• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Sportas"Juventus LKSK" rungtynes Prienuose baigė taikiai
2009-03-24, 21:33:41
Eimantas Skersis


Trečiadienį Prienuose vykusiose draugiškose rungtynėse Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinaliui besirengiančios vietos "Rūdupio" ir Utenos "Juventus LKSK" ekipos žaidė draugiškas rungtynes, kurios baigėsi taikiai - 90:90 (32:20, 21:26, 19:20, 18:24).

"Juventus LKSK" klubas turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau likus žaisti 3 sekundes Giedrius Kulbis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir tik išlygino rezultatą. Pasitarus buvo nuspręsti pratęsimo nežaisti, o, kaip ir dera draugiškoms rungtynėms, išsiskirti taikiai.

Nors po Raimondo Ambrulaičio ir Audriaus Mineikio metimų sužaidus tris minutes "Juventus LKSK" pirmavo 6:2, aikštės šeimininkai atsakė spurtu 11:3 ir Andrius Giedraitis padidino "Rūdupio" pranašumą iki keturių taškų - 13:9. Netrukus sekė dar vienas prieniškių 11:4 ir Kęstutis Šeštokas pirmą kartą padidino aikštės šeimininkų pranašumą iki dviženklio - 24:13. Iki ketvirčio pabaigos "Rūdupis" išlaikė dviženklį pranašumą ir po pirmųjų dešimties minučių turėjo dvylikos taškų persvarą - 32:20.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Suklupę kryžkelėje
2009-03-23, 19:39:26
Ovidijus Stauskas


Kovo 20 dieną Adolfo Šapokos gimnazijos aktų salėje įvyko antrasis teisinių bei socialinių žinių konkurso "Temidė" etapas. Rajoninėse varžytuvėse susirėmė "šapokiukai" "MUDAM" bei Utenos Dauniškio gimnazijos atstovai "Kryžkelė". Salė per akimirksnį pasiskirstė į dvi stovyklas: Šapokos gimnaziją palaikė jos moksleiviai, kurių tarpe aktyviausi buvo "MUDAM" bendraklasiai, apsiginklavę plakatais ir išmargintais marškinėliais. Į svečius užsukė "dauniškiečiai" neatsiliko plakatų bei skatinančių šūksnių mariomis. Po pianinio mylėtojos Justinos dainos buvo pristatyta komisija, kuri savo gausa tikrai nepalengvino Šapokos gimnazijos kėdžių dalios. Komisiją sudarė tokie Utenos visuomenės veikėjai kaip Evaldas Norkūnas, Vladislovas Ragauskas, Bronius Varnas, Kristina Latožienė ir kiti.

Vedėjos Ieva ir Simona paskelbė pirmąją konkurso užduotį – prisistatymą. Pirmieji sugebėjimus demonstravo "MUDAM". Pavadinimo U raidės savininkė Ugnė pianino melodija ir nuotaikinga daina pabrėžė norą keliauti į Zonines varžybas. Merginai kompaniją palaikė kiti komandos nariai, kurie šokio žingsneliais bei "MUDAM" skanduote privertė iš savo vietų pakilti net labiausiai mokslų išvargintų žiūrovų sėdynes. :)

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasVienas žingsnis į šoną (I dalis)
2009-03-22, 17:33:58
Jomantė Juknaitė


Sunkus žmonių gyvenimas, nepritapimas prie visuomenės. Taip atsitiko ir man. Niekada nedarykite klaidos, po kurios Jums, mielieji, tektų gailėtis. Ir ta nuodėmė, kurią padarėte, grauš jūsų sielos gelmes iki pat gyvenimo galo.

Kartais pats žmogus nesupranta, kodėl jis derinasi prie kitų, nori būti toks kaip ir visi kiti. Tiksliau jis pats nesupranta, kaip jį veikia bandos instinktas. Žmogus juk visada buvo padaras, priklausantis gaujai ar bendruomenei. Nesvarbu, kaip pavadinsi. Kaip ir kiekvienoje bendruomenėje, turi būti lyderis. Tas asmuo, kuris daro didžiausią įtaką. Ir mes klausomės jo, žavimės juo ir ne kartą net patys svajojome tapti tokiais.

Kiekvienas nesuprantame, kas mus veda į populiarumą. Kodėl mes jo siekiame? Vien dėl to, kad norime būti pripažinti? Tačiau ar to mes patys norime? Dauguma iš mūsų net nesusimąsto, kodėl mes siekiame tokio dalyko kaip šlovė. Prisiplakame prie kitų.

Komentarai [ 13 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...18-ąjį gimtadienį atšventus...
2009-03-21, 20:41:04
Konradas Kazlauskas


Kovo 18 dieną Utenos Krašuonos pagrindinė mokykla tapo "pilnamete" - atšventė 18 metų gimtadienį. Nuoširdžiai sveikiname. Tiesa, šventė vyko kur kas vėliau nei įprastai: ne vasario, o kovo mėnesį, nes organizatoriai tuo metu rengėsi vasario 16-osios šventei. Gimtadienio dieną mokykloje per visas pertraukas ir po pamokų buvo įvairų siurprizų, daug dovanų, sveikinimų, bei netikėtų nesklandumų.

Ryte prie mokyklos durų mokinius bei mokytojus pasitiko kelios žavios merginos. Jos klijavo emblemas su užrašu "18". O tai pagyvino linksma šiuolaikinė muzika, kuri patiko ne tik mokiniams, bet ir mokytojams.

Per trečiąją pertrauką fojė susirinko didėle minia mokinių. Buvo atidaroma "gyvų skulptūrų" paroda. Parodoje pasirodė rankininkė, karininkė, kaklaraiščių pardavėjos, dovana - siurprizas, angelas, popierinės gėlės ir labiausiai visus nustebinusi skulptūra - rytietiška pasaka, kurioje dalyvavo ir tikra gyvatė! Ekspozicijos pabaigoje mokyklos direktorius apdovanojo visus dalyvius padėkomis ir prizais.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 2.8 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Be narkotikų – Tu "kietas"!
2009-03-20, 20:03:01
Ovidijus Stauskas


Kovo 18 dieną Adolfo Šapokos gimnazijos aktų salėje įvyko teisinių bei socialinių žinių konkurso "Temidė" pirmasis etapas, kurio nugalėtojai tvirtai žengia į antrąjį turą, vyksiantį rajoniniu mastu. Užsukau pažiūrėti, ką 2009 metais pasiūlys puikia tradicija tapęs prevencinis renginys. Likau maloniai nustebintas ne tik dalyvavusių komandų žiniomis, tačiau ir išradingumo bei humoro jausmo gausa. Bet nebėkime įvykiams už akių – apie viską iš eilės!

"Temidėje" dalyvauja vien dešimtų klasių moksleiviai. Visoje Utenoje tik Adolfo Šapokos gimnazija atranką į rajonines varžytuves vykdo "žūtbūtinei" kovai paruošdama šauniausias socialinių bei teisinių žinių nestokojančias dešimtokų komandas. Susirinko visų klasių veikėjai: nuo A iki H. Taip, tikrai veikėjai. Salę okupavo kariškiai, policininkai, chuliganai, kultiniai televizijų veidai ir net galantiški džigitai. Komandas atlydėjo išties solidūs sirgalių būriai, nešini ryškiais balionais, plakatais, kurie sužadintų dvasią ir didžiausiems ištižėliams. Galią rodė šurmulys: dalyviai derino paskutinius pasirodymų elementus, garso operatoriaus pareigas atlikinėjęs Irmantas stengėsi atsilaikyti prieš "temidininkų" atstovus, norinčius įsitikinti, ar kompiuteris pajėgs rodyti komandų sukurtus trumpametražius situacijų filmukus. Galiausiai triukšmą pražudė scenoje pasirodžiusi Silvija, kuri skambiais gitaros akordais paskelbė renginio pradžią. Vedėjos Raimonda ir Ieva pristatė rimtąją komisiją, kurią sudarė Šapokos gimnazijos tikybos mokytojas Nerijus Rastenis, gerbiama sveikatingumo fanė – gimnazijos medicinos seselė, dvi "vietinės" trečiokės Enrika bei Goda ir policijos komisariato atstovai Rimvydas ir Rūta.

Komentarai [ 15 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėNepasisekė...
2009-03-18, 20:19:45
Gintarė Ažubalytė


Nuostabu žvelgti į laukinius gyvūnus, lakstančius kad ir pačiame miesto centre. Prieš ketverius metus teko matyti stirną, kiškį ir net lapę miškelyje, skiriančiame Aukštakalnio ir Dauniškio mikrorajonus. Tik dabar jų nebematau turbūt dėl to, kad netoli mišką kerta ar dėl brakonierių. Žvėrelių skaičius gamtoje mažėja. Suprantu, kad reikia mažinti jų populiaciją, tačiau tai turi daryti medžiotojų būreliai, kurie turi leidimus medžioti. Tačiau atsiranda vis daugiau žmonių, kuriems medžioklė tampa hobiu ar papildomu uždarbiu. Jie įžengę į mišką tampa pavojingi ne tik laukiniams gyvūnams, bet ir į mišką tuo metu užklydusiems žmonėms. Nesupratau, kokia siaubinga gali būti medžioklė, kol neišvydau to pati.

Tauragnai tai miestelis, esantis netoli Aukštaitijos nacionalinio parko. Šis miestelis garsėja ne tik giliausiu Lietuvos ežeru, bet ir nuostabia gamta. Taigi šio miestelio apylinkės puikiai tinka brakonieriams.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėPirmą kartą Utenoje "Gyčio Ivanausko teatras"
2009-03-17, 21:43:21
"Utenos jaunimo" redakcija


A. Cholinos mokinys, įkūręs savo vardo teatrą, aktyviai ir efektyviai ieško raiškos priemonių, kaip iš šokio padaryti teatrą, o iš teatro – šokį. Šiame puikiame, publikos ovacijas sukėlusiame spektaklyje apie meilę (o gal tiksliau – jos ilgesį, paieškas) riba tarp šokio ir teatro yra minimali. Čia vienodai svarbu ir šokantis, pasakojantis kūnas, ir penkios minutės statikos ir tylos, per kurias aktorius-šokėjas žvilgsniu bendrauja su žiūrovais. Labai gerai parinkta ir perteikta Michael Galasso muzika iš kino filmo "Meilės laukimas" ("In the mood for love") bei Kronos Quartet.

Spektaklyje prieš žiūrovo akis iškyla paradoksalios, atviros ar specialiai infantilios scenelės, kuriose myli, konkuruoja, trokšta dėmesio ir šilumos ne vyrai ir ne moterys, o tiesiog žmonės. Čia laužomi nusistovėję stereotipai, kas yra "vyriška", o kas - "moteriška", žiūrovas kviečiamas pažvelgti į tai visiškai kitomis akimis. Sijonai čia pasirinkti daugiau kaip forma, sprendimas – iš samurajiško rūbo galintis virsti koketišku sijonėliu, kurį kilstelėjus, žiūrovai išvysta žavią, gauruotą... vyrišką koją.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

MenasAntro aukšto gyventoja
2009-03-16, 19:26:10
Edita Zacharovaitė


Gyvenu nelabai dideliame mieste, tačiau to pakanka, kad visai nepažinočiau žmonių. Kasdien matau galybę veidų, kai kuriuos tikrai ne pirmą kartą, tačiau nesivarginu sveikintis ar kitaip rodyti bendruomeniškumą. Ir pateisinimą randu: juk ką ten prisiminsi juos visus. Daug vertingiau žinoti, kiek kainuoja sūris bent trijose aplinkinėse parduotuvėse: taip nepraloši, visada gali sutaupyti. O stengtis bendrauti - tik laiko gaišimas.

Na, žinoma, nesu atskalūnė. Kaip ir pridera informacinės visuomenės narei, su žmonėmis galiu susipažinti spaudoje, televizijoje. Kam vargintis ir ieškoti bendraminčių aplink, kai vakarinėse - pramoginėse televizijos laidose žiūrovas puikiai supažindinamas su Zvonkų, Paksų ar kitų kultūros šviesulių buitimi. Ir čia tik vietinis mastas, o kur dar visas užsienio žvaigždynas... Nauda dviguba: sutaupau laiko ir, galiu pasigirti, puikiai pažįstu geidžiamiausius. Tikrai daug įdomiau nei kaimynai iš trečio aukšto. Ir iš vis, kas ten gyvena, tame trečiame aukšte? Na, bet apie ką aš čia...

Komentarai [ 11 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos