• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-10-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Aplink pasaulį"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas"
2009-06-18, 22:15:15
Eglė Daugsevičiūtė


"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas" (Oswiecim - my town, Your discovery). Tai tarptautinio projekto šūkis, skambėjęs Lenkijos mieste, Osvencime. Šio projekto metu bendradarbiavo smalsus bei aktyvus Lietuvos ir Lenkijos jaunimas.Birželio 1-6 dienomis Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos klubas (UEKK) subūręs 15-os aktyvių žmonių komandą (8 mergaitės, 5 berniukai bei 2 mokytojai) vyko į Lenkiją vykdyti tarptautinio projekto, kurio pagrindinis tikslas buvo plėsti žodyną, susipažinti su naujais žmonėmis ir jų gyvenamąją aplinka, mokytis dirbti drauge.Kelionė į Lenkijos miestą Osvencimą, kuris yra įsikūręs netoli Slovakijos ir Čekijos sienos, truko net 15 valandų! Osvencime mūsų jau laukė projekto dalyviai iš Lenkijos (sudėtis tokia pati kaip ir lietuvių).Išmaišę pusę Lietuvos, pervažiavę išilgai Lenkiją jau pirmą dieną projekto dalyviai kibo prie darbo. Pasiskirstę grupėmis interaktyvusis jaunimas dėstė savo lūkesčius ir siūlė idėjas, kaip šį projektą galima tobulinti bei padaryti patrauklesnį ir įdomesnį įvairių šalių jaunimui. Darbuose atsispindėjo potencialios idėjos tolesniam projekto tobulinimui.

Antrąją dieną darbas grupėse tęsėsi, tačiau jau buvo aptariamos konkrečios idėjos. Pasiskirstę į keturias grupes: dizainas/kompiuteriai, fotografavimas, informacijos rinkimas (viešbučiai ir kt. kontaktai), teksto kūrimas (žodynas, aprašymai po nuotraukomis ir kt.), dirbome jau prie konkrečių užduočių. Kitą dieną šias užduotis pabaiginėjome seniausioje Osvencimo gimnazijoje. Viso šio darbo rezultatas sukurtas, bet dar nepatalpintas internetinis puslapis, kuriame gausu informacijos, nuotraukų apie Osvencimą ir keletas pikantiškų dalykėlių. Na, tikiuosi po kurio laiko visiems bus proga tai išvysti.

Osvencime buvo proga ir pasportuoti. Dar prieš projektą chat’e virė diskusija, kas geriau žaidžia futbolą – lietuviai ar lenkai. Nusprendėme, kad išsiaiškinsime futbolo aikštelėje. Nors ne visi žaisti panoro, rungtynės vis dėl to įvyko. Žaidė tiek berniukai, tiek mergaitės. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 8:8. Lietuvių komandos žvaigždė tapo Edvinas – įmūšęs net 5 įvarčius! Algirdas, Ovidijus ir Jomantė lietuviams pelnė po vieną įvartį. Nuoširdžiai sveikiname. Taip pat vyko krepšinio rungtynės, kuriose lietuviai sutriuškino lenkus. Žaidėme ir tinklinį, tačiau jau mišriomis komandomis. Mano nuomone, lenkai tikrai gerai moka žaisti tinklinį. Rinktis kokia sporto rūšimi užsiimti tikrai buvo iš ko.

Taipogi lankydamiesi Lenkijoje praplėteme ir savo akiratį. Aplankėme daug įdomių vietų. Jau pirmąją dieną nuvykome į Žydų centrą, įsikūrusį Osvencime, sinagogą, Osvencimo pilį.. Trečiają dieną lankemės Aušvico (Auschwitz) ir Aušvico 2 koncentracijos stovyklose. Penktąją dieną keliavome į Krokuvą, kurioje aplankėme Šv. Marijos baziliką, Vavelio pilies bažnyčią, Krokuvos aikštę ir kt. Reginys tikrai nepakartojamas.

Osvencime turėjome garbės sutikti tikrai daug įdomių žmonių. Antrąją dieną susitikome su Tėvu Manfredu, vokiečių kilmės katalikų kunigu. Labai įdomus žmogus. Trečiają dieną susitikome net su miesto meru! Bendravome ir su savo remėjais, kurie finansavo šį projektą. Projekto dalyviai lenkai labai draugiški ir šilti žmonės. Iš šių žmonių sužinojome nemažai naudingų dalykų, kurie ateityje mums tikrai pravers.

Tačiau kelionėje buvo ir vienas kitas nesklandumas. Pirmiausia mus pasitiko žvarbokas Lenkijos oras, nors ne vienas iš mūsų tikėjosi karštos saulutės. Tad berankoviai marškinėliai taip ir liko gulėti lagaminuose. Laiko juostos skirtumas Lenkijoje nuo Lietuvos skiriasi 1-a valanda. Buvo šiek tiek sunku priprasti. Nors projekto kalba buvo anglų, tačiau neretai tekdavo ištarti frazę: "Speak in English, please”. Tačiau nei oras, nei laiko skirtumas, nei tuo labiau skirtingos kalbos neturėjo įtakos mūsų darbui. Visos problemos buvo išspręstos.

Projektas "Osviencimas – mano miestas, tavo atradimas" – tai daugiau nei išvyka į kitą šalį. Mes čia sunkiai dirbome, susipažinome su įvairiais žmonėmis, susiradome draugų, praplėtėme savo akiratį, pažinome tiek save, tiek kitus ir svarbiausia – atradome Osvencimą.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kas man yra gailestingumas?
Likus iki Kalėdų tik kelioms akimirkoms...
Pepės, Karlsono, Emilio, Ronjos ir kitų vaikų mama
Visa tiesa apie sapnus
"Argo 2010"
Laiškas Seneliui
Olimpinis ugdymas A. Šapokos gimnazijoje
Utenos absolventai
Mokslo ir žinių diena
"Osvencimas – mano miestas, tavo atradimas"
Gauki riestainio skylę!
Sveikos mitybos diena
Laiškas Gerbiamajam Donatui
Kova tęsiasi
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (II dalis)
"Vardan Lietuvos!"
Mergaitė, kuri niekada nebus mylima (I dalis)
3,5% riebumo kefyras
Šapoka šiandien...
Joninės!
Vasarą į darbą!
Mokslo šaknys karčios...

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1320

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos