• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-08-19


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėPavasario skautų šventė 2009
2009-04-29, 20:30:44
Audronė Katilienė


Šeštadienį, balandžio 25 dieną, skautai iš visos Lietuvos kampelių traukė į Vilnių švęsti jų globėjo Šv. Jurgio dienos. Ir Utenos krašto skautai susiruošė į Vilnių. Prieš važiuojant į šventę, anksti ryte, visi susirinko prie Norkūnų piliakalnio, kur 5 skautai iš Svėdasų davė skautų įžodį.

Po įžodžio visas būrys patraukė link Vilniaus.

Jurginės - tarptautinė skautų šventė, šį savaitgalį minima ne tik Vilniuje, bet ir visame pasaulyje. Šventė simbolizuoja ir aktyvaus skautavimo sezono pradžią. Apie 11 val. ryto visi skautai: sausumos, jūrų ir oro, būriavosi Rotušės aikštėje. Susirinko apie 800 skautų.

"Skautiškos Jurginės – ne šiaip beveik tūkstančio vaikų ir jaunimo šurmulys. Visų pirma tai programa, nukreipta į kiekvieną amžiaus grupę ir turinti ugdomojo poveikio. Vadovams tai puiki proga aptarti skautiškos vasaros planus, pasidalyti bendradarbiavimo idėjomis. Mano nuomone, ypatingai daug laimi tokių švenčių organizatoriai - skautų vadovai savanoriai: įgyta patirtis išauga į didesnį pasitikėjimą savo jėgomis, skatina kūrybiškai mąstyti " - pasakojo Rasa Dumčiūtė, Lietuvos skautijos Vyr. Skautininkė (pirma iš kairės).

Šventėje nuobodžiauti nebuvo laiko: jauniausieji skautai (6 – 10 m.) Sereikiškių parke mokėsi sėlinimo, lėktuvėlių lankstymo, žaidė stalo, atminties lavinimo ir kitus žaidimus. 11 – 14 metų skautai dalyvavo žaidime "Iššūkis 1000". Pasklidę po senamiestį, jie rinko žmonių linkėjimus skautams, prisiminė Lietuvos istoriją bandydami atpažinti kunigaikščių vardus, skaičiavo laiptelius į Trijų kryžių kalną bei nuo jo matomus bažnyčių bokštus. Vyresnieji skautai (14 – 18 m.) dalyvavo orientaciniame žaidime senamiesčio gatvėmis. Atlikdami užduotį jie turėjo prisiminti Morzės abėcėlę bei kitus skautiškus dalykus.

Vadovai taip pat nedykaduoniavo – susirinkę Vilniaus skautų centre jie prisiminė darbus, nuveiktus per 20 metų. Buvo galima išgirsti tikrai puikių istorijų.

Vėliau visi susirinko į Technikos bibliotekos kiemelį, kur jau garavo košė ir arbata. Čia skautai galėjo ne tik pasivaišinti, bet ir pabendrauti su seniai matytais draugais. O pasistiprinusių skautų laukė koncertas.

Vakare visi išsiskirstė žinodami, kad greitai susitiks skautų vasaros stovyklose.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Pavasario skautų šventė 2009

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 996

Įvertink!

Komentarai [ 1 ]
2009-05-01, 15:35:33
ausma rašo:
liux! pasirodo, mes turim skautus!

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos