• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėSu gimtadieniu!
2009-03-06, 21:22:32
"Utenos jaunimo" redakcija


Vasario 22 diena – skautų įkūrėjo Roberto Boden – Powel'io gimimo diena. Viso pasaulio skautai švenčia šią skautam svarbią šventę. Šiais metais skautų įkūrėjo gimtadienį Utenos skautai šventė Svėdasuose kartu su Svėdasų skautais.

Į Svėdasus vykome penktadienį po pamokų (kad ir kaip skautam svarbi vasario 22 diena – skautų vienybės diena, pamokas lankyti mokiniams svarbiau...). Atvažiavome, įsikūrėme, susipažinome... O 15 valandą iškilminga rikiuotė. Visi skautų vienetai į salę žygiavo su dainomis.

Kur tik keliaujam
Žmonės mus klausia
Kas gi mes esam.
Ir mes jiems atsakom,
Kad esame skautai.
O jeigu negirdi,
Šaukiam garsiau...

Visiem patiko mūsų skanduotė. Po to - raportai.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėIr mes aplankėm knygų mugę...
2009-03-05, 19:42:08
Kotryna Krupeckaitė


Vasario 12 – 15 dienomis Vilniuje vyko visų bibliofilų ilgai lauktas renginys – tarptautinė knygų mugė, sutraukusi tūkstančius šios meno formos entuziastų. Mūsų mokyklos delegacija taip pat nepraleido tokio grandiozinio įvykio. O argi galėjome?

Žinoma, kad ne... Nes buvo tikrai verta. Juk ne kasdien gali pasižmonėti, pamatyti tiek daug žmonių vienoje vietoje, galų gale nusipirkti knygų pigiau šiais sunkiais ekonominės krizės laikais. Aišku, be knygų gausos stebino ir renginių įvairovė: kaip ir kiekvienais metais veikianti kūrybos studija, kurioje buvo galima kurti knygą, meno parodos (ir pati buvau užsukusi), konferencijos, diskusijos, naujų leidinių pristatymai. Buvo akcentuojama programa "Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009" bei Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimas.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

MuzikaPikantiškoji "Arbata"
2009-03-04, 19:26:33
Marija Šaraitė


Jei manai, kad šis straipsnis yra apie geriamą arbatą, – tu klysti. Jei dar nesi girdėjęs, žinok, kad Lietuvoje žodis "arbata" turi ir kitą reikšmę. "Arbata" – tai penkių fantastiškų, originalių ir ypač smagių vyrukų grupė, kuri per aštuonerius veiklos metus išleido du savo kūrybos albumus. Be galo džiugu, kad kompanija naujojo albumo "Molekulių džiaugsmui" pristatymo koncertui pasirinko Uteną. Vos sužinojusi, jog vasario dvidešimt septintą mūsų klube "Dispar" skambės kaip visada gyvai atliekamos "Arbatos" dainos, susisiekiau su grupės vadovu ir vokalistu Andriumi (dar kitaip Zala). Be jokių sunkumų susitarėme dėl interviu, mat jis, kaip ir maniau, yra labai paprastas žmogus. Penktadienio vakarą, prieš "Arbatos" koncertą, Zala pasitiko mane nuoširdžiai šypsodamasis.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Menas"skaidri poĖzija. instaliacija."
2009-03-03, 19:25:45
Dovilė Tuskenytė


Eglė Neseckaitė – Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientė. Vasario 26 dieną ji savo gimnazijoje pristatė tikrai netelpančią į rėmus parodą. Tai ne pirmoji šios merginos ekspozicija: besimokydama Utenos Krašuonos pagrindinėje mokykloje, ji buvo surengusi savo karpinių pristatymą. Šįkart viskas neapsiribojo statiškai pakabintais lapais su eilėmis. Parodos atidaryme vyko vaidinimas, kuriame skambėjo E. Neseckaitės parinkta muzika, jos režisuotas vaidinimas. Per ilgąsias pertraukas vyks pasirodymai ir mergina norėtų, kai tai taptų ne tik jos egoistinė ekspozicija, bet ir kitų žmonių įtraukimu į tai.

E. Neseckaitė kuria nuo vaikystės. Eilės, proza, piešiniai, vaidyba, muzika, šokis – viskas, kas siejasi su menu ir savęs išreiškimu. Dabar vyksta kūrybinis procesas sau ir dėl savęs, o ne kažkam kitam. Kūryba Eglei – tai natūraliai kylantis noras, nes ji pradėjo rašyti tada, kai niekas nė nenutuokė apie jos pasirinkimą ir nebuvo kam skatinti ir girti.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Šapokiukas visur šapokiukas 2009
2009-03-02, 19:55:50
Augustinas Latvėnas


Šiemet, kaip ir kasmet, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje įvyko bibliotekos vedėjos Vidos Gudelienės organizuojamas renginys - "Šapokiukas visur šapokiukas". Sausio 30d., penktadienį, studentų atostogų metu, mūsų gimnazijoje galėjome išvysti buvusius mokinius. Nors laisvų dienų intervalas buvo nuo trijų iki keturiolikos, džiugu, kad biblioteka ir skaitykla buvo pilna studentų.

Į renginį susirinko 72 šapokiukai, na, bent tiek panoro užsiregistruoti. O registracija nebuvo eilinė. Kartu su standartiniu blanku (universitetas, specialybė, kursas), buvo antrasis, kuriame studentai rašė savo adresą, telefono numerį bei ūgį. Pastarasis kėlė nuostabą kone kas antram. Buvo smagu matyti nustebusias veido išraiškas, nors ši grafa neturėjo įtakos programai.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėSveikos mitybos diena
2009-03-01, 20:04:01
Eglė Daugsevičiūtė


Vasario 25 dieną Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje vyko Sveikos mitybos diena. Tai buvo pirmas toks renginys Šapokos mokykloje (o gal ir visoje Utenoje). Pagrindinė šio renginio organizatorė biologijos mokytoja V. Karnickienė su mokinių pagalba surengė tikrai nuostabų renginį. Norėčiau paminėti, kad Sveikos mitybos organizatorių informacinis stendas apie sveiką mitybą jau kurį laiką puikavosi mokyklos valgykloje.

Sveiko mitybos diena tikrai buvo neįprasta mokykloje. Vietoj dviejų ilgųjų pertraukų buvo padaryta viena ilgoji pertrauka, kuri buvo pamokos trukmės. Jos metu mokyklos valgykloje vyko pagrindinė šio renginio dalis.

Komentarai [ 21 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Sportas"Šilutė" nepasipriešino
2009-02-28, 21:29:50
Ovidijus Stauskas


Vasario 28 dieną, šeštadienį, Utenos "Juventus – LKSK" žaidė paskutiniąsias reguliariojo NKL sezono rungtynes prieš "Šilutės" ekipą. Mačas vyko Utenos sporto rūmuose. Progą pailsėti ir "šildyti" atsarginių žaidėjų suolelį gavo pagrindinis "Juventus" įžaidėjas Saulius Raziulis. Kompaniją palaikė Vaidas Trepočka. Žaidėją jau kuris laikas kamuoja piršto trauma.

Rungtynes griausmingai "atidarė" Eimutis Petravičius, sudarkęs oponentų gynybą ir ataką užbaigęs galingu dėjimu. Į jį "Juventus" atsako nesulaukė, o Mindaugas Kalvelis pelnė dar du taškus. Po to sekė pora sėkmingų svečių atakų ir rezultatas tapo lygus. Pirmajame kėlinyje "Šilutės" gynybą ypatingai stiprino centro puolėjas Curtis Muse.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėGarsus nesavų tiesų rėkimas
2009-02-27, 20:37:41
Ausma Bernotaitė


Sena, laiko išbandyta tiesa byloja, jog reikia gerbti kitą. Mokyklose ir miestuose vykstantys renginiai skatina toleranciją, lygybę. Beveik kaip Prancūzijos Didžiosios Revoliucijos metu skambėjęs šūkis: "Laisvė, lygybė, brolybė!" – skamba ir šiuolaikinių renginių, akcijų pavadinimai. Tik ar nėra skirtumo tarp aršiai ir tikrai broliškai nusiteikusių prancūzų ir mūsų, tų kurie garsiai reklamuoja ne savas vertybes?

Per pirmuosius aštuonerius savo mokymosi metus dažnai patirdavau, jog norintis mokytis žmogus nėra įdomus, jo gyvenimas nevertas dėmesio. Atstumiama nebūdavau, bet kartais mane net "nesveika" pavadindavo, kai dešimtuką iš sudėtingo kontrolinio darbo gaudavau. Matyt, labai prastai atrodžiau nuo mokymosi, pakankamo miego ir pakankamo maisto kiekio. Kuo toliau, tuo labiau jaučiau, jog mano vieta kitur, tarp žmonių, kuriems noras mokytis nėra nuodėmė. Viskas pasikeitė tada, kai perėjau į gimnaziją.

Komentarai [ 12 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos