• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Sportas"Juventus LKSK" apmaudžiai nusileido "Sakalų" ekipai
2008-11-12, 16:53:58
Eimantas Skersis


Utenos "Juventus LKSK" pakeitė istoriją, tačiau jos perrašyti nesugebėjo. Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyro ketvirtajame etape uteniškiai namuose po labai permainingos kovos 81:83 (30:24, 21:19, 19:19, 11:21) nusileido Vilniaus "Sakalų" komandai ir prieš atsakomąją dvikovą lapkričio 24 dieną Vilniuje turi dviejų taškų deficitą.

Ši nesėkmė mažiausia, žaidžiant prieš LKL komandas, "Juventus LKSK" ekipos istorijoje, tačiau apmaudu, kad paskutinėmis mačo sekundėmis pergalė Utenos klubui išsprūdo iš rankų. Arba buvo ištraukta.

"Juventus LKSK" uraganinėmis atakomis pradėjo susitikimą ir po Eimučio Petravičiaus tritaškio įpusėjus pirmajam kėliniui pirmavo 17:9. Nors po Nerijaus Zabarausko paprašytos minutės pertraukėlės svečiai kiek priartėjo, kėlinio pabaigoje E.Petravičius pataikė dar du tolimus metimus, Karolis Kalvaitis pridėjo tolimą metimą nuo lentos paskutinę atakos sekundę ir po dešimties minučių "Juventus LKSK" pirmavo 30:24.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasAngelų akyse...
2008-11-11, 17:50:09
Miglė Mikulėnaitė


Angelų akyse aš matysiu tave,
Jų sparnai man suteiks laisvės jausmą;
Oi, sugrįžki, prašau, pasiliki tu čia,
Man juk reikia platybių didžiausių.
Pasiilgau aš meilės, pasiilgau žmogaus,
Pasiilgau aš vakaro, ryto gaivaus...

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaMuzikinė veikla Utenoje
2008-11-10, 19:30:39
Kristina Tubytė


Jei kas manęs paklaustų, ar Utena yra muzikalus miestas, aš jiems net nedvejodama atsakyčiau, kad taip. Muzikinė veikla Utenoje yra labai stipriai plečiama ir, kas nuostabu, jaunimas domisi muzika, įvairia muzika - ne tik Cicinu, Radži. Tai parodo muzikos būreliai, ansambliai, mokyklos, tokios kaip: Muzikos mokykla, "Yamahos" ar "Vieversos" ansamblis. Tai lyg vykdytojos kilnios misijos, kuri padeda vaikam susivokti painiame muzikos pasaulyje ir atskirti, kas tikra, o kas ne, kas dainuoja ar groja su fonograma, o kas groja gyvai, be to, padeda atsipalaiduoti, užsimiršti arba tiesiog praleisti gerai laiką. Ir net keista, ką žmogus jaučia grodamas, klausydamas muzikos. Jis nurimsta, atsipalaiduoja, nuotaika pagerėja. Pasidaro geriau, kai prasėdi po septynias pamokas, kai parašo daugiau nei vieną kontrolinį. Vadinasi, muzika turi šiokį tokį poveikį.

Žmogus susipažįsta su naujais, įdomiais, gal kai kada keistais arba kitaip mąstančiais nei jis, bet juk dėl tokių draugų mūsų gyvenimas ir yra įdomesnis ir gražesnis. Dėl to kai kada dauguma vaikų ir susirenka. Juk daug geriau naudingai laiką praleisti negu eilinį kartą apvaikščiojus tas pačias parduotuves ar "šlifavus" šaligatvius, o juk belankant kokį būrelį mažiau pagundos kur nuklysti į šalį, nes elementariai būnam užsiėmę ir neturim laiko. Beje, "Yamahos" muzikos mokyklai ir Muzikos mokyklai vadovauja Arvydas Katinas, kuris tikrai, esu įsitikinus, ne vieną širdį vedė ir nuvedė muzikos keliu. Juk, jei kas prisimena tokią Laurą iš grupės "Laura and the Lovers", ji irgi baigė Muzikos mokyklą Utenoje ir, kaip ten bebūtų, nuėjo iki pačios Eurovizijos. Tai, vadinasi, Utena ją visai neblogai paruošė tolesnei karjerai. Bet, kaip sako pats mokytojas, jo pareiga - vaikus paruošti, o kokią jie karjerą pasirinks - čia jų reikalas.

Komentarai [ 10 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

MenasAk, tos trumpos akimirkos
2008-11-07, 21:02:04
Jūratė Giedraitytė


Kartais taip norisi apkabint tave... taip stipriai stipriai.. Nieko negalvot.. tik laikyt tave savo glėbyje.. Juk kas gali būt geriau už mylimą žmogų savo glėbyje.. Tokios akimirkos ilgai lieka atminty.. Nieko geriau ir būt negali.. norisi, jog tai tęstųsi amžinai.. bet, deja.. Tai praeina ir telieka prisiminimas .. kita vertus, jei taip vyktų labai dažnai, mes to nevertintume.. tai būtų kasdienybė ir nebūtų taip nuostabu ją patirti.. Būtų taip, kaip kas rytą eit į mokyklą ar į darbą.. Tai taptų rutina ir mes nebepastebėtume nei pražydusios gėlės po langu, negirdėtume paukštelio giesmės.. Taigi sunku net palygint... Bet vis dėlto norisi, jog tokių akimirkų būtų kuo daugiau.. ech, ta meilė...

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasSužeisti sparnai
2008-11-06, 19:00:43
Jūratė Giedraitytė


Jau niekad nepakilsiu taip aukštai,
Kur buvome kartu, kur tu buvai,
Telieka žvelgt į tamsą ir žiūrėt,
Ką man nauja diena vėl pažadės,
Galbūt per daug tikėjomės slapčia,
Žinojome, kad žemėje ne vien kančia,
Galbūt gyvenimas - tai rojus.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasGyvenimas GRAŽUS!
2008-11-05, 20:08:43
Egidijus Petuškinas


Kai taip tamsu, tylu, niūru, baugu,
Kai jautiesi vienas ir tau daros neramu,
Tada geriausias vaistas nuo visų ligų –
Mylimos buvimas šalia - kartu.

Kai kartais pagalvoji, kodėl tu egzistuoji, –
Atsakymą randi jos akyse
Ir gali ištarti: "tai dėl tavęs aš gyvenu!"

Mes nesuprantame vieni kitų,
Gyvename tik šita minute
Mėgaujamės, kas yra gražu
Ir bėgame nuo to, kas mums šlykštu.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

PagrindinėLeninas amžinai gyvas
2008-11-04, 20:20:09
Mateušas Kosteckis


Vidutinio amžiaus, truputį azijietiškų veido bruožų vyras su jam būdingais ūsais ir plike... Tikriausiai nedaug pasaulyje yra žmonių, kurie jo nepažintų. Žinoma, kalbame apie Vladimirą Iljičių Leniną - įkūrėją labiausiai nusikalstamos žmonijos istorijoje sistemos, kuri nuo savo egzistavimo pradžios iki šiandien pareikalavo daugiau nei 100 milijonų žmonių aukų. Komunizmas visam laikui pakeitė pasaulio veidą ir, nepaisant visų pastangų, nepavyko jo išnaikinti net iki šiandien. Kuboje, Kinijoje, Šiaurės Korėjoje totalitariniai režimai vis dar egzistuoja ir reikalauja tūkstančių naujų aukų. Atrodytų, kad bet kokia komunistinių idėjų propaganda turėtų būti uždrausta. O vis dėlto yra kitaip...

Tai vienas iš didžiųjų Lenkijos miestų: prekybiniai stalai išstatyti išilgai gatvės, galima rasti bet kokią dovaną, juvelyrinių dirbinių, žaislų, įvairių statulėlių, taupyklių, dėžučių ir vienas dievas žino ko dar. Priėję arčiau pamatysime, kad ant kailinių kepurių, užtrauktukų ir palaidinių matosi visiems pažįstami simboliai - pjautuvas ir kūjis, raudona žvaigždė arba komunistinių vadų portretai. Turistai apžiūrinėja „turtingą“ asortimentą, matuojasi galvos apdangalus, fotografuojasi. Visiškai niekam tai netrukdo, nieko nežeidžia.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįAutostopu po Baltoskandiją
2008-11-03, 19:59:45
Indrė Petronytė


Pasaulyje yra trijų tipų žmonės. Na, tikriausiai ir daugiau, bet norėčiau išskirti būtent tris. Pirmieji – tai mėgstantys visiškai ramų ir patogų gyvenimą – "lėtą, tylų ir be aštrių kampų" (taip taikliai jį apibūdino norvegų rašytojas L. S. Christensen). Antrieji taip pat mėgaujasi ramybe, bet nedidelis nuotykis ar bent smulkus nukrypimas nuo įprasto kelio jų smarkiai netrikdo, "neišverčia" gyvenimo į bloga, netgi įkvepia juos. Ir tretieji – jie man labiausiai patinka – tai žmonės, kurie tikisi iš gyvenimo daugybės nuotykių, iššūkių, pasistengia, kad taip nutiktų, ir nesibodi jokių nepatogumų.

Mūsų gimnazijos abiturientas, gamtininkas Vidas Ambrazevičius, – toks žmogus. Paskutinis jo paties sau padovanotas nuotykis tai patvirtina. Apie jį ir papasakosiu.

Idėja nukeliauti į Suomiją Vidui kilo prieš metus - planavo su trimis draugais važiuoti automobiliu, bet mintis pasiliko tik Vido galvoje: "Pradėjau ieškoti bendraminčių, bet tokių neatsirado, beveik neatsirado. Vieni negalėjo, kitų neleido ar šiaip laukė. O aš laukti nenorėjau – norėjau pamatyti baltąsias naktis." Ne kartą jis man pasakojo, kad svajoja nukakti iki Poliarinio rato, pamatyti suomišką gamtą. Netrukus Vidas atrado naują, plačių galimybių ir tuščios piniginės keliavimo būdą – važiavimą autostopu. Taigi šiuo metodu jis ir iškeliavo į Suomiją šių metų vasarą, liepos mėnesį: "Net nežinojau ar pavyks grandiozinis planas, nes nebuvau dar to daręs. Norėjau pažiūrėti, kaip seksis vienam keliauti, gyventi savarankiškai. Prieš kelionę sudariau daiktų sąrašą (didelis išėjo), apgalvojau, kas man galėtų nutikti. Viską panaudojau – tik vieną dalyką pamiršau, kurio tikrai trūko, – druską. Dešrelės be druskos – nelabai skanu, bet gerai."

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos