• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėSkaityk, džiaukis, tobulėk!
2009-05-12, 17:04:51
Violeta Develienė


"Skaityk, džiaukis, tobulėk!" - su tokiu šūkiu gegužės 11-tą dieną A.ir M. Miškinių bibliotekoje vyko seminaras tema "Prasmingas skaitymas: nuo literatūros iki skaitytojų būrelių". Lektorės: Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro direktorė, Valstybinės skaitymo skatinimo programos koordinatorė Aldona Augustaitienė, populiari vaikų poetė Alma Karosaitė ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotoja Loreta Jakonytė.

2006 m. lapkričio 30 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė patvirtino Skaitymo skatinimo programą. Šios Programos paskirtis - skatinti įvairaus amžiaus ir socialinių grupių gyventojus kuo daugiau skaityti, gerinti jų skaitymo įgūdžius, taip pat kelti skaitymo prestižą.

Komentarai [ 15 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

MenasTu tiktai žmogus
2009-05-09, 21:51:12
Dovilė Tuskenytė


aksominės nakties tyloje
žengi į tylą ir matai
kaip kalbančiojo akys
prisipildo vienatvės.
bažnyčios bokštas
naktyje sušunka gaisrą
ir žmonės grįžta iš 
baisiosios sapnų karalystės.

nusilupęs nagų lakas
nedažyti plaukai
nuvarvėję dažai.
ant stiklo piešiu
netapytus jausmus
suvaidintas šypsenas
ir Tavo kelius.

Komentarai [ 18 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"Knygos kelias"
2009-05-07, 23:29:11
Dovilė Tuskenytė


Balandžio 23d., ketvirtadienį, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos skaitykloje įvyko stilizuotas renginukas, skirtas Lietuvos tūkstantmečiui paminėti. Keletą minučių prieš renginį buvo galima girdėti šurmulį, kalbas, pasiruošimo garsus, nervingus eilių kartojimus.

Mini vaidinimą pradėjo gimnazistė Marija Keraminaitė, mergaitė su fleita. Jai grojant buvo įneštos knygos ir pasakojama istorija apie tai, kaip atsirado dabartinių knygų pradininkės: knygos ant veršiuko odos, papiruso. Buvo deklamuojamos vokiškos, prancūziškos, angliškos, ispaniškos, rusiškos ir lenkiškos eilės. Renginio vedėjams Justui Žičkui ir Viltei Smalakytei užsiminus apie lietuvišką raštą visi vėl tikėjosi eilėraščio, tačiau pianinu grojo ir dainavo Avelina Markevičiūtė. Pirmuosius kunigaikščio Gedimino laiškų nuorašus lotyniškai skaitė Kotryna Krupeckaitė. Paulius Pinkevičius paskaitė fragmentą iš Martyno Mažvydo "Katekizmo", o Elvis Laurinavičius visiems sukėlė šypseną primindamas pirmąjį lietuvišką tekstą – tris poterius. Iš tikrųjų, jei taip žmonės šiandien melstųsi bažnyčioje, jaunimo ten būtų ženkliai daugiau. Augustinas Latvėnas citavo ištrauką iš tekstų, parašytų prieš 300 metų ir mintyse iškilo klausimas: kas XVIIIa. buvo likę iš lietuvių kalbos? Atsakymas beldžiasi pats – iš tikrųjų, nieko rišlaus.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3.2 ] Skaityti toliau

PagrindinėDugne
2009-05-05, 21:29:24
Joana Kriščiokaitytė


Rytais Ji eina pirkti braškių ir lietaus 
Mergaitė – kuri parsiduotų 
Už paskutinius trupinius švelnumo...
Kažkur tenai – prie paširdžių 
Nereikia pasakų pirktų...
Kavos garų lašeliuose 
Pasislėpusios šypsenos kužda- 
Po truputį tirpstanti Ji...
Primena šaltus pirštus...
Lyg miestus, išklotus mozaikom...
Karoliukais išsiuvinėja...
Sugrįžtu – 
Surinkti to, ką pažadėjau.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėJori, šildyk žamį
2009-05-03, 8:53:48
Indrė Liškauskaitė


Balandžio 25-26 dienomis Kulionių kaime, senovinėje dangaus šviesulių stebykloje, šalia observatorijos, jau 10-ąjį kartą vyko pirmosios pavasario žalumos šventė - Jorė.

"Jorė - pirmoji pavasario žaluma, atgyjančios gyvasties ūkas, apgaubiantis žemę, medžius, gyvulius ir žmones."

Turbūt nebūna kelionių be linksmų nesklandumų. Jie prasidėjo dar net nespėjus pasiekti etnografinės sodybos, kurioje vyko šventė. Dėl neaiškių priežasčių aš ir mano bendražygė kryžkelėje pasirinkome ne išvažinėtą kelią, o vos matomą takelį, kuris mus nuvedė tiesiai į... pelkę. Neilgai ten paklaidžiojusios nusprendėme bristi per upelį. Jau buvome beveik nusiauną batus, kai pamatėme kelis netvirtus per upelį nuvirtusius medžius. Sukaupėme drąsą ir sausai pasiekėme kitą krantą. Toliau teko brautis per krūmus ir aukštas žoles, kol pagaliau priėjom šventės vietą.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėPavasario skautų šventė 2009
2009-04-29, 20:30:44
Audronė Katilienė


Šeštadienį, balandžio 25 dieną, skautai iš visos Lietuvos kampelių traukė į Vilnių švęsti jų globėjo Šv. Jurgio dienos. Ir Utenos krašto skautai susiruošė į Vilnių. Prieš važiuojant į šventę, anksti ryte, visi susirinko prie Norkūnų piliakalnio, kur 5 skautai iš Svėdasų davė skautų įžodį.

Po įžodžio visas būrys patraukė link Vilniaus.

Jurginės - tarptautinė skautų šventė, šį savaitgalį minima ne tik Vilniuje, bet ir visame pasaulyje. Šventė simbolizuoja ir aktyvaus skautavimo sezono pradžią. Apie 11 val. ryto visi skautai: sausumos, jūrų ir oro, būriavosi Rotušės aikštėje. Susirinko apie 800 skautų.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėDidinga pati savimi
2009-04-26, 20:15:38
Rūta Verbickaitė


Pasaulyje yra daugybė talentingų rašytojų, kuriančių neįtikėtinai įdomias knygas. Kiekviena jų kažko pamoko, kažką perteikia, kažką padeda suprasti. Vienos jų – labai įtempto siužeto, kitos – lengvesnio turinio. Ir svarbiausia – kiekviena perskaityta knyga yra mažas žingsnelis link tobulybės.

Senovėje, kai atsirado pirmoji knyga, ji žmonėms atnešė didžiulį džiaugsmą. Nors knyga ir nebuvo tobula, tačiau padaryta su didžiule meile ir viltimi, kad tai pakeis žmoniją. Spėjimai pasitvirtino. Dabar knygos vis labiau tobulėja. Paskutinis išrastas variantas – elektroninė knyga. Ja mėgautis kai kuriems paprasčiau negu paprastąja – popierine.

Man visada patiko knygos, kurias galiu paliesti, o ne tos, kurios patalpintos internete. Knyga su savimi atsineša ir tam tikrą energiją, o elektroninės jos tarsi visai neturi. Bet kokiu atveju, prieš renkantis, ką skaityti, verta atsižvelgti į komentarus internete. Aš laisvalaikiu dažniausia renkuosi lengvo turinio knygas. Jeigu pradėjus skaityti pasidaro nebeįdomu, vis tiek jaučiu pareigą kūrinį pabaigti iki galo. Žinau, kad knyga dar ilgai bus mano bendrakeleivė gyvenimo traukinyje.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėVat ir PASIDARĖM!
2009-04-25, 22:55:33
Ovidijus Stauskas


"Nesitikėjau, kad šulioj kada nors bus galima taip paošt ;D" – tokius internautų komentarus iššaukė balandžio 23 dieną Adolfo Šapokos gimnazijoje vykęs paramos koncertas "PASIDAROM". Atsižvelgus į dalyvavusių grupių bei gerbiamosios publikos nuomonę – tai tyriausia tiesa, tačiau apie visus renginio "perliukus" būtina pasakoti nuosekliai. 

"PASIDAROM" idėja gimė grupės "Padvalas" vaikinų galvose. Ne, koncerto metu surinktos lėšos nebuvo skirtos gelbėti mirties nasruose atsidūrusį gėlių darželį. Šįkart į taikiklį papuolė gimnazijos būgnai, kurie bene kiekvieną pertrauką kenčia "kieto ritmo" megėjams malonumą sukeliančius lazdelių smūgius. Gvęrantys instrumentai pažadino jaunųjų muzikantų herojiškumą, tad taip prasidėjo koncerto, kurio pavadinimas įkvepia ir padėti, ir linksmintis, rengimo darbai.

Palaukite... (Atsisiųsti "Adobe Flash Player")

Komentarai [ 59 ] Įvertinimas [ 3.7 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos