• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-08-19


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėNepasisekė...
2009-03-18, 20:19:45
Gintarė Ažubalytė


Nuostabu žvelgti į laukinius gyvūnus, lakstančius kad ir pačiame miesto centre. Prieš ketverius metus teko matyti stirną, kiškį ir net lapę miškelyje, skiriančiame Aukštakalnio ir Dauniškio mikrorajonus. Tik dabar jų nebematau turbūt dėl to, kad netoli mišką kerta ar dėl brakonierių. Žvėrelių skaičius gamtoje mažėja. Suprantu, kad reikia mažinti jų populiaciją, tačiau tai turi daryti medžiotojų būreliai, kurie turi leidimus medžioti. Tačiau atsiranda vis daugiau žmonių, kuriems medžioklė tampa hobiu ar papildomu uždarbiu. Jie įžengę į mišką tampa pavojingi ne tik laukiniams gyvūnams, bet ir į mišką tuo metu užklydusiems žmonėms. Nesupratau, kokia siaubinga gali būti medžioklė, kol neišvydau to pati.

Tauragnai tai miestelis, esantis netoli Aukštaitijos nacionalinio parko. Šis miestelis garsėja ne tik giliausiu Lietuvos ežeru, bet ir nuostabia gamta. Taigi šio miestelio apylinkės puikiai tinka brakonieriams.

Sykį, bevaikščiodama miške, išvydau keistą reginį. Kokį? Ogi tokį, kokio visai nesitikėjau išvysti. Penki vyrai, nusitaikę šautuvais į mišką, stovėjo ir laukė, kada išbėgs koks gyvūnėlis. Jie būtų šovę į bet ką, kas tik išlėktų iš jo. Brakonieriai – manau, taip pavadinusi juos tikrai nesuklysiu, nes jie ruošėsi šaudyti žvėris nuosavoje žemėje, be leidimo ir net paklausti, iš kokio jie medžiotojų būrelio, net pavadinimo nežinojo, o gal jo visai nebuvo? Kai atėjome ir pasakėme, jog jie neturi teisės čia medžioti, jie mus ėmė tildyti, kad mes nebaidytume jų grobio. Priėjus arčiau prie kiekvieno iš jų, jautėsi alkoholio kvapas. Žinoma, paprašius jų parodyti medžiotojo bilietą, jie tiesiog apsimetė, kad nieko apie tai nežino. Pagrasinus, kad pakviesime Gamtos apsaugą, jie nereagavo ir visai nebijojo. Tačiau mes nuskubėjome namo paskambinti ir grįžę pamatėme, jog jų nebėra.

Brakonieriai, ko gero, nusprendė, jog ši medžioklė nebus sėkminga ir mieliau pasirinko kitą vietą, kurioje jie nelegaliai galėtų šaudyti žvėris ir jiems netrukdytų nuosavos žemės savininkai.

Grįžusi į namus pasidomėjau, ką galima tokiu metų laiku medžioti. Sužinojau, jog negalima buvo šaudyti stirnų galbūt ir dar kitokių žvėrių. Žinoma, šį kartą pasisekė žvėrims, kurie liko gyvi, tačiau brakonieriams nebuvo jokios pamokos, na, galbūt jie bus atsargesni nuosavose žemėse. Neseniai laikraštyje skaičiau, jog medžiotojai per medžioklę nušovė net savo šunį vien dėl to, kad buvo neblaivūs. Tačiau tokie medžiotojai medžiodami miške pavoju kelia ne tik žvėrims, bet ir į mišką užsukusiems žmonėms. Tikiuosi, galbūt jie susimąstys apie daromą žalą gamtai.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Juoda dėmė
Nepasisekė...
Maldaujančios akys...
Gražiausia Utenos miesto vieta
ŽMOGAU, SUSIMĄSTYK...

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 1059

Įvertink!

Komentarai [ 4 ]
2009-03-20, 13:20:00
Gintare rašo:
Manau, visiems aisku, kad reik kviesti. Taciau, kol atvaziuos, kokia tarnyba....... jie tepa slides.....
2009-03-20, 13:01:53
Ponas M. rašo:
Tikrieji medžiotojai miške vaikšto su ryškiaspalvėmis liemenėmis [tam, kad kiti medžiotojai juos pastebėtų], todėl jei pamatei neblaivų žmogų, su šautuvu rankose, juiolab nedėvinčiu specialios leimenės ar neturinčio leidimo mėdžioti - geriausia iš karto skambinti gamtosaugai arba policijai [kadangi tokie žmonės gali neturi netgi leidimo ginklui]...
2009-03-19, 18:02:52
Gintare rašo:
na, zinok jie, manau, tai zino, bet vis tiek daro.... taciau ka daryt, kai jie tai daro girti. juk jie gali medziodami net zmogu miske nusauti...
2009-03-19, 17:47:07
rgr rašo:
nepyk, nesupratau ka tu situo straipsniu norejai pasakyt ... man rodos cia visi zino kad be leidimo su puskom zveriu saudyt negalima, ar ne ?

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos