• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-12-10


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Aplink pasaulįKodėl kitur žolė žalesnė ir dangus mėlynesnis
2008-04-27, 21:38:01
Vaidas Mičiūda


Visaip galvojau nuo ko pradėti straipsnį, bet supratau, kad nuo prisistatyto išsisukti nepavyks. Taigi esu Vaidas. Prieš pora metų baigiau šapokynę (kaip man nepatinka šitoks pavadinimas), dabar studijuoju Vilniaus Universitete, Matematikos ir Informatikos Fakultete, Programų Sistemų specialybę (jeigu trumpiau - VU MIF PS). Nuo mažų dienų esu programuotojas, tai, matyt, jau įaugę į mano kraują, nuo to nepabėgsiu. Kol neįsijaučiau - iškart sakau, kad iš manęs rašytojas prastas (p. Baura gali patvirtinti), taigi aukštojo rašybos pilotažo nesitikėkite.

Komentarai [ 3 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėIšgelbėk draugą
2008-04-13, 20:09:36
Viktorija Vikickaitė ir Karolina Stankevičiūtė


Žemėje knibždėte knibžda įvairiausių gyvybės formų (galbūt ne tik Žemėje, bet kalbėkime apie tai, kas įrodyta ir pagrįsta moksliniais tyrimais). Dažnas žmogus rūpinasi tik savimi ar kitais, esančiais šalia, tad nenuostabu, kad jis nė nepastebi ant apšalusios šaltalankio šakos tupinčios zylutės ar po kaimyno balkonu drebančios katytės. Žinoma, pagal visus gyvybės dėsnius kiekvienas individas turi sugebėti apsiginti ir išlikti niekieno nepadedamas. Tačiau ar visada taip yra? Kas pasikeitė? Kodėl gyvūnai be mūsų įsikišimo nebesugeba išgyventi

Komentarai [ 2 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėSuderinti teisę ir pareigą
2008-04-10, 19:46:41
Ausma Bernotaitė


Iš vyresniosios kartos žmonių lūpų dažnai tenka girdėti nusiskundimų jaunuoliais: esą, jie žino savo teises, bet pareigas nuolat pamiršta. Kaip dar tik augančios kartos atstovė galiu patvirtinti, kad retkarčiais sutinku vaikinų ir merginų, kuriems labiausiai tiktų būdvardis nepareigingas, tačiau tai – vienetiniai egzemplioriai. Ar tai – tik kartų ginčai, apie kuriuos žinome jau nuo to laiko, kai atsirado raštas?

Komentarai [ 4 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

PagrindinėApie tai, kodėl vyrai bijo į eiti kariuomenę…
2008-04-04, 17:48:34
Gintarė Sabakonytė


Daugelis šiuolaikinių vaikinų baidosi tarnauti už tėvynę. Vos tik gavę įspėjimą ar panašaus tipo laišką, puola tvarkyti dokumentų, įrodančių jų mokymosi įstaigą arba sveikatos sutrikimą... Nebūtina sirgti vėžiu, užtenka toliaregystės arba elementaraus susirgimo, kuris atleidžia vyriškosios lyties atstovą nuo kariuomenės. Jie teigė, jog tai yra pigi darbo jėga. Ypač trikdo kontrolė, fizinis krūvis ir, pasirodo, "veltui" išsvaistytas laikas. Tai ką tada siųsime į Afganistaną?

Komentarai [ 7 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

MenasMiegantys Budos
2008-03-11, 16:54:54
Viktorija Morkūnaitė


Miegantys Budos
atmerkite vokus
sunkius kaip drambliai
pabuskite
iš slogaus sapno

Nuvykite mayą* šalin
įkyrią lyg uodas
atmerkit akis
traiškanotas

Te lotoso žiedas
pražydęs širdy
daugiau
niekada
nenuvysta

Komentarai [ 12 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų..."Mes ilgai laukėme įrodymų."
2008-03-03, 16:10:27
Dovilė Tuskenytė


2B klasei sulaukti šių žodžių nebuvo labai linksma. Tai reiškė visišką jų pralaimėjimą ir nekokią reputaciją likusiems keleriems metams mokykloje. Na, ką padarysi, iš klaidų mokomasi. Bet apie viską nuo pradžių. "Temidė" – teisinių žinių konkursas, kuris vyksta tarp antrų gimnazijos klasių ir jau trečius metus būna vienas įdomiausių renginių mokykloje. Mūsų rėmėjai UAB "Dauniškis ir ko", UAB "Abuva", Picerijos "Submarinas" ir "Arena Pizza" ir kiti šiemet buvo labai dosnūs. Labai visiems dėkojame ir tikimės palaikymo kitąmet. Laimėjusi klasė keliaus į apksrities "Temidę", tuomet seks rajoninis konkursas ir galiausiai – respublikinis teisinių žinių patikrinimas.

šiemet komisiją sudarė pavaduoja (komisijos pirmininkė) Nijolė šulgienė, praėjusių metų "Temidę" laimėjusios grupės narės, 3e kl. mokinės Kristina Petravičiūtė, Dovilė Čiurilovičiūtė, Agnė Lukoševičiūtė, mokyklos psichologė Edita Pakalnienė, Vilniaus pedagoginio universiteto studentė Indrė Norkūnaitė ir ("Temidės" organizatorė) socialinė pedagogė Laura Barzdaitė. šiemet, kaip bebūtų gaila, aktų salė buvo pustuštė. Renginys prasidėjo 14val, kurio pradžioje socialinė pedagogė paprašė tylos ir dėmesio. Miglės ir Erikos daina ir Eglės pasirodymas buvo konkurso atidarymas. Paskui klasės išsitraukė eilės numerius.

Komentarai [ 32 ] Įvertinimas [ 2.9 ] Skaityti toliau

MenasViena
2008-02-27, 16:35:18
Dovilė Tuskenytė


vėl viena...
užmiegu erdvėj
po žvaigždėta visata.

Stoviu ten
kur žmonių minia
lieju save
lyg tirštas
akrilo spalvas
dedu atspalvius...
ir juokiuos
iš savęs!

vėl viena...
aš šneku
su savim.

Komentarai [ 28 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Tarp mokyklos sienų...Kieno stalas?
2008-02-26, 16:55:42
Gintarė Sabakonytė


Pasijuntu kaip varlė stiklainyje, kai beeinant "šapokynės" valgyklos sale, akis nuplieskia užrašai: "Mokytojų stalas". Iškart pagalvoji apie "kažkieno" pokštą, kuris, matyt, reikalauja kitokių smegenų, nes ne visi geba "pagauti kampą". Visgi tarp mūsų išminčių tikrai netrūksta, tad numoji ranka į "sumautus" užrašus ir keliauji pirkti firminės arbatos. Rodos, iki šiol visi žinojom, kur pietauja gerbiami mūsų mokytojai ir iš pagarbos jiems palikdavom tradicinius stalus ramybej... Visi iki šiol buvo laimingi ir patenkinti, išskyrus tuos, kurie nespėdavo pavalgyti. Anokia čia bėda, laikas "mokytis" skubėti. Taigi gadina akis tie nelemti užrašai, (bent jau dizaino gražesnio galėtų būti – dar eidamas idėjų pasisemtum), bet keistai žiūrisi ir nuolat baltuojantis mokyklos medikės chalatas ir juodasis sąrašėlis jos rankose, kuriame bet kieno pavardė gali atsidurti už sėdėjimą nevalgant. Tai kur kreiptis, jeigu netikėtai "susuko" pilvą? Ko gero, niekur, nes "šapokynės" linksmoji seselė tuo metu atlieka valgyklos "žandaro" pareigas. Gerai, kad jis geras ir tik rektarčiais "nuskanuoja" piktu žvilgsniu. Blogiausia, kad ir pats mokyklos direktorius dažnai pravaiko tuos, kurie į valgyklą ateina tik su tikslu pazaunyti. Tad "von" iš čia, jeigu nevalgai!

Komentarai [ 37 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos