialistas Modestas Gadliauskas, direktoriaus pavaduotoja Nijolė Šulgienė ir pats direktorius Saulius Brasiūnas, išrinko geriausius darbus, kurie buvo apdovanoti sekančią dieną vykusiame kasmetiniame gimnazijos Paupoforų renginyje, skirtame spaudos ir knygos dienai minėti.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kalbų mokyklėlė išleidžia pirmuosius mokytojus
2009-05-14, 21:43:32
Algis Bernotas


VO UEKK Kalbų mokyklėlė savo veiklą pradėjo prieš trejus metus. Iš pradžių reikėjo daug sunkaus darbo renovuojant patalpas, užsispyrimo įtraukiant į projektą žmones. Pastangos neliko bevaisės ir jau po metų tapo daug lengviau darbuotis. Žmonės patys pradėjo ieškoti mūsų mokyklėlės. Nuo to laiko sėkmingai plečiame savo projekto veiklą.

Šią vasarą mokykla atsisveikina su savo pirmosiomis mokytojomis: Migle ir Ausma. Jos abi ketina skirtingais tikslais iškeliauti į Angliją. Mokyklėlė nori padėkoti joms abiems už nuoširdų darbą mokant anglų kalbą Utenos gyventojus ir palinkėti sėkmės įgyvendinant savo ateities tikslus.

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Švietimo ministras apsilankė ir Utenoje
2009-05-13, 17:26:52
Dovilė Tuskenytė


Gegužės 12-ąją Utenos Adolfo Šapokos gimnazija sulaukė garbingų svečių. Vienas jų buvo ypač laukiamas Lietuvos Respublikos Švietimo ministras Gintaras Steponavičius, kuris turėjo su abiturientais pasikalbėti apie tas naujoves, kurios yra subrandintos ir pradedamos įgyvendinti. "Mokslo ir studijų reforma pradėta tam, kad sumažėtų nepasitenkinusių",- kalbėjo ministras.

Pirmiausia susirinkusieji panūdo išsiaiškinti, kokie yra mokslo ir studijų pertvarkos tikslai. Gerbiamas ministras kalbėjo, kad visi nori, jog ne tik mokyklose, bet ir universitetuose studentai gautų kokybišką išsilavinimą, o kokybė yra pamatuojama. Tam, kad kokybė atsirastų, reikia finansų. Šiais metais, krizės metais, pinigų yra skirta netgi daugiau, nei praėjusiais. Iš krizės išbristi yra lengviau su išsilavinusia visuomene, nei tokios neturint.

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos