• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasTelefono skambutis
2008-05-31, 7:29:52
Buratino draugė


rytas. Kažkur kambary, po matematikos vadovėliu, numestu po vakarykščio "mokymosi", suskambo mobilusis telefonas. Išgirdusi melodiją susimąsčiau: "Čia mano telefonas? Greičiausiai, nes namuose daugiau nieko nėra". Nuo vibracijos telefonas tiesiog šokčiojo, o, kas keisčiausia, iš jo veržėsi lig šiol, atrodo, negirdėti garsai "Hip hop" dainos melodija, kuri greitai persipynė su žodžiais. Kažkur giliai pasąmonėje iškilo keisti vaizdiniai, kurių reikšmės tada taip ir nesupratau Dabar man buvo svarbiausia klausyti: klausyti ir išgirsti. Artėjau prie tos vietos, iš kur sklido "triukšmas", neaiškūs garsai pavirto puikiai girdimais žodžiais, kurių prasmę stengiausi dėlioti mintyse: "apšviestas žvakių, šalia kūno guli lapas popieriaus Pakeliamos rankos prieš save, nusvyra galvos Rastas lapelis prie tavęs - tai atsakymas, raktas į skrynią, kurioje savižudybės priežastys rašytos...".

Komentarai [ 25 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasŠizofreninis eilėraštis
2008-05-30, 8:10:40
Aistė Meidutė


Aš savo kišenėje
Nešioju
Pasaulinį vėją
Ir porą
šizofreninių eilėraščių

Išperėtų
Nuvargusiam prote
Besikalančių
Mažais daigais

Jie netelpa many
Netelpa netelpa
Veržiasi
Draskosi
Kvėpuoja

Kai man baisu
Aš pasiimu
Vieną
Eilėraštį

Prisidegu
Jausmo
Degtukais

Rūkau

Komentarai [ 20 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėKai nebėra, kur skubėti
2008-05-29, 7:13:55
Eglė Ramoškaitė


Pareiškiu Lietuvai ir visiems jos gyventojams: NEIšPROTĖKIME. Visuomenės požiūris visgi yra įdomus. Jei mokaisi, mokeisi, mokysiesi - žmogus esi geras. Jei dirbi, dirbai, dirbsi - dar geresnis žmogus. Jei turi šeimą, vaikų, šunį, kurį rytais vedžioji išsituštinti tam skirtose vietose, esi rimtas ir normalus šalies gyventojas. Bet reikaliukai pakrypsta šlykštesne linkme, kai nusimeti konservatoriškus akinius nuo nosies, ausų ir akių. Daugiau jausmo, mielieji. Mokosi žmonės dažnai ne taip jau noriai ir ne tai, ką nori, ką jau kalbėti apie tai, kur norėtų tai daryti. Darbas dažnokai džiaugsmo irgi neteikia. Labai smagu stebėti ir interpretuoti darbo grožį viename sostinės savitarnos restoranų. Kartais iš tiesų ten nueinu pasižiūrėti į vieną moteriškę, kuri kepa Amerikos "topą" - bulvytes "fri". Tokio liūdno, nusivylusio, netgi, sakyčiau, apgailėtinai atrodančio veido net google.lt nerastum. O tai jau kažką reiškia. Bet ji yra geras lietuvė, nes dirba.

Komentarai [ 29 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Ir jie atėjo - Paupoforai
2008-05-28, 8:13:26
Karolina Kaušylaitė


Paupoforų šventė - jau tradicija tapęs šapokos gimnazijos renginys.Viena linksmiausių, įdomiausių pavasario švenčių. Nežinantiems pasakysiu, kad ji rengiama spaudos dienai paminėti, organizavimo dažniausiai imasi "Paupėjos" laikraščio redakcija arba dvyliktokai - mokytojo Bauros mokiniai. šiemet šventė vyko Gegužęs 7 dieną, ogi tema buvo neeilinė - Lietuviškos vestuvės.

Paupoforai visada išsiskiria savo originalumu: mus džiugino tokios vestuvės, kurias tikrai mažai kas yra matę. Nebuvot? Gailėkitės. Pagrindinius vaidmenis atliko dvyliktokai (juk jie šiemet yra svarbiausi). Buvo labai juokinga pamatyti nerimtus abiturientus, vaidinančius rimtus personažus. Idealus buvo kunigas: mokėjo puikiai tarmiškai reikšti savo mintis. Salėje sėdėjau kaip tikroje kaimo bažnyčioje, tarsi viskas vyktų iš tikrųjų. Tik tiek, kad kunigas ne seneliukas buvo, o visai gražus jaunuolis, kuris net apranga pasirūpino!

Komentarai [ 34 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėJaunimo evoliucija
2008-05-27, 19:32:36
Karolina Stankevičiūtė


Ilgai laukę ir sulaukę (kaip grybai po lietaus) mąstantys ir kuriantys žmonės į vieną krūvą susirinko. Tiesa, matytų individų būriu nepavadinčiau, tačiau bent rūšies užuomazga (šiokia tokia) yra... J Galiausiai turėčiau paminėti, jog šį susibūrimą organizavo klubas "Tribūna" kartu su Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubu. Renginio organizatorė, Ausma Bernotaitė, nepatingėjo ir pasirūpino netgi užkandžiais.

"Kaip maišu trenkta", - atsakyčiau, jei kas paklaustų, kaip jaučiuosi "po vakarakyščio". Nors buvo šauniai apsieita be, atrodytų, jaunimo susibūrimuose įprastų alkoholinių gėrimų. Tikriausiai į akis miglos pripūtė laužo dūmai, o galvą skaudėjo po sunkokos savaitėlės...

Ko gero, labiausiai nudžiuginęs/nustebinęs visus buvo Arvistas. Vaikinas, mokykloje visus šiurpinantis savo elgesiu ir išvaizda, tą vakarą demonstravo puikius meninius įgūdžius: paties darytas nuotraukas, "baltų arklių matymo metu" kurtus piešinius, skaitė savo eiles bei nepatingėjo padainuoti. Tiesa, visi Arvisto kūriniai - be pavadinimų: taip klausytojas/stebėtojas gali geriausiai interpretuoti kūrinius, padarydamas net kelias išvadas. Kiti dalyviai irgi ne prastesni - padainavo, piešinius demonstravo, šiaip pašnekėti atėjo (pavyzdžiui, aš).

Komentarai [ 28 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Mažieji "abiturientai"
2008-05-26, 16:12:14
Violeta Develienė


Ne tik rimtuolius dvyliktokus, dar vėjavaikiškus dešimtokus jau krečia atsisveikinimo nuojautos virpuliukai. Draugai, bendraklasiai, mokyklos vaizdai, prisiminimai - lyg foto nuotraukų albumo puslapiai prieš akis.

Utenos vaikų l\d "Želmenėlis" visų trijų paruošiamųjų grupių vaikučiai jau irgi atsisveikina su savo draugais, auklėtojomis, darželiu. Gražų gegužės sekmadienį dviaukščiu autobusu pajudėjome link Vilniaus. Smagi kelionė neužtruko, ir mes jau Keistuolių teatre stebime spektaklį "Pelytė Zita". Aktorių vaidyba, melodijų smagumas, istorijos vingiai užbūrė ne tik mažuosius žiūrovus. :) Rekomenduoju kiekvienam pamatyti nors po vieną šio teatro spektaklį - malonumas garantuotas.
Po spektaklio "Želmenėlio" keliauninkai apsilankė A.Čepo stručių veislyne. Labai svetingai priimti savininko sužinojome daug įdomių gamtinių dalykėlių. Galėjome glostyti avinėlius, stebėti peštuko gaidžio haremą, vaišinti stručius pienių puokštėm, žaisti krepšinį ir iškylauti prie ilgiausio vaišių stalo pievoje... Smagumėlis. Tokios išleistuvės jau ne pirmi metai planuoja priešmokyklinių grupių pedagogės G.Juškėnienė, R.Sriubienė, D.Kulikauskienė, R.Safranavičienė ir J.Mizarienė. Neapseita ir be atsisveikinimo koncertų salėje - tiek gražių žodžių, dainelių ir šokių išmokta.

Komentarai [ 20 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Apie pastaruosius metus studentiškomis studentės akimis
2008-05-25, 9:09:16
Eglė Ramoškaitė


Pirmas dublis. Įvadas. Atrodo, jau taip seniai viskas buvo: mokykla, mokytojai, piktoji budinčioji, nerimas dėl praleistų pamokų, kurios pačios, pasirodo, nepasiteisina, kotletai po pusantro lito ir visos kitos "mokykliškosios" gėrybės. Taigi viską prisiminti: 2007 pavasaris. Įeidavai, būdavo, į mokyklą ir pirmas objektas, kurį pamatai, - tai didžiulis kalendorius, kuris su kiekviena diena atiminėja skaičius iš šimto. Sako jis: liko 99 dienos, 98, 70 dienų. Visai kaip bomba prieš sprogimą. Kone mirtį pranašauja. Ačiū susipratusiems, kad dvyliktokams ir taip jau užtenka iš kiekvieno kampo besivaidenančių ir neviltin varančių žodžių. Objektas be didelio pasipriešinimo buvo išgabentas tiksėti kažkur giliai į požemius. Tiksėjo ir nutiksėjo šimtas dienų mielųjų, per kurias nieko nebeišmokome, vilties nepasisėmėme, o ir tą, kuri dar kiek ruseno, kibirais, kibirais vandens apipylėme. Egzaminai praėjo. Nerimas stiprėjo.

Komentarai [ 25 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kur dingo abiturientų kultūra?
2008-05-23, 14:42:32
Gintarė Sabakonytė


Ir kur pradingo triukšmingieji Utenos abiturientai? Ar vis dar švenčia paskutinį skambutį? O gal slepiasi po krūmais, kuriuose į gerklę pylė? Ne, turbūt daugelis laukia senelių pensijos, kad galėtų susimokėti baudas už besaikį "signalijimą", šiukšlinimą ar rėkimą...

Buvo taip. Atėjo gegužės penkioliktos vakaras ir Utenos abiturientai pasileido į gatves su idiotiškai išpuoštais automobiliais ir pilnomis "tašėmis" alaus. Daugelis jau vienuoliktą valandą vakaro pradėjo "taškytis" po aikšteles ir rėkti visa gerkle lyg būtų skerdžiami. Aušros garažas ir mokyklų kiemai buvo pilni gimnazistų, o po darbų išvargę jų tėveliai, net nesulaukę vidurnakčio, keikėsi dėl nesveiko abiturientų elgesio. O taip! Žmonės buvo labai susierzinę ir nepatenkinti, kadangi moksleiviai elgėsi kaip nuo virvės nutrūkę: triukšmavo, daužė butelius, garsiai klausėsi muzikos ir su garsiakalbiais "būktai" kažką kalbėjo. Kur jau nepyksi, kai ausų būgnelius virpina šveplo ir dar išgėrusio gimnazisto balsas...

Komentarai [ 29 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos