• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-11-21


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasSutemos
2008-07-09, 19:19:59
Ramunė Vilutytė


Pradėjo temti, nors buvo dar tik penkta vakaro.
"Kaip nekenčiu rudens...", - šmėstelėjo Rūtos galvoje.
Netrukus ėmė lyti.
"Dieve, aš šiandien turbūt nebenusigausiu pas Mildą...", - dar viena nemaloni mintis sugadino nuotaiką.
Autobusai į Pakalnius tokiu metu jau nebekursavo, o žmogaus, kuris galėtų pavėžėti, nebuvo. Teko keliauti pėstute. Rūta buvo kategoriškai nusistačiusi prieš tranzavimą, tačiau jai atrodė, kad šiandien ryžtųsi sustoti kelkraštyje ir "balsuoti". Bet protas dar bandė kovoti, drausdamas taip elgtis.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasViskis
2008-07-08, 17:10:24
Ramunė Vilutytė


- Gerai pasilinksmink, brangusis. Žinok, kad tave labai labai myliu!
- Ačiū, mieloji. Tu esi nuostabiausia! Negalėčiau gyventi be tavęs...
- Gerai, gana plepėt, tavęs turbūt jau laukia draugai. Na, iki, bučkis! Nepamiršk,
rytoj visa diena skirta man.
- Mažute, negalėčiau tokio dalyko pamiršti. Aš ir šiandien svajoju su
tavim susitikt, bet jei jau tu nenori eiti kartu...
- Na, gana, sakiau jau, tau reikia ir su savo draugais pabūti. Dėl manęs
nesijaudink, aš "panas" pas save pasikviečiau ir mes paišdykausim...
- Hm, žiūrėk, kad tik panos būtų...
Rūta pertraukė jį:
- Viskas, man jau skambina į duris! Myliu!
- Ir aš tave myliu, karštai bučiuoju!
Vos tik Vitalijus spėjo pasakyti šiuos žodžius, išgirdo pypsėjimą.
- Na, keliaujam, "Arena" mūsų laukia. - Karolis jau neramiai mindžikavo.
- Eime. Pašėlsim, kaip seniai to nedarėm.
Vaikinų šešetukas patraukė į piceriją.

Komentarai [ 6 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasSudužęs pasaulis
2008-07-06, 12:33:21
Ramunė Vilutytė


- Rūta, ateik čia.
Rūtą persmelkė nemalonus šaltukas.
- Viskas, gana tau šitaip elgtis. Kiek galima dėmesio skirti Vitalijui? O draugai? O mokslai? O, galų gale, mes? Ar jau išvis niekas neberūpi, tik lakstyt naktimis velnias žino kur, į viską nusispjovus? Nebuvo jo, buvo ramu, matai, mergaitei meilės prireikė. Nuo šiandien viskas. Daugiau taip nebus. Aišku?
Rūta visą laiką pratylėjo, rydama sunkų kartėlį.
- Gali keliaut į savo kambarį.
Nuleidusi galvą nuėjo. Jautėsi lyg perlieta kibiru ledinio vandens. Gal net blogiau. Galvoje ratu vis skriejo mintys, tačiau nieko konkretaus jos taip ir nepasakė. Rūtai dingo apetitas, vakarienės nebenorėjo. Žinojo, kad, jei tėvai taip pasakė, vadinasi, taip ir bus. Juk, atrodo, ji viskam rasdavo laiko. Pažymiai gal ir pablogėjo, tačiau ne taip ir smarkiai. Su draugėm susimatydavo. Karts nuo karto... O gal... iš tikro tėvai sako tiesą?.. Tokios mintys niekaip nedavė ramybės. Pasiklojo lovą ir atsigulė, bet užmigti neįstengė. Girdėjo, kaip po kelių minučių kažkas įėjo į kambarį, bet ji apsimetė, kad miega. Po kelių valandų blaškymosi ir mąstymo išvargusi užmigo.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasRealybės
2008-07-02, 15:54:28
Viktorija Morkūnaitė


Pasaulis didelis
mano glėbys per mažas
jį apkabint
galiu lengvai
plačiam pasauly
pasiklyst
ištirpt

pasaulis mažas
begalinės pievos
nesibaigiantys vandenynai
Himalajai
Tibeto vienuolynai
telpa vienoj
mažoj many

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...100% iš egzaminų – misija įmanoma!
2008-07-01, 11:29:56
Rūta Treinytė


Vieniems abiturientams po paskutinio skambučio šventės prasideda bemiegės naktys - dėl streso, kad "ant nosies kabo" egzaminai, arba dėl noro suspėti perskaityti krūvas knygų, įsiminti "moksliukų" skolintus konspektus, "išsunkti" mokytojus, vienu žodžiu, padaryti tai, ko nesugebėjo per dvylika mokslo metų. Kiti ramiai susidėlioja į savo "smegenų stalčiukus" tai, ką jau ir taip yra surūšiavę: rašytojų kūrybos programas, istorines datas, žmogaus griaučių pavadinimus... Kyla klausimas, kaip sekėsi uteniškiams per šių metų egzaminų maratoną? Norėdama sužinoti, griebiau už skvernų bene žinomiausią tarp Utenos "moksliukų" (ne tik olimpiadų, bet ir rajoninių bei respublikinių konkursų nugalėtoją) Dauniškio gimnazijos abiturientę Justiną Banytę. Taigi jums, Utenos jaunime, interviu su šia "šimtukininke". Malonaus skaitymo.

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasTiesa apie muziką
2008-06-30, 13:20:54
Viktorija Morkūnaitė


Būna ne taip,
kaip svaičioja romantikai;
muzika ne mumyse,
tai mes
jos viduje

pulsuojančioj
koloidinėj būsenoj,
niekaip nestingstančio
linguojančio
liūliuojančio
hipnotizuojančio
gyvio
viduje

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėApie džiaugsmą, kuris būna
2008-06-29, 13:15:39
Eglė Ramoškaitė


Ir vėl, kaip kitados, kai visame kraujyje tirpsta kofeinas, kai mintis užlieja neaišku iš kur atėję vaizdai, apie tai, kas buvo ir ko niekada nebebus. Vėl imi kompiuterį ir rašai, nes popierius pernelyg didelė prabanga pasidarė, nes vertybės dėstomos popieriuje nebepasiekia adresatų, nes niekam nebeįdomu šifruoti pakrypusį ir suveltą raštą.

Dėlioji mintis. Nuo dienos pradžios, nuo vakar, nuo savaitės, mėnesių, metų prieš. Kol pagaliau ateina juodoji banga ir nuplauna visa, ką gero buvai prisiminęs, kavos tirščiais nukloja tavųjų jūrų paplūdimius. Laikau saujoje saują smiltelių, kurias negailestingai namų šiaurys išpučia iš rankų. Kaip ir viską- net iš rankų. O atrodo taip tvirtai laikei. Žaidei gyvenimą.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaUžpaliai suskambėjo naujai
2008-06-28, 9:27:57
Ausma Bernotaitė


Nuo 1999-ųjų Užpaliuose organizuojamas muzikinis renginys "XXI amžiaus santaka", kurio metu paprastai skambėdavo giesmės bei instrumentinė muzika, skirta jaunimui, pasikeitė. šiemet birželio 18-tą dieną čia surengtas gyvai grojančių jaunimo grupių ir atlikėjų festivalis.

Visus besirenkančius pasiklausyti gyvos muzikos prie raudonų plytų bažnyčios, pasitiko tokios pat kaip ir oras saulėtos melodijos. Be užpališkių atvyko ir klausytojų iš Utenos, kai kurie netgi su dviračiais. Laukti pradžios ilgai neteko, buvo vėluojama pradėti tik 5 minutes.

Pristatytas renginio vedėjos Eglės Neseckaitės, festivalį pradėjo Gospel choras iš Utenos, palepinęs klausytojus afroamerikiečių religinėmis giesmėmis. Nors buvo galima suprasti, kad choras neitin daug repetavo prieš šį renginį, tačiau jų profesionalumas atpirko repeticijų stygių. Vėliau Eglė pristatė Mindaugą Kuodį. Pasirodo, ir Utena turi savo bardą! Tik vėliau paaiškėjo, kodėl atrodė, jog jis visą laiką slėpėsi - Mindaugas tik prieš pusmetį atvažiavo gyventi į Uteną. Vaikinas pasidalino savo paties rašytomis dainomis ir atsiprašė, jog vedėjos prašymu nesugebės "kontrastuoti" dainų, nes visos jos lyriškos ir labai liūdnos. Nurimusius ir susimąsčiusius žiūrovus sugebėjo išjudinti jaunoji dainininkė Indrė Kazakauskaitė iš Molėtų, taip pat atliekanti dainuojamąją poeziją. Verta pastebėti, jog nors dar mokosi vidurinėje mokykloje, aktyvi mergina pati įkūrė gitarų klubą "Virpanti styga", organizavo respublikinį bardų festivalį. Po Indrės pasirodė neseniai, tuomet dar tik prieš pusantros savaitės, susikūrusi grupė "The sun", grojanti alternatyvią muziką. šio festivalio metu jie patyrė gan malonų debiutą. Po jų - jau trejus metus koncertuojanti "UGRG" (tai akronimas, kuris viešai neskelbiamas, bet iššifruojamas kaip |"Užpalių Gimnazijos Roko Grupė"). Jų repertuarą sudarė naujai suskambėjusios lietuvių liaudies dainos. Tiesa, ne visai jaunas, bet pasirodė ir seimo narys Edmundas Pupinis, su gitara atlikęs kelias Vytauto Kernagio dainuotas dainas, kurios, beje, ypač patiko vyresnio amžiaus klausytojams.

Komentarai [ 8 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos