• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


SEKMADIENIS
2019-12-08


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėŠių laikų jaunimas mano akimis
2011-02-04, 17:15:57
Jurgita Lazauskaitė


Jaunimas - mūsų ateitis. Kad ir kaip dažnai tariame šiuos žodžius, neretai nuvertiname ir smerkiame mūsų jaunimą. Esame įpratę kartoti koks blogas, nemandagus yra šių laikų jaunimas, tačiau retai patys suaugusieji susimąsto, apie ką šių laikų jaunimas galvoja, kokių problemų turi.

Nesistebime, kad esame skirtingų veido bruožų, charakterių, išvaizdos. Bet gana dažnai smerkiame tuos, kurie kuo nors išsiskiria iš savo bendraamžių bei aplinkinių. Gatvėje sutikę iššaukiančiais drabužiais apsirengusį paauglį, vyresni žmonės, o kartais net ir patys bendraamžiai į jį žiūri keistu žvilgsniu. Aš puikiai suprantu kodėl, nes žmonėms jis atrodo paslaptingas ir keistas, nes išsiskiria iš minios. Mano nuomone tai nėra blogai, būti kuo nors išskirtiniu. Manau reikia būti originaliu savo aprangos stiliumi bei išvaizda. Aš nesmerkiu savo bendraamžių ir suprantu juos. Juk paauglystė, norisi viską išbandyti, taip pat norisi kažkuo išsiskirti iš kitų, niūrių žmonių.

Jaunystė - kvailystė. Dažnai galime išgirsti šiuos žodžius sklindant iš tėvų ir pagyvenusių žmonių lūpų. Galbūt šiuose žodžiuose yra dalis tiesos. Aplinkiniai žmonės ir tėvai skundžiasi ir piktinasi, kad šių laikų jaunimas tampa nevaldomas, agresyvus, nemandagus. Gatvėje neretai galime pamatyti rūkančius, geriančius, besikeikiančius nepilnamečius paauglius. Tai yra labai blogai. Aišku toks jaunimo elgesys nepateisinamas, bet dažnai ir patys tėvai nuvertina paauglius, juos smerkia už netinkamą elgesį ir tiesiog juos priveda prie tokio netinkamo elgesio bei manierų. Manau, kad ir kaip būtų sunku, reikia ir suaugusiesiems pripažinti, kad ir jie kadaise buvo jauni ir darydavo ne ką mažiau klaidų negu mes dabar. Suaugusiesiems reikėtų prisiminti tuos metus ir pasistengti suprasti mūsų - paauglių gyvenimą. Prisimintų, kaip sunku būti paaugliu bei pritapti prie kitų savo bendraamžių. Suaugusieji taip pat turėtų toleruoti ir pripažinti jaunimą su savo teigiamomis ir neigiamomis pusėmis ir savitu elgesiu.

Neretai aplinkiniai suaugusieji mano, kad jaunimas šiais laikais vien tik piktas, agresyvus, nemandagus, įžūlus. Bet juk taip būna ne visada. Vyksta vis daugiau renginių jaunimo bei paauglių užimtumui skatinti. Yra paauglių, kurie kaip tik užsiima kūryba ir yra labai aktyvūs visuomeninėje veikloje ir tai yra labai gerai. Manau, labai puiku, kai jaunimas užsiima kuo nors naudinga tiek sau tiek kitiems, o ne šlaistosi gatvėse ir netinkamai elgiasi.

Taigi aš manau, kad mums - jaunimui nėra lengva gyvenime. Juk paauglystė, ir mes darome daugybę klaidų, išbandome save, nes mums gyvenimas dar prieš akis. Manau, kad suaugusieji turėtų mus suprasti ir duoti patarimų, ir padėtų įsitvirtinti šiuolaikiniame pasaulyje ir gyvenime.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Šių laikų jaunimas mano akimis

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 710

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos