• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėAr menas daro žmogų geresnį?
2008-10-01, 18:51:55
Viktorija Vilkickaitė


Kas yra tas menas? Negalima sakyti, kad M.K. Čiurlionis ar J. Štrausas – menininkai, o šiuolaikiniai paaugliai, paišantys miestų sienas "graffitti" – kažkokia "antimeno" išraiška. Juk "menas" - tai plati sąvoka, apimanti daugelį kūrybos sričių: muziką, dailę, netgi minčių dėstymą raštu. Kartais kyla klausimas, ar menas daro žmogų geresnį? Bandysiu į jį atsakyti žvelgdama keliais aspektais.

Įvairaus amžiaus grupių žmonės meną ir jo daromą įtaką traktuoja skirtingai. Norėdama tai pagrįsti atlikau "mini eksperimentėlį" – klausimą, "kas yra menas ir kokia įtaką žmogui jis daro?", uždaviau močiutei ir vienuolikos metų sesutei. Kaip ir tikėjausi, atsakymai skyrėsi kaip diena ir naktis. Citata iš sesers "ilgo" monologo, kuris, tiesą sakant, ir tilpo šioje citatoje: "Menas – tai dailės atšaka. Manau, kad jis - geras dalykas, nes taip žmogus gali išreikšti save, todėl jam būna lengviau gyventi." Atsakymas, koks ir pridera "šeštokėlei", labai išsamus. Visai kitaip mintis dėliojo močiutė: "Didžiausias menas - mokėti mylėti. Jei tai moki, tu esi menininkas ir visai nesvarbu ar gali viduje glūdinčias mintis išlieti plunksna ar aukšta gaida. O ar menas daro žmogų geresnį, sunku pasakyti, tik žinau, kad be jo - mes "nužmogėtume". Vadinasi, kad ir kaip kūrybą suvokia skirtingo amžiaus asmenys, jie teigia, kad menas reikalingas žmogui ne vien tam, kad jį padarytų geresnį, bet ir tam, kad neleistų "nužmogėti".

Komentarai [ 11 ] Įvertinimas [ 3.5 ] Skaityti toliau

Sportas"Juventus LKSK" pasirengimą naujam sezonui baigė pergale
2008-09-30, 23:06:39
Eimantas Skersis


Utenos "Juventus LKSK" klubas pagaliau iškovojo taip ilgai lauktą pergalę pasirengimo naujam sezonui etape. Penktadienį Utenoje vykusiose paskutinėse kontrolinėse rungtynėse "Juventus LKSK" 85:75 (20:8, 14:17, 28:22, 23:28) įveikė Vilniaus "Perlo" krepšininkus.

Abi komandos prieš šias rungtynes buvo patyrę gana rimtų nuostolių. Utenos ekipai dėl traumų negalėjo padėti Saulius Raziulis ir Marius Kugauda bei į Lietuvą dar negrįžęs Raimondas Ambrulaitis. Vilniečiai į rungtynes neatsivežė traumas besigydančių Tautvydo Šležo, Luko Brazdauskio bei Šarūno Kulevičiaus.

Iš pradžių šiek tiek geriau žaidė svečiai, kurie antrąją minutę pirmavo 5:0. Visgi netrukus uteniškiai gerokai suaktyvino žaidimą tiek gindamiesi, tiek puldami ir po pirmojo ketvirčio pirmavo 20:8.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Pagrindinė3,5% riebumo kefyras
2008-09-23, 19:29:34
Eglė Daugsevičiūtė


Emily Dikenson yra pasakiusi: "Viskas, ką žinau apie meilę, yra tai, kad ji yra". Meilė… Apie ją parašyta begalė romanų, eilėraščių, sonetų, miniatiūrų. Deklamuojama tūkstančiai eilėraščių, suvaidinta ne viena Šekspyro pjesė. Ką jau kalbėti apie dainas ar kuriamus filmus.

Meilė sena kaip pasaulis, bet iki šiol žmonės jos negali perprasti. Kartais ji atrodo kaip atversta knyga, kurią tereikia perskaityti, o kartais - tai sunkiau už aukštąją matematiką. Meilė kitam žmogui - kažkas nepaprasto, stebuklingo ar net dieviško. Įsimylėję žmonės yra pasiryžę padaryti viską, kad galėtų būti drauge. Šeima, gyvenimas, pinigai, o kartais net ir gyvybė tampa beverčiai prieš tikrają meilę. Pavyzdžiui, dramaturgo Viljamo Šekspyro sukurtos tragedijos "Romeo ir Julieta" pagrindiniai veikėjai buvo pasiryžę paaukoti viską dėl būvimo kartu. Ir paaukojo - pasirinko mirtį, o gyvenimą be vienas kito. Gyvybės kaina - tai mokestis už meilę, nors jie tetroško būti kartu. Aišku, Jūs tikriausiai manote, kad čia išgalvota meilės tragedija. Taip, Jūs būsite teisūs, bet tik tam tikra prasme. Pasaulis pilnas tokių pačių nelaimingų žmonių likimų. Pilna įsimylėjusių veidų, kurie negali būti kartu. Jie renkasi negyventi, negu gyventi vienam be tikrosios meilės. Kai myli, tau nesvarbi to žmogaus tautybė, tikėjimas, rasė, odos spalva, amžius. Tau nerūpi, ką apie tą žmogų galvoja kiti, darosi nebesvarbus aplink vykstantis karas. Nusispjauni ant visko: šeimos, darbo, mokslų, pinigų, aplinkinių,- ant viso gyvenimo. Tuo metu tu tetrokšti mylėti ir būti mylimas (ar mylima). Sakoma, negalima išsirinkti, ką mylėti, ko nemylėti. Šis jausmas ateina nekviestas ir netikėtas. Nebesvarbu, tu jaunas ar senas. Meilei nerūpi, koks dabar metų laikas - žiema ar vasara. Ji neklausia, ar tu nori mylėti, tiesiog ateina ir nebegali nieko pakeisti.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėNelikime abejingi artėjantiems rinkimams į Seimą!
2008-09-21, 15:19:38
Karolina Stankevičiūtė


Sutinku, jog dabartinė valdžia tikrai nekelia pasitikėjimo: korumpuota, "prisiėdusi" pinigų, bimbinėjanti po Seimo rūmus (beje, neseniai suremontuotus) ar grobstanti svetimą žemę netoli Baltijos jūros. Tačiau verta prisiminti, jog "seimūnas" - toks pats žmogus kaip tu ar aš. Galbūt jis buvo šiek tiek "naglesnis", galbūt gražiau pašnekėti mokėjo, todėl ir gavo, ko norėjęs...

Šiaip ar taip, visas jo likimas tavo rankose, rinkėjau! :) Siūlau balsuoti ir išsirinkti bent pagal pavardę tinkamus kandidatus (mano draugė per praėjusius rinkimus balsavo už kandidatus su paukštiškomis pavardėmis, pvz.: Karvelis, Gegutis ar pan.). Nepalikime likimo siūlo pensininkų, kuriem Blinkevičiūtė, Paksas rūpi, rankose, pasitarkite su tėvais, draugais ar mokytojais. Neužsikabinkite už padailintos reklamos ar nemokamų saldainių, kurių, beje, mamytės mokė iš nepažįstamųjų neimti. Turėkime savo nuomonę.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėGeriau atviras priekaištas negu paslaptingas pyktis
2008-09-11, 18:38:11
Viktorija Vilkickaitė


Spėliojate, kas bus parašyta po šia grėsminga antrašte? Galvos ilgai sukti nereikės. Abiturientų kalbos vis dažniau ir dažniau nukrypsta brandos egzaminų kryptimi. Kiekvienas pokalbis kelia vis daugiau apmąstymų, o kartu su jais (kad ir kaip to nesinorėtų) nerimo, o gal netgi baimės. Manote: „kas čia tokio? Egzaminai būna kiekvienais metais ir dvyliktokai „ mėnesiuką padėję į kelnes“ nutyla ir pamiršta abitūros egzaminus kaip blogą sapną?“. Deja, mielieji, kasmet „švietimo ponai“ mums surengia vis naujų, tiesa, nelabai malonių staigmenėlių.

Apsilankiusi svetainėje (www.egzaminai.lt) radau antraštę „Svarstoma galimybė keisti 2009 metų brandos egzaminų sesijos ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo tvarkaraštį”! Čia dar nieko, bet, kai atidžiau įsigilinau, suvokiau, kad reikia rimtai griebtis mokslų, mat „mieliesiems dėdėms ir tetoms“ kilo genialios idėjos – 2009m. brandos egzaminų sesijų maratoną pradėti jau kovo 7d. (tikriausiai moters dienos išvakarėms minėti). Išvydęs tokią naujieną ne vienas dvyliktokas pakelia „šumą“, o kai susivokia, kad kai kuriems iš jų dar nė nebus 18 metų, pasidaro visai nelinksma.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėVaikystės filosofija
2008-09-10, 19:54:07
Violeta Develienė


Utenos vaikų darželio "Želmenėlis" išminčių pamąstymai apie šventes:

Evelina (6m.) – man atrodo, kad reikia, kad būtų geras oras, labai šviesi saulė, ir kad būtų visur papuošta...
Kamilė (4m.) – kai būna papuoštas miestas ir kai bažnyčia skamba - žinau, kad šventė. Būna net miesto gimtadienis, ten aš matau žvaigždutes ir gražias palapines.
Deinoras (4m.) – man patinka šventėje žaislai ir graži muzika, dar būna labai gražios lenktyninės mašinos.
Rimgailė (4m.) – šventė būna per gimtadienį, tada vaikai ratu gali bėgioti aplink tevelius: va taip - "tap-tap-tap" - būna labai gera tada...

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Komentaro papildymas – sakmė apie "Šapokynę"
2008-09-08, 22:36:39
Viktorija Vilkickaitė


"Trūkt už vadžių – vėl iš pradžių", – šia patarle norėčiau pradėti savo straipsnį, na, jei jį galima taip pavadinti... Prasidėjus naujiems mokslo metams, "įšokau" į šią svetainę (www.utenosjaunimas.lt) ir aptikau straipsnį "Šapoka šiandien...", aišku, susidomėjau (juk kiekvienam savas daržas brangiausias). Perskaičiau ir negalėjau neišsakyti savo nuomonės, tačiau komentare vietos pasirodė neužtektinai. Tai štai – komentaro po straipsniu "Šapoka šiandien" tęsinys...

Šiais metais Šapokos gimnazijoje pokyčių apstu: jau vien tai, kad "Šapokynė" išsigandusius ir nedrąsius pirmokėlius pasitiko dulkių kamuoliais ir statybininkų apsuptimi (velniai žino, kas čia kaltas: ar vasarą "pragėrę" statybininkai, ar "trūkinėjantis" darbų finansavimas), mokslo liaudį išmušė iš vėžių. Jau antrą mokslo metų dieną prasidėjo šventės, pirmoji – sporto, aišku, kas gi beliko, negi kiekvienam "šapokiukui" šalmą nupirks (jei koks tinko gabalas netyčia ant galvos nukristų). Tik įdomu, kiek į tą "šventę" mokinių nuėjo? Tikriausiai tik smalsumo ištroškę "naujokėliai" ir keletas patriotų... Kaip supratot, pati nebuvau, nieko nemačiau ir, matyt, nerūpėjo (kaip nepasinaudosi proga "pasiplaut"?). Kitomis dienomis, kad ir kaip bebūtų sunku atprasti nuo vasaros tinginystės, keltis reikėjo anksti. Beje, ne visiems – antrokėliai ir trečiokėliai sau saldžiai parpė, kai mes užtinusiomis akimis žygiavome į mokyklėlę. Visa laimė, kad ir pirmokėliai kulniavo kartu. Che he he... (piktdžiugiškas krizenimas).

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Pagrindinė11-asis festivalis "Mėnuo Juodaragis"
2008-09-03, 16:38:00
Ausma Bernotaitė


Zaraso ežero Didžioji sala 22-24-ą dienomis buvo pilna keistai atrodančių žmonių. Vieni vaikščiojo apsitaisę drobiniais drabužiais, senoviškais papuošalais, kiti tiesiog juodai. Visi gyveno palapinėse ir didvyriškai nebijojo lietaus. Šie žmonės buvo ten susirinkę į jau 11-ąjį nepriklausomą post-folk alternative muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalį, kuris šiais metais buvo skirtas minėti Nepriklausomos Lietuvos kariuomenės susikūrimui.

Diena prieš festivalio pradžią buvo skirta dalyviams ir organizatoriams įsikurti, pradėti ręsti pašiūres ir patiems ankstyviausiems festivalio svečiams pasistatyti palapines – tam buvo skirti du kempingai: ramusis ir nelabai. Organizatoriai pradėjo kurtis atskirame VIP kempinge. Naktį per salos kalveles jau aidėjo dainos ir jau buvo tokių, kurie tvirtino negalėję dėl jų užmigti.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos