• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


SportasLietuvos moterų krepšinio lyga paskelbė "LMKL Žvaigždžių" sudėtį
2009-02-10, 19:28:15
"Utenos jaunimo" redakcija


Vasario 15 dieną Utenos naujoje arenoje "Krepšinio žvaigždžių fiestoje" geriausios LMKL krepšininkės kartu su Utenos "Juventus-LKSK" žaidėjais kovos mišrių komandų rungtynėse. Susumavus LMKL komandų trenerių balsavimo rezultatus išrinktas LMKL dešimtukas, kuris burtų keliu bus padalintas į dvi mišrias komandas. Rungtynėse bus žaidžiami 4 kėlinukai po 7 min., komandos nugalėtojos laukia 10 000 litų piniginis prizas.

Pristatome "LMKL Žvaigždžių" sudėtį:
1. Jurgita Štreimikytė-Virbickienė ("Teo" Vilnius, 8 balsai)
2. Gintarė Petronytė ("Teo" Vilnius, 8 balsai)
3. Crystal A. Langorne ("Teo" Vilnius, 7 balsai)
4. Jolanta Marmienė ("Laisvė" Kaunas, 7 balsai)
5. Rita Milieškienė ("Lemminkainen" Klaipėda, 6 balsai)
6. Aušra Bimbaitė ("Teo" Vilnius, 5 balsai)
7. Laima Rickevičiūtė ("Arvi" Marijampolė, 4 balsai)
8. Daina Staigaitienė ("Teo" Vilnius, 4 balsai)
9. Ligita Kinkevičienė ("Arvi" Marijampolė, 3 balsai)
10. Birutė Dominauskaitė ("Rūta" Šiauliai, deleguota lygos vietoj traumą gavusios L. Aglinskaitės, 3 balsai).

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Abiturientų 100-dienio horoskopas
2009-02-09, 20:08:18
"Utenos jaunimo" redakcija


Nenaujiena, kad kiekvienais metais dvyliktokus aplanko ši džiugi (bent dažniausiai) šventė. Ne kitaip atsitiko ir šiais metais: jau prieš gerus porą mėnesių moksleiviai subruzgo, ėmė planuoti, kaip švęs, ką pirks, merginos pradėjo diskutuoti, kokią suknelę siūsis ar batelius ausis, pačios to nejausdamos ėmė konkuruoti dėl gražesnio įvaizdžio, ir tai visai suprantama – juk tai šventė, kuri turėtų įsiminti visam gyvenimui, na, bent iki pirmos algos.

Daugelyje Utenos mokyklų ši diena buvo suplanuota vasario 6d., tačiau Utenos Adolfo Šapokos gimnazijoje nustatyta šimtadienio data – vasario 13d. Kyla klausimas, kodėl kitaip nei daugelyje mokyklų? Pamąstykime – vasario 13d. ir dar penktadienis – tikrai bauginanti data, nepaisant to, dar ir pilnatis. Na, neskubėkite to sieti su raganomis, velniais ar kitomis palmiromis, kad ir Adolfo Šapokos gimnazija, tačiau tai ne Helloween'o miestelis. To priežastis – 13-oji gimnazijos abiturientų laida. Mintis daugeliui patiko, kad ir kokia ji mistiška ir bauginanti būtų, todėl visi sutiko ir nekantriai laukė šios šventės.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Žiemos rūpesteliai
2009-02-08, 21:02:14
Violeta Develienė


Sveikiname visus su tikrų tikriausia žiema, kuri jau aplankė mums brangią Uteną, ir raginame nepamiršti mūsų mažųjų draugų - paukštelių.

Utenos vaikų darželio "Želmenėlis" auklėtoja Virginija Deveikienė pakvietė mažuosius į smagią pramogėlę - "Paukštukai". Vaikučiai, atėję į salę, išgirdo visokių paukštelių balsus ir turėjo surasti "pasislėpusias" šarkas, sniegenas, zyles bei žvirbliukus. Ieškoti ilgai neteko - piešti paukšteliai ramiausiai tupėjo ant eglučių šakelių ir slapstėsi tarp salės gėlių. Grupės vaikučiai papasakojo žiūrovams, kodėl reikia statyti lesyklėles ir ką į jas dėti. Pasakojimus keitė dainelės, žaidimai ir eilės, o pramogėlės pabaigoje visi galėjome išmėginti savo jėgas dailės srityje - vaikučiai piešė paukštukus, juos klijavo ir dekoravo.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėĮteiktos licenzijos vykdyti programą "Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai"
2009-02-07, 18:33:07
"Utenos jaunimo" redakcija


2009 m. vasario 3 dieną Jungtinės Karalystės ambasadorius j.e. Simon Butt įteikė licenzijas Lietuvos mokykloms ir organizacijoms, kurios pradės vykdyti pasaulyje gerai žinomą "Tarptautinių jaunimo apdovanojimų" programą.

"Didžiojoje Britanijoje hercogo Edinburgo apdovanojimai yra tik viena iš daugelio savanorystę skatinančių programų. Lietuvoje savanorystė nėra išsiplėtojusi, todėl programa "Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai" gali vaidinti svarbų vaidmenį padedant vystyti sveiką ir pilietišką visuomenę.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Sportas"Juventus LKSK" užsitikrino tiesioginį kelialapį į NKL ketvirtfinalį
2009-02-07, 8:47:51
Eimantas Skersis


Praeitą šeštadienį vykusiose Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato rungtynėse Utenos "Juventus LKSK" klubas namuose rezultatu 98:84 įveikė Pasvalio "Pieno žvaigždžių" ekipą ir likus septyniems turams iki reguliariojo sezono pabaigos užsitikrino tiesioginį kelialapį į turnyro ketvirtfinalį.

Priminsime, kad pagal lygos reglamentą į ketvirtfinalį patenka pirmos keturios reguliariojo sezono komandos, o 5-12 vietas užėmę klubai turi žaisti aštuntfinalyje.

Nors iki reguliariojo sezono pabaigos komandos dar liko sužaisti po septynerias rungtynes, "Juventus LKSK" klubas jau aštuoniais taškais lenkia ketvirtoje pozicijoje esančią Vilniaus KK "Akademija" komandą. Net ir tuo atveju, jei uteniškiai pralaimės visas likusias rungtynes, vilniečiai "Juventus LKSK" komandos jau nepasivys.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasDiskriminacinis vienetas
2009-02-05, 23:14:31
Eglė Neseckaitė


Viešai apnuogintas
Ranka besidangstantis
Po truputį nykstantis
Iš horizonto
Tirpstantis
Mąžtantis layer‘io opacity‘is
Užsivėrinėjančios langinės
Vėjas į akis žiūrinčiam
Kopom nupusto nuogą
Diskriminacinį vienetą

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasKrizinis
2009-02-04, 19:41:25
Egidijus Jurgelionis


Mano batai buvo du.
Andrius paėmė abu.
O kad žiemą būtų šalta,
Tai sugalvojo oro taršos mokestį – kad susiprastum, jog "pečiuką" mažiau kūrent reikia.

Diržo skylės buvo dvi.
Seimui kliudė jos abi.
O kad kelnės nenusmuktų,
Tai paėmė ir ant dujinės padeginę vinį, padarė trečią – kad suprastum, jog valgyti mažiau reikia.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėAnarchoherbalizmas. Mintys apie sveikatą ir gydymą vardan revoliucijos
2009-02-03, 17:40:06
www.anarchija.lt


Mano vaistų dėžutė yra kaip bioregionų suvažiavimas su atstovais, surinktais į vieną vietą per mano keliones po pasaulį į vakarus nuo Uolėtųjų Kalnų. Ši coptis šaknis buvo paimta iš ekskavatoriaus išraustos duobės miško pakraštyje, netoli Idaho. Žiupsnelis piepsissewa lapų atkeliavo iš sengirės prie Klamath upės, kai greta ant kelmo sėdintis rajono miškininkas pasakojo apie savo planus iškirsti visą mišką. Džiovinu dilgėles iš Kalifornijos slėnio, kuriame dėl ištisą amžių vykstančių pramoninių miškų kirtimų ir upėse besikaupiančio dumblo miršta lašišos.

Kiekvienoje dėžutėje slypi sava istorija (dažnai tai vaiduokliška mirštančių ekosistemų ir amžiams pranykusių vietovių istorija). Man teko garbė pažinti augalus jų augimo vietose ir gilintis į jų vaistines savybes. O žmonėms, kuriems nepasisekė, kad jie neturi galimybės klaidžioti po laukinę gamtą, galima įsigyti paruoštus augalinius vaistus, pavyzdžiui tinktūras, ir tokiu būdu atkurti ryšį su tokio tipo gydymu.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos