• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-10-23


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėRock Friday
2008-12-11, 19:52:24
Ovidijus Stauskas


Gruodžo 5d., 16.30 val., "Taurapilio" salėje vyko pirmasis Aukštaitijos grupių gyvos muzikos festivalis "Tavo Laikas". Jame dalyvavo aštuonios grupės: Brėkšta, Šyza, UGRG, Rotory Pump, 4souls, Rudenio žmonės, Padvalas ir Aukščiau pamato. 8-oji, ANBO, buvo viso vakarėlio "desertas".

Įžengus į salę apėmė keistas jausmas. Vienatvė (?). Pustuštė salė ir mergina ant scenos, derinanti gitarą nežadėjo nieko audringo. Prie įėjimo nerūpestingai šnekučiavosi būrelis metal muzikos gerbėjų. Staiga tokių fan'ų pasipylė kaip iš gausybės rago. Vieni santūrūs, skleidžiantys pagarbią baimę, o kiti jau spėję pasimėgauti "ugniniu vandeniu". Salė prisipildė...Vakaro vedėja nekantriai trypė ant scenos ir atsiprašinėjo publikos dėl vėlavimo pradedant festivalį. Galiausiai prasidėjo. Lights, camera, action!

Pasirodymą pradėjo grupė 4souls. Atlikėja buvo ta pati gitaros derintoja Muzika lėta, raminanti, o dainų tekstai lyriški. Būtent tas ir nepatiko daliai susirinkusios "liaudies". Aidėjo šūksniai, siunčiantys namo. Merginos balsas sudrebėjo. Žmonės, tolerancijos! Puiku, jog, grupei atlikus keletą dainų, nuskambėjo nemažai ovacijų. Išpirkinėjam kaltę...

Vėl pasirodžiusi vedėja ramino publiką ir paprašė kuo šilčiau pasitikti Rudeninius Žmones, kurie dar visai neseniai vadinosi "The Sun". Tikrai šauni grupė, savo pasirodymą pradėjusi maestro V. Kernagio dainele "Drambliai". Vokalistės balsas labai švelnus, lengva pajusti isijautimą į muziką. Įsiminė gitaristo Karolio šokio judesiukai brūžinant elektrinės gitaros stygas.
Atėjo eilė Adolfo Šapokos gimnazijos pasididžiavimui – Padvalui!

Į sceną užsirepečkojo vokalistas Aleksandras, prie būgnų sėdo Gediminas, gitaras čiupo Raimonda, Irmantas ir Mindaugas. Tiesą sakant, nesitikėjau tokio energijos proveržio iš jaunųjų muzikantų. Aleksandras užvedinėjo publiką netradicinio turinio dainomis ir tikrai taikliais sąmojais. Padvalas puikiai bendravo su publika. Pašėlome... P.S. Verta padėkoti gimnazijos prižiūrėtojai Čėskai už įkvėpimą kuriant dainas.

Tikiuosi neklystu, bet manau, jog toliau buvo "Šyza" (Padvalas susuko galvelę). Grupė į savo muziką įkomponuoja ne vien graudžiančias gitaras, bet ir švelnią fleitą, smuiką. Atlikėja nevengė bendrauti su publika ir atidavė visas jėgas. Nuostabu, jog grojamą roką papildė ir temperamentingas šokis :)

Atėjo eilė svečiams iš Zarasų. Taip taip, tai liaudiškos muzikos virtuozai "Brėkšta". Šiek tiek užtruko pasiruošimas pasirodymui. Juk nelengva į scena tempti toookį didelį sintezatorių. Nuskambėjus pirmiesiams akordams kojos pakilo šokiui.

Anksčiau purčiausi liaudiškų motyvų muzikos, o ypač roko. Teko keisti nuomonę. Nerkite į draugą internetą ir siųskitės dainą „Žuvų šukos“. Linksma, paprasta. Tram pam pam...

Deja, dėl tam tikrų priežasčių festivalį "Tavo Laikas" teko apleisti bemaž valandai. Grižau į pačią apdovanojimų ceremoniją. Gaila, kad neišvydau UGRG ir Rotory Pump pasirodymų. Komisija nusprendė, jog geriausiai tą vakarą pasirodė grupė UGRG, bet su pastaba groti mažiau cover'ių. Šaunuoliai gavo 1000 lt čekį, kuris, manau, svariai prisidės prie tolimesnės karjeros siekimo. Na, o publikos simpatijas susižėrė Padvalas. Jie to verti! (Atsiprašau, turiu likti nešališkas).

Grupė gavo 500 lt čekį. Dar dabar skamba merginų šūksniai "Aleksai, Aleksai!"

Negalvokite, kad vakaras užsibaigė. Sceną okupavo ANBO. Vėl energija liejosi per kraštus. Nebuvo stovinčių ramiai. Bet...Festivalis įrodė, jog linksmintis reikia "su galva". Vienam vaikinukui pargriuvus, teko kviesti greitąją. ANBO vokalistas negailėjo linkėjimų pasveikti ir protingų žodžių dalyviams: "Nenusiminkit, chebra, mes niekada nesam laimėję jokio konkurso! Gi svarbiausia – rokas!" Tikrai saldi festivalio pabaiga. Grupė sudainavo jau legendines savo dainas, tarp jų ir istoriją apie dingusį Juzį :)

Prisisėmęs įspūdžių keliavau namo, o galvoje skambėjo vieno draugiško panko žodžiai: "Išsikovosim tokių daugiau!" To ir linkiu Utenai.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Problemų dorotojams – „Keliaujanti socialinė virtuvė“
Bibliotekų Savaitė Utenoje
Misija baigta
Ilgąjį penktadienį į raidžių lankas!
"Kam man tos simfonijos?"
"Pasukite į kairę, ten baltos durys..."
Namams - arklys, delnams - tautinė juosta
Šeštadieninė minčių liūtis
Idėjų pliūpsnis Utenoje
Maištingas Rokas beldžiasi...
Neburbuliuok pro šalį!
Šmurkšt į ežeriuką?
Vat ir PASIDARĖM!
Iš Milnoro dienoraščio. Pirmasis puslapis
Suklupę kryžkelėje
Be narkotikų – Tu "kietas"!
"Šilutė" nepasipriešino
Interviu su "T&T"
Hejdå, Sverige!
"Nebūk abejingas!"
Sportas po žiemos miego
Komandos kapitonas
Trūksta fantazijos
Rock Friday
NATO šalių krepšinio čempionato apžvalga

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 1235

Įvertink!

Komentarai [ 5 ]
2008-12-17, 13:59:32
M. rašo:
Tikrai, foto norėtųsi.
2008-12-17, 2:52:40
Brėkšta rašo:
Pamirsau paklausti, kur nuotraukos is renginio ikeltos? Ten fotografavomes visaip su fotografais, idomu paziuret butu
2008-12-17, 2:48:11
Brėkšta rašo:
Fleita buvo Brėkštos, o ne Šyzos pasirodyme
2008-12-15, 16:20:37
Lauriotė rašo:
Smagus straipsnis Ir šiaip Ovidijau šaunuolis tu esi tikras
2008-12-11, 21:11:37
-''- rašo:
Šaunu, Ovidijau, kad toks esi aktyvus, visur dalyvauji!

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos