• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėEuropos komisijos pasiūlymai, kaip suderinti pasiūlą bei paklausą darbo rinkoje
2009-01-05, 17:14:21
Milda Urbonaitė


Gruodžio viduryje Europos Komisija (EK) priėmė komunikatą, kuriuo siekiama tiek europiniu, tiek nacionaliniu lygiu geriau prognozuoti bei nuspėti, kokios profesijos bus paklausios ateityje. Šiame komunikate, pavadintame "Nauji įgūdžiai naujiems darbams", pateikti pasiūlymai siekiant suderinti pasiūlą bei paklausą darbo rinkoje, organizuoti nuolatinį įgūdžių vertinimą, sutelkti ES valstybių narių ir kitų tarptautinių organizacijų pastangas siekiant šių tikslų. Šis komunikatas yra Europos ekonomikos atkūrimo plano dalis. Vladimiras Špidla, Užimtumo ir socialinių reikalų komisaras, pristatydamas komunikatą, sakė: "Šiuo ekonominės krizės laikotarpiu yra tiesiog nedovanotina matyti didėjantį nedarbą, tačiau tuo pačiu metu laisvos darbo vietos nėra užimamos. Mes turime užtikrinti geresnį darbuotojų įgūdžių atitikimą darbo rinkos reikalavimams. O ilguoju laikotarpiu mes privalome dėti visas pastangas siekiant prognozuoti, kokios profesijos bus reikalingos rytojaus Europos ekonomikai ir reformuoti mūsų švietimo bei ugdymo sistemas, kad jos galėtų tinkamai paruošti darbuotojus pagal ateities poreikius".

Komentarai [ 9 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėInter nos loquendo, in moribus suspecia. *
2009-01-02, 17:21:22
Dovilė Tuskenytė


Žmogaus evoliucija priklauso nuo jo smalsumo. Kuo daugiau ieškai, tuo daugiau atrandi. Kuo daugiau atrandi, tuo daugiau suvoki. Kuo daugiau suvoki, tuo daugiau supranti. Elementaru, Vatsonai. Apmaudu, tačiau visų laikų geriausius išradimus vagia "blogiukai". Dažniausiai geriečiai laimi tik filmuose, o visas pasitaikančias blogas pabaigas kasdien matome per vakaro žinias.

Sparčiausiai tobulėjanti ir labiausiai tobulinama sritis, kurios atradimai greičiausiai pritaikomi praktiškai, yra technika. Nuo žemės ūkiui reikalingų padargų iki kasdieniuose reikaluose naudojamų kompiuterių. Mokslininkai ieško, atranda ir pateikia mums, vartotojams. Tačiau tuomet kodėl šiuos savo apmąstymus rašau ant languoto popieriaus juodu "ADD elite class" parkeriu? Juk galėčiau barškėti klaviatūra ir dar nemokamai klausytis mušamųjų grupės. Tiesiai per aplinkui – pati patyriau tų "blogiukų" suręstus spąstus.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

MenasTuo pačiu keliu...
2009-01-01, 20:09:01
Jūratė Giedraitytė


Negi ir vėl eisiu tuo pačiu keliu iš naujo,
Nepabėgsiu toli niekur, kur nieks manęs nesaugo,
Iškėlus rankas turėsiu svajonę aš naują,
Ir lyg burtų lazdele numosiu į tai, kas buvo bloga,
Kas stingdo kraują,
Nes šis kelias naujas - jo pradžia kitokia,
Ir tikiuos, pabaiga nebus tokia kaip visad buvo,
Tikiuos nesuklyst ant to pačio akmens,
Nepaslysti ant ledo - slidaus ir šalto,
Nes nebepakęsiu aš melo - kalto ar nekalto,
Kas nieko nenori, kam kitus kankina,
Kam jų viltis gadina.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

MenasMergaitė, kuri niekada nebus mylima (I dalis)
2008-12-31, 8:47:03
Eglė Daugsevičiūtė


Su jausmais, meile susiduriame kiekvieną dieną. Juk tai, kaip kažkada rašiau, 3,5% riebumo kefyras. Paragausi ir apsvaigsi nuo jo. Tačiau kaip gyvena ir ką patiria žmonės, kurie niekada niekada nesulauks meilės iš kito?

Širdis jaučia šaltį. Jaučia, kad ją tarsi peiliais bado ir bando išplėšti gyvą, vos alsuojančią iš krūtinės. Ir taip jau trečią kartą. Negi ir vėl? Tai gal koks žaidimas kitiems? Jau trečią kartą Jie išeina nepasakę, kad išeina ir kodėl taip daro. Turėjau pati susiprasti. Kam tie paaiškinimai... Juk tai aš. Visi taip su manimi elgiasi. Tad kodėl būti kitokiai? Juk tai - lengviausias kelias. Trys netikėtai atsiradusios viltys ir trys skaudūs praradimai. Trys skaudūs meilės patyrimai.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasTen žemai...
2008-12-30, 20:57:33
Godo


Ten žemai guli suodinas mėnulis,
Ir juodas ežeras nusiskandino tenai.
Ten tyliai rėkia beplaukis vėjas,
Apdegęs degtukas šoka
Naktim.

Drasko iš gerklės stygas ir tyliai pasmuikuoja
Kaukai.
Su pusseserėm angim.
Jie šoka ant mažo vaiko skeleto naktim.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėIr samanos turi ausis...
2008-12-29, 21:16:25
Karolina Stankevičiūtė


Utenos jaunųjų gamtotyrininkų mokykla (UJGtM) priklauso Utenos NVO pelno nesiekiančioms organizcijoms), ši mokykla įsteigta aplinkotyros klubo "Viola" ir yra jo koordinuojama. Organizacijos nariai rūpinasi gamta, tyrinėją ją ir jos sudedamąsias dalis: vabzdžius, gyvūnus, augalus. Kiekvienais metais vykstama į pažintines sesijas, vyksta paskaitos, naktiniai žygiai bei naujokų krikštynos. Į klubo gretas kviečiami visi, baigę devynias klases, taip pat ir jaunesni, nesibodintys bet kokiu oru būti lauke bei besidomintys gamtos kūriniais.

Sulaukę pirmojo ilgalaikio sniego Utenos jaunųjų gamtotyrininkų mokyklėlės studentai išvyko minti kelių į brangiosios Lietuvėlės sostinę – Vilnių. Aišku, kaip ir priklauso gamtininkams, pačiame miesto centre netupėjome ir po nutrintajį senamiestį nesibastėm, o iškart nuvykome į Verkių regioninio parko direkciją susipažinti su saugomais objektais: Žaliųjų ežerų kilme, ypatingais Neries slėnio šlaitais (ant jų randama saugomų, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų augalų ir gyvūnų rūšių), pasimankštinę taip pat nepraleidome progos pasižvalgyti po kultūros paveldo vertybes: Verkių dvaro sodybos ansamblį su parku, senąją dvarvietę. Apžiūrėjome aukurą ir neseniai archeologų atkastus pamatus.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasPa
2008-12-28, 21:02:31
Valentina Kovalenko


Kitaip nei Tu - dar medžiai nesustojo.
Lingavo į rudenius, palikdami laivus.
Iš lėto.

***

Pa. Pa.
Lašnoja bučinių harmonija…
Surinkdami.
Kiekvieną žariją. Mielasis...
Dar gęsta.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Muzika"Nebūk abejingas!"
2008-12-27, 16:49:56
Ovidijus Stauskas


Gruodžio 19 dieną, penktadienį, kultūros centro "Taurapilis" salėje įvyko labdaros koncertas "Nebūk abejingas". Renginys buvo skirtas paremti dvi mažametes sesutes, turinčias negalią. Tą vakarą sceną okupavo kaip ant mielių populiarėjantis "Padvalas", jaunoji pianino virtuozė Ugnė Malinauskaitė, tikrai uteniškių pamilti "UGRG" ir konkurso "Coca – Cola Soundwave 2008" nugalėjotai "Sweetsalt". Nagi, pasižiūrim kaip ten viskas buvo...

"Nebūk abejingas" įžanga labai priminė festivalį "Tavo laikas". Į salę po truputį rinkosi įvairiausių subkultūrų atstovai (forsai neaptikti, ura!), o pirmosios grupės pasirodymas tradiciškai vėlavo. Foną iš paskutinių jėgų stengėsi užpildyti "technūūūškė". Vieniems tai labai tiko ir patiko, tačiau kita publikos dalis nekantriai laukė rėksmingojo "Padvalo" pasirodymo. It‘s about time!

Komentarai [ 12 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos