• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Šapoka šiandien...
2008-09-01, 16:51:04
Eglė Daugsevičiūtė


"Mano manymu, Adolfo Šapokos gimnazija per daug žmonių giriama... Ji paprasta mokykla... Baltos sienos, siauros tualetų durys, painūs koridoriai..." - Karolis.
"Į Šapoką visi einame, nes manome, kad ji pati geriausia gimnazija. Turbūt taip ir yra, bet, kol mes dar nesimokome ten, negalime pasakyt nieko nei gero, nei blogo" - Rūta.
"Kap ligoninė iš vidaus."
"Šapoka - tai keista vieta, kurioje nesigirdi mažiukų klyksmų ir visi vaikšto šiek tiek "paplaukę"."

Taip kalba apie Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją busimi šios mokyklos pirmokai. Kai kurie gal šiek tiek su humoru, o kiti rimčiau, tačiau į šią mokykmosi įstaigą žengia jau rimti, suaugę ir subrendę žmonės (tikėkimės).

Komentarai [ 12 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėVasaros išlydėjimui – filmų festivalis
2008-08-28, 20:16:32
Ausma Bernotaitė


Klubas "Tribūna" kartu su Utenos Ekonomikos ir Informatikos Klubu vėl ėmėsi darbo ir surengė naktinį filmų festivalį sode. Tiesa, kai prasidėjo lietus, liko tik laužo fanatikai, o nenutrūkstantis filmų seansas "persibazavo" į sausesnę vietą.

Lietus žalos nepadarė, nes vienas iš dalyvių iš anksto perspėjo, kad jis aplankys. Įdomu, kad net pradėjus lyti keli žmonės išėjo užsikurti laužo. Likusieji mažoje erdvėje, bet sausai, žiūrėjo filmus. Nors žmonių buvo pilnas kambarėlis, o kolonėlės ne ypač stiprios, buvo galima girdėti žodžius.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėEi, nevykėli, pakomentuok!
2008-08-25, 20:24:46
Egidijus Jurgelionis


Jei nesate aklas, pastebėsite, kad daugelyje normalių internetinių portalų siūlo galimybę net didžiausiam „durniui“ pasirodyti protingam. Ne išimtis ir „Utenos Jaunimas“, mat mūsų programuotojas įdiegė KSS (Kvailių Saviraiškos Sistemą) – galimybę komentuoti autorių darbus net visiškai nieko apie kūrybą nenusimanančiam puskvailiui. Net jeigu nemoki rašyti, gali mesti snarglį ant autoriaus „dūšelės“, įvertindamas straipsnį, nuotrauką, apsakymą ar eilėraštį tik viena žvaigždute. Iš pradžių tai tikrai nėra malonu, ko niekada nesupras nė vienas iš savo idiotišką nuomonę kišančių pašlemėkų, bet paskui, patikėkit manim, tik juokas ima. Juk nė vienas iš tų kritikų geriau neparašytų. O žinote, kas blogiausia? Kad „ant autoriaus važiuot“ gali visi, o komentarų autoriaus sėdi sau ramus. Tai štai dabar, kolegos, išaušo atpildo metas – komentaras apie komentarus.

Komentarai [ 17 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėUgdantis valytojos darbas
2008-08-20, 18:50:47
Ausma Bernotaitė


Darbas - ar jis kančia, ar malonumas? Ar dirbate tam, kad išreikštumėt save, ar tam, kad apsirūpintumėte materialiai? Ar akis pramerkę norite bėgti nuo suvokimo, kad išaušo dar vienas nepageidaujamas darbo dienos rytas, ar nusišypsote pagalvoję, kad jau atėjo tas laikas, kai pavyks vakar dienos idėjas paversti realybe?

Labai liūdna, tačiau dauguma žmonių visai nesidžiaugia ta veikla, kuri užima jų didžiąją dienos dalį. Augdama dairiausi į nesišypsančius jų veidus ir galvojau, ką galėčiau padaryti, kad nereiktų savo gyvenimo sukandus dantis prakentėti, o būtų galima juo mėgautis. Priėjau išvadą, kad svarbiausia atrasti savo pomėgius ir ieškoti tokio darbo, kuris juos atitiktų. Pastebėjau, kad mano pomėgis mokytis kalbas gali padaryti nuobodžiausią darbą įdomų. Net dirbti valytoja nenuobodu, jei pavyksta patekti į kitą šalį ir dirbant mokytis užsienio kalbą. Tokiu būdu jau pavyko pramokti lenkų kalbos Anglijoje, o šiuo metu atrastąjį metodą taikau norvegų kalbai išmokti.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėKaip pelningai išvažiuoti į Norvegiją
2008-08-18, 19:33:17
Ausma Bernotaitė


Prieš kelerius metus emigracija atrodė mistiška, tolima ir nepažįstama. Kažkada tokia rodėsi ir kelionė į svajonių šalį Ameriką laimės ieškoti. Dabar migrantai nusprendė, jog ir Europoje yra ekonomiškai stiprių šalių, kurių tankumą būtų visai neblogai padidinti, todėl šiuo metu, kai kone visi turi ką vasarą aplankyti Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Suomijoj, Norvegijoj ar kitoj nepigioj šaly, galime labai iš arti pažvelgti į gyvenimą, kurį pabėgę iš tėvynės susikūrė emigrantai.

Pati smalsumo vedama praeitais metais nukeliavau į Angliją, kur dirbau saldų darbą -
puošiau angliškus keksus kremu ir karamelės gabaliukais, kuriuos vėliau supakuodavo ir neaišku kodėl pavadindavo tortais. Kadangi per dieną gaudavau daugiau nei 250 litų ir nesugebėdavau išleisti nė pusės tų pinigų pragyvenimui, nusprendžiau per daug nesigilinti ir nesipiktinti angliška "tortyba". O kad smegenys nepradėtų degraduoti, apsimečiau, kad einu ne į darbą, o į lenkų kalbos mokyklą. Toks nusiteikimas davė ir rezultatų, ir dirbti nebuvo nuobodu.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėNuo pradžios. Pačios pradžios.
2008-08-10, 19:13:55
Eglė Ramoškaitė


Laikina. O gal didinga kaip Egipto piramidės? Gal viską galima daug kartų restauruoti ir versti valdovų rūmais? Noriu taip paprastai restauruoti/ restartuoti save. Taip paprastai imti ir perkrauti. Tegul prasidės viskas nuo pradžių. Įdomu labai, kurgi ta pradžia. Viskas turėtų prasidėti rugiagėlių pievoje. Ten, kur atsikelia daug tokių kaip aš, pasiryžusių pradėti kažką iš naujo, naiviai galvojančių, kad šį sykį sugebės padaryti viską taip, kaip visuose gero gyvenimo vadovėliuose rašoma. Atsikeltume visi nesuvokdami nei kas mes, nei ką čia veikiame. Taip galėtume susigalvoti tokius vardus, kokie tik mums patinka, susikurti tokias praeities istorijas, kokiomis žavėtumėmės patys ir žavėtume kitus. Būtume gražūs sau.

Komentarai [ 1 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Važiuoti ar nevažiuoti, štai koks klausimas...
2008-08-05, 21:31:23
Saulius Socius


Artėja ruduo. Netrukus tūkstančiai moksleivių ir studentų pradės naujus mokslo metus. Vieni liks gimtinėje, kiti išvažiuos į sostinę ar kitą miestą, kuriame yra įsikūrusi jų pasirinkta mokymo įstaiga, treti rankoje nekantriai spaus bilietą į kokią nors užsienio šalį. Būtent pastariesiems ir bus skirtas šis straipsnis.

Dar prieš ketvertą-penketą metų moksleivis ar studentas, nusprendęs tęsti mokslus užsienyje, buvo gana retas reiškinys. Informacijos stygius, įsigalėjusi „baigiu mokyklą, o tada stoju į VU“ nuostata ir didesni finansiniai kaštai buvo tik kelios iš daugelio nuo tokių studijų atbaidančių priežasčių.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėAukštas intelektas – palaima ar prakeikimas?
2008-07-31, 18:45:19
Saulius Socius


Šio įrašo tema bus kiek neįprasta – pabandysiu žvilgtelėti į intelekto ir laimės santykį. Anglai turi vieną seną patarlę, kurią galima pritaikyti daugelyje gyvenimo situacijų. Angliškai ji skamba kaip „ignorance is bliss“, apytikslis lietuviškas vertimas būtų „nežinomybė yra palaima“. Kokio nors nemalonaus fakto nežinojimas iš tiesų dažnai gali palengvinti gyvenimą – daugybė rusų kareivių Antrojo pasaulinio karo metu pasiaukojamai kovėsi su „klastingu ir barbarišku priešu“ ir ramia sąžine žuvo, nė nenujausdami to, kad būtent komunistai ir suvaidino vieną iš pagrindinių vaidmenų Hitlerio iškilime, eiliniai piliečiai visada miegojo ramiau už slaptųjų tarnybų vadovus, o kiek santuokų liko tvirtos dėl to, kad vienas iš sutuoktinių nesužinojo apie kito nuklydimus į šalį, greičiausiai nepavyktų suskaičiuoti niekam. Tačiau ši patarlė neišvengiamai turi ir antrąją pusę – jei nežinomybė yra palaima, tuomet galbūt žinios yra nelaimingumo šaltinis?

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos