• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-11-21


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Kaip renovuotojai "Šapokynėj" nirvaną gaudė...
2008-01-19, 12:54:31
Egidijus Jurgelionis


Gali būti visiškai aklas ir kurčias, bet šapokos gimnazijoje juos vis tiek pamatysi. štai net mano tiesioginis kolega A. B. – Sabas su jais susiduria kasdien, nors iš esmės yra visiškai aklas ir gana kurčias. Iš pavadinimo turėjote suprasti, jog kalbame apie statybininkus, kurie nuo mūsų senosios (nors nevisai) mokyklėlės pelėsius ir kerpes valo, kaip pasakytų Maironis. Pačioje mokslo metų pradžioje iš pažiūros visai ramūs "vyriokai" sėdėdavo sau ant stogo, tiesdavo "kiliminę dangą" ir niekam labai netrukdydavo, bet štai pastaruoju metu kažkaip jie pradeda įsisiautėti. Dabar net eidamas pro šalį negali "šaudyt varnų", nes reikia žiūrėti, kad neatsitrenktum į kokią plytą ar kad ta plyta į tave neatsitrenktų netyčia, turi apeiti pusę teritorijos, kad rastum kelią namo, nes iš visų pusių mokyklą supa tvoros. Bet tai tik pačios mažiausios statybininkų krečiamos blogybės. Juk kojas galima pailsinti, o tų galvų bus – ne karo metai. Tai "kame replės" (statybininkų žargonu)? Ką jie daro tokio, ko neturėtų daryti?

Komentarai [ 96 ] Įvertinimas [ 3.1 ] Skaityti toliau

PagrindinėUtenos 746-asis gimtadienis
2008-01-19, 12:42:34
Dovilė Tuskenytė


Ilgai lauktas ir apkalbėtas, turėjęs daug gerų ir nelabai malonių ausiai gandų, jis atėjo ir praėjo. Kai kam – ramiai, linksmai ir draugiškai, kai kam – su muštynėmis, nuolatiniu alkoholio kiekiu kraujyje ir paraudusiomis akimis. Bet apie viską nuo pradžių.

Nuo pat ankstyvo 11-os valandos ryto (šeštadienį tai pats miegojimas) miestas ūžė lyg bičių avilys. Pirmieji, žinoma, visai nenorėdami, eismą stabdė žvilgantys motociklai. 14 "mažylių" garsiai birbdami kvietė keltis ir eiti į gatves. Ne vienas sustojo ir atvėpusiais žandikauliais, tiesiogine šio žodžio prasme, spoksojo į žaviuosius žvėrelius. Ne vienas mintyse irgi labai norėjo tokiu pralėkti. Juodai apsirengę baikeriai buvo ne tik iš Utenos klubo "Ugnies ratas". Aš išdrįsau prieiti, nes buvo tikrai baugu J , prie vieno iš baikerių. Sužinojau, kad tai buvo rokiškėnai ir "Jėgos" klubo. Jį sudaro 50 baikerių, bet ne visi, o gaila, buvo Utenoje. Kalbinau Kaune išrinktą metų stilingiausiu baikeriu Vidą. Kadangi visa kolona jau ruošėsi važiuoti į kapines (velniai žino ko, atleiskit už išsireiškimą), pasiėmiau motociklininko numerį. Susitarėm susitikti, bet žinot, kaip būna. Paskambini iš savo telefono sutartu laiku, vėliau paskambini iš svetimo telefono. šešis kartus. Pakelia, prisimena, kad susitarė. Na, ir apgailestaudamas praneša, kad jau namie arbatą geria. Ką gi, tuomet plačiau apie baikerius kurį kitą kartą.

Komentarai [ 72 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Aplink pasaulįŽmogaus savijauta svetur
2008-01-19, 12:44:18
Ausma Bernotaitė


Kalbos apie emigraciją dažniausiai apsiriboja sausais skaičiais, procentais, kartais pamąstymais apie įtaką šalies ekonomikai. Emigrantai kartais teisiami, kartais juos stengiamasi pateisinti. Bet prisiminkime, jog didžiausia dalis žmonių į užsienį išvyksta ne laimės, o pinigų ieškoti. O kaipgi, manote, jaučiasi žmogus, neturintis galimybių Lietuvoje gerai užsidirbti, kai jo statusą tėvynės atžvilgiu bando įtvirtinti Lietuvoje pasilikusieji?

Didžiąją daugumą emigravusiųjų sudaro žmonės, Lietuvoje gyvenę iš labai mažų atlyginimų ir sunkiai vertęsi. Išvažiavę į ekonomiškai stiprią šalį ir gavę kad ir visai paprastą fizinį, bet pastovų darbelį, žmonės pasijaučia laisviau. Jie neprivalo dirbti labai ilgų valandų, kad galėtų padengti pragyvenimo išlaidas ir leistų sau papramogauti ar nusipirkti kokį nors norimą daiktą. Taupymo procesas dažnai vyksta penkis ar daugiau kartų greičiau nei Lietuvoje. Taigi visai suprantama, jog ne retai atsitinka taip, jog žmogus, atvažiavęs turėdamas tikslą susitaupyti tam tikrą pinigų sumą ir grįžti į tėvynę, susižavi tuo, jog kiekvienas, net dirbantis intelektualinių įgūdžių nereikalaujantį darbą, sugeba pasijusti lygiu visiems žeme vaikščiojantiems.

Komentarai [ 77 ] Įvertinimas [ 3 ] Skaityti toliau

Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos