• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...EURidentiškumas – mano kilmė
2008-05-09, 7:17:02
Rūta Treinytė


ELOS?! Išgirdusi šį žodį bandžiau "atgaminti", kur jį girdėjau (pastangos, deja, buvo bevertės), tačiau greitai gavau išsamų paaiškinimą. ELOS (Europa kaip mokymosi aplinka mokyklose) - šiandien dviejų šimtų mokyklų turimas ženklas. Įdomu, kodėl aš Jums tai pasakoju? Ogi, dažnai daugelis žmonių apie mūsų mieste vykstančius jaunimo projektus net nesužino. Vienas tokių, apie kurį tikrai mažai kas girdėjo, "EURidentiškumas - mano kilmė", neseniai vyko Dauniškio gimnazijoje. Projekto tikslas - paruošti Europos mokytojo ir moksleivio kompetencijos portfelius. Jame dalyvavo Turkijos, Norvegijos, Olandijos ir, žinoma, Lietuvos moksleiviai bei jų mokytojai. šįkart mūsų šalį ir gimtąjį miestą - Uteną - aplankė olandai. Būtų galima papasakoti daug nutikimų ir pasidalinti įspūdžiais, tačiau to niekas kitas geriau už pačius projekto dalyvius padaryti nesugebėtų. Todėl džiaugiuosi galėdama Jums, Utenos jaunime, pateikti interviu su projekto koordinatore Loreta Tarvydiene ir dviem Dauniškio gimnazijos moksleiviais - Justina bei Ramūnu. Galbūt skaitant pavyks užčiuopti nors mažą projekto dvasios dalelę.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Nacionalinė moksleivių akademija – gabių vaikų mokykla
2008-05-07, 19:34:37
Dovilė Tuskenytė


Visi pirmą kartą išgirdę šios mokymo įstaigos pavadinimą suklūsta. Skamba solidžiai, pritariu. Bet tai, kas atrodo gan išdidu, dažniausiai yra paprasta. O paprastume ir slypi esmė. NMA man brangi yra jau antri metai. Kelią į ją man nurodė buvusi mano lietuvių kalbos mokytoja Angelė Musnikienė. Taigi bandžiau, stojau, rašiau ir įstojau ir lietuvių filologijos dalykinę sekciją.

Pagrindis NMA tikslas yra kelti Lietuvos intelektinį potencialą, investuojant į gabius ir norinčius savo gabumus tobulinti moksleivius. ši mokykla kelia sau visai paprastus uždavinius, kurie išsirutuliojo į darbą su garsiausiais ir geriausiais Lietuvos universitetų dėstytojais. NMA nori duoti mums tokių žinių ir praktikos, kurių mes neturime galimybės gauti mokykloje. Ji mums užtikrina žinių ir švietimo kokybę. Mokykla mažina regioninius švietimo sistemos netolygumus, kadangi suteikia galimybę čia mokytis visos Lietuvos moksleiviams. NMA mažina skirtumą tarp gabių, protingų ir didelį potencialą turinčių moksleivių mūsų šalyje ir visoje Europoje. Ir, svarbiausia, ji sutelkia vienam tikslui, mūsų tobulinimui, visos Lietuvos gabiausius meno, verslo, politikos, švietimo, mokslo atstovus ir visuomenės veikėjus.

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėFestivalis "Kišenė"
2008-05-07, 19:26:16
Violeta Develienė


Utenos Vyturių pagrindinėje mokykloje ir šį pavasarį vyko vaikų ir jaunimo teatrų festivalis "Kišenė". Tai kasmetinis šalies vaikų teatralų susibėgimas, į kurį šiemet, jau 4-eri metai iš eilės, sulaukėme svečių ir iš tolimiausių Lietuvos miestų ir miestelių.

Festivalį "Kišenė" atidarė Utenos vaikų lopšelio - darželio "Želmenėlis" dramos studija "Triratukas", režisierė Violeta Develienė. Mažieji pakvietė į pasaką apie Rudnosiuką. Jaunimo mokyklos laisvalaikio skyriaus dramos būrelis parodė nuotaikingą spektaklį pagal A.Lindgrend istorijas - "Emilis iš Lionebergos", režisierė Loreta Juškėnienė. šie spektakliukai skirti patiems mažiausiems žiūrovams.

Vyresnieji mokyklos moksleiviai aplankė net 6 spektaklius, kuriuos rodė Alytaus Putinų vidurinės mokyklos dramos studija "Be pavadinimo", režisierė A.Stankevičiūtė, Vilniaus nepriklausoma teatro trupė "Žvilgsnis", vadovė V.Lipskytė, Lentvario pagrindinės mokyklos dramos studijos "Fėja" jaunieji aktoriai, vadovė A.šakalienė, bei Utenos "Saulės" gimnazijos moksleiviai, vadovė S.Ryliškienė.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasMelagė
2008-05-05, 9:54:39
Viktorija Morkūnaitė


Sigita stypsojo ankstyvo pavasario ryto vėsoje ir negalėjo patikėti. Pirmą kartą gyvenime susitikime su vyriškiu ji atėjo pirma. Lyg to būtų negana, ji jau pralaukė penkiolika minučių! "Kai pagaliau pasirodys", - supykusi mąstė Sigita. - "pasakysiu, jog laikraščiui netinka jo kūryba. O grįžusi į darbą viršininkui pameluosiu, kad pradedantysis rašytojas apskritai nepasirodė." Kietai sučiauptos lūpos sujudėjo - tai šypsena, perkreipta įtūžio.
Netrukus mergina pastebėjo link jos žingsniuojantį ilgaplaukį. Sigita net žioptelėjo iš nuostabos - jo stori, banguoti plaukai kone siekė užpakalį.

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėPati pradžia kelio...
2008-05-04, 15:15:19
Aina Žvirblytė


Nepradėsiu prisistatinėti ir pasakoti apie save: tai neįdomu... Aš tiesiog Well, bet tikrai neaiškinsiu, ką tai galėtų reikšti (galvokite patys, kas tai galėtų būti, o gal tiesiog pažiūrėję į anglų kalbos žodyną, Jūs pagalvosite, kad man ne visinamie, bet šiuo metu taip ir yra, brangieji). Gal aš ir šalta egoistė, bet tik taip atrodo. Nerašysiu tikrai apie bukas Lietuvos aktualijas, kurios visus žavi... bet, deja, manęs NE. Aš noriu rašyti apie tai, ko nepastebime arba net nenorime pastebėti. Ir aš rašysiu. Nes tik taip galiu išsakyti, išrėkti viską, kas mane domina, dėl ko man neramu, baisu arba kas man gražu ir man patinka.

Komentarai [ 5 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."Žmogus – užversta knyga"
2008-05-02, 12:12:46
Ausma Bernotaitė


Kartais atsitinka taip, jog gyvename bendruomenėje su žmonėmis, kurie išradingai sugeba nuslėpti nuo mūsų tai, ką moka. Tačiau bet ką darydamas kiekvienas nori būti pamatytas. Utenos Adolfo šapokos gimnazijoje balandžio 24 dieną, ketvirtadienį, buvo atrasta nemažai besislėpusių.

Kaip žinia, neseniai mirė vienas iš geriausių Lietuvos bardų, aktorių, prodiuserių, žmogus, kuris, parodė ir įrodė, jog didelę reikšmę muzikoje turi žodžiai, mintys - Vytautas Kernagis. Adolfo šapokos gimnazijoje Vidos Gudelienės ir jos geranoriškų padėjėjų suorganizuota popietė buvo skirta jam atminti. Iš pradžių tai turėjo būti poezijos ir prozos, parašytos gimnazijos mokinių ir mokytojų, renginys, bet vėliau pasirodė, jog daug kas ne tik rašo, bet netgi dainuoja parašyta. Pavadinimo keitimosi proga tik trečiadienį ant mokyklos sienų pasirodė jau į dainuojamosios poezijos popietę kviečiantis plakatas, tačiau ketvirtadienį aktų salė nesiskundė žiūrovų trūkumu.

Komentarai [ 10 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėProjektas "Gelė mamai"
2008-04-30, 19:43:30
Violeta Develienė


2008 m. balandžio 30 d. 11 val. Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyko Motinos dienai skirta ikimokyklinio amžiaus vaikų dailės akcija "Gėlė mamai". ši šventė - visoje šalyje tuo pat metu vyksiančios akcijos dalis.

šventinė programa prasidėjo Mokytojų namų kiemelyje, vėliau savo sukurtomis gėlėmis vaikai papuošė Vokiečių gatvę.

šiuo renginiu siekiama sudaryti sąlygas kiekvienam vaikui sukurti savitą darbelį mamai, paskatinti vaikus papuošti savo miestą.
Akcija "Gėlė mamai" padėjo vaikams patirti kūrybinį džiaugsmą, netradiciniu renginiu sutelkti šalies ugdymo įstaigas paminėti Motinos dieną, o Lietuvos miestams ir miesteliams suteikė žaismingumo pasitinkant šventę.

Visi norintys vaikučiai , uteniškiai 11 val. ryto galėjo dalyvauti projekte "Gėlė mamai" . Uteniškiams organizatorių paskirta žydra spalva, pagal ją ir ruošėme gėlytes mamytėms.

Komentarai [ 0 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MuzikaKokia kalba turėtumėme dainuoti Eurovizijoje?
2008-04-27, 21:50:54
Karolina Kaušylaitė


Eurovizija - populiarus konkursas, Europai rūpi, kas kaip pasirodys. Dabar sutikus kokį nors užsienietį, tavęs pirmiausiai paklausia: "Kaip jūs pasirodėte Eurovizijoje?", - Ai, tu iš ten, kur dainavot "we are the winners?". Ne kartą susidūriau su tuo, todėl manau, kad Eurovizija daro kažkokią įtaką, bent jau iš to gali atpažinti Lietuvą ir nemaišyti jos su kokiu nors patiekalu. Klausimas kyla, kokia kalba turėtumėme dainuoti? Panagrinėkime visas galimas nuomones.

Komentarai [ 13 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos