• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Pagrindinė"Švari kalba – švari galva"
2009-02-02, 17:14:39
"Utenos jaunimo" redakcija


Septintokai, aštuntokai ir devintokai nuo vasario 2 dienos kviečiami registruotis į respublikinį mokinių konkursą "Švari kalba – švari galva".
Mokiniai gali registruotis specialioje konkurso svetainėje www.lituanika.lt. Konkurso užduotis galės atlikti tik prisiregistravę jaunuoliai.
Konkursas vyks vasario 24–26 dienomis.

Konkursas "Švari kalba – švari galva" organizuojamas antrą kartą. Jo tikslas – skatinti mokinius elektroninėje terpėje vartoti lietuviškus rašmenis bei taisyklingą lietuvių kalbą.

Septintų klasių moksleivių konkursas vyks vasario 24 dieną, aštuntokų – vasario 25 dieną, o devintokai savo lietuvių kalbos žinias galės pademonstruoti vasario 26 dieną. Teisingausiai visas užduotis atlikęs mokinys taps nugalėtoju. Jei tokių bus ne vienas, laimės tas, kuris visas užduotis be priekaištų atliks greičiausiai. Respublikinio konkurso "Švari kalba – švari galva" nugalėtojai ir jų lietuvių kalbos mokytojai bus apdovanoti Kovo 11-ąją Vilniuje.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėDaiktiško pasaulio dvasingumas
2009-02-01, 16:31:41
Ausma Bernotaitė


Žmonės, aptarinėdami abstrakčias visuomenės problemas, dažnai mini vartotojiškumą, ribas peržengusį pragmatiškumą. Visą garsų gamą sudarančiais balsais jie rėkauja apie daiktais varomą mąstymą. Tačiau ar iš tikrųjų šiuolaikiniai žmonės ir savo sielas už gražų kabrioletą velniui parduotų? O gal viskas nėra taip blogai, kaip dažnai atrodo ir dar turime, ką nors be pridėtinės vertės rodiklio pasauliui parodyti?

Skardžiabalsių naudai liudija vienas pagrindinių ekonomikos dėsnių: žmonių norai neriboti, tad didėjant perkamajai galiai, didėja ir vartojimas. Paprasčiau tariant – kuo turtingesni esam, tuo daugiau perkam. Anglijoje, Amerikoje ir kitose šalyse jau yra chroniškų pirkėjų, kurie dėl keliolika kartų viršytų kreditų sėda į kalėjimą. O vidutinis amerikietis išleidžia 110% savo uždarbio. Visgi pasaulyje pasireiškiantis pirkimo galių pervertinimas dar nereiškia, jog dabar visi žmonės pasitenkina keistu pirkimo būdu, o - tiesiog tai, kad išpildo daugiau savo norų. Vos keli iš mano pažįstamų žmonių išties perka daugiau nei gali suvartoti, bet tai daryti juos skatina ne dvasios atrofacija, o psichologinės problemos, atėjusios iš vaikystės. O ir vilniečiai bei pats Vilnius, akropolių ir mega supermarketų sostinė, šiais metais didžiuojasi Europos kultūros sostinės titulu. Taigi net labai daug vartojantys žmonės nebūtinai yra dvasios ubagai.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Pagrindinė"TNS Gallup" duomenimis...
2009-01-31, 16:37:04
Egidijus Jurgelionis


Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės "TNS Gallup" duomenimis, 93% rašytojų, nerašančių tipiniu stiliumi, vadinamu "apsiašarojusių mergelių pliurpalai", kiekvieną dieną vaikšto išsišiepę dėl eiliniame straipsnyje (kurių serijinė gamyba "eina") panaudoto "bajerio" ir galvoja: "O, blemba, kaip gerai pajuokavau“. Galų gale vakare perskaito tą patį juokelį J. Erlicko "Knygoje".

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės "TNS Gallup" duomenimis, kiekvieną dieną kas antras Lietuvos vyras pagalvoja: "Už mane Marijos žemėj gražesnių nėra!". Iš kito kambario kažkas sušunka: "Yra!". Tada vyrai suveda į "Google": "gražiausias Lietuvos vyras", o ten pasimato Minedo nuotrauka.

Viešosios nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės "TNS Gallup" duomenimis, visada ir visiems ateina laikas, kai reikia apsispręsti, ką veiksi ateityje (čia dvyliktoje klasėje). 43% yra užkietėję kinomanai, bet tokios specialybės niekur neranda, tad 64% jų paklauso draugų ir parašo tai, kas skamba panašiai. "Kinologija", - pagalvoja 32% jų. Viskas puiku – net tėvai pritaria pasirinkimui, sakydami, kad kinų kalba labai perspektyvi. 98% įstojusių į kinologiją pirmos paskaitos metu supranta, kad kinų akys visai ne siauros, o dantys ne atšipę.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasSkaičiuoju naktis ir žmones
2009-01-24, 19:59:21
Valentina Kovalenko


Skaičiuoju naktis ir žmones,
Kurie delnų nematė.
Aš būčiau žemę į kasas įpinus,
Jei tik ugnis laiku man būtų tai pasakius.

Grąžinti geismą aš tikrai norėčiau -
Sudėt į voką, užklijuot laukais.
Apdengt pečius šilta skara galėčiau,
Bet jos stiklai išbraižioti dažais.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasŽaliais vakarais
2009-01-22, 19:23:32
Godo


Žaliais vakarais
Vaikai, pasigavę senelį,
Nuplėš jam sparnus.

Giedos apie savo dalią
Ant jauno akmens
Pasirėmęs dangus.

Skaičiuos savo dantis
Ir juoksis...
Skylėta mirtis.

Ir neužmigs šiąnakt
Kraujo puta
Pavirtęs žaltys.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasBūkim tolimi
2009-01-20, 20:12:47
Eglė Neseckaitė


Du nematomi draugai
Prie tarpeilių
Du nematomi draugai
Tarp prieangių
Du nematomi draugai
Visą parą
Ir ne tik

Du nematomi draugai
Prie išnykimo
Du nematomi draugai
Tarp nepažinimo
Du nematomi draugai
Nesusitiko
Nes jūs nežinot, kas jie

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėViskas praeina
2009-01-19, 21:26:29
Ausma Bernotaitė


Laikino pasaulio mokslininkai vis dar neatranda būdo, kaip atsukti laiką atgal. Gyventume senovės Graikijoje, tai imtume ir paprašytume kokio pusdievio jį pagrobti ir įkalinti, bet tie galingieji dievai su visais pusdievias jau išsikraustė iš šios planetos. O laikas vis eina ir net nežada sustoti. Kartu su juo praeina džiaugsmas, skausmas, Šv. Kalėdų ir netgi Naujųjų metų šventės.

Pastarojo teiginio ir įrodinėti nebereikia – tai už mane padarė ne per seniausiai praėjusi viena iš jų. O ruošėmės ir laukėm visi ilgai – nekantraudami į laikrodį spoksojom ir ašarėles braukėm "senuosius" palydėdami, o kai kurie net prisidėjo, kad Naujieji būtų matomi – fejerverkus šaudė. Didžiosios krizės metu ir Vilniaus miestas pamatė ugnelių net už 5 milijonus lietuviškų litų, neįskaičiuojant asmeninių aukų, žinoma. Trumpiau tariant, džiaugėmės.

Bet tai jau praėjo. Po visų švenčių ne tik piniginės liko tuščios, bet ir šventiška nuotaika kažin kur nusidangino. Vienas protingas žmogus net užsiminė, jog po Naujųjų sutikimo jam kasmet daug liūdniau būna, jau nebe jauninančius gimtadienius atšvenčia. Ir išties – dairausi mieste, ogi, vaikšto žmonės nosis nukabinę, susimąstę. Matyt, visus praeitus metus apsvarsto. Kai kuriuos dėl tokio gilaus svarstymo net pati tikriausia depresija apima. Po šiltų, kad ir labai sočių, švenčių baisoka grįžti į tą patį darbą, tą pačią mokyklą; į galvą lenda egzistencialistų aforizmai ir neaiškus nerimas apima, pamačius savo praeitų metų pažadus.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

MenasPrašiau korekcijos
2009-01-18, 16:52:09
Eglė Neseckaitė


Prašiau korekcijos
Antakių
Dabar linija
Kyla ir leidžias
Diagramomis
Suvestinėmis
Prašiau korekcijos
Ant akių
Širmą užmetė
Prakaitą braukė
Aferos
Intrigos
Apgaulės

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos