• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-08-19


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėŠiuolaikinis jaunimas
2010-12-17, 8:00:00
Monika Stanislovėnaitė


Šiuolaikinis jaunimas yra visai kitoks nei, tarkime, prieš 20 metų. Viskas dabar kitaip, nes pasaulį valdo technologijos. Dabar mums rūpi kiti dalykai, kitoks pasaulio suvokimas.

Ankščiau pasaulis sukdavosi apie žmones, jie daugiau bendraudavo, kalbėdavo, jiems rūpėdavo kiti. Aišku, nesakau, kad dabar žmonės beširdžiai robotai kuriems rūpi tik kompiuteriai ir kitos technologijos. Ne, daug žmonių tikrai vertina žmogiškumą, bet jei nesusimastysime, neaišku, iki ko prieisime. O, kaip žinome, naują pasaulį kuria jaunimas.

Mes, jaunimas, naujoji karta, gyvename įdomiu laikotarpiu. Mes turim tai, ko mūsų tėvai ir seneliai negalėjo net įsivaizduoti. Įvairi technika, mokslo atradimai, atvėrė mūsų kartai duris į pasaulį, kur įmanoma ir galima beveik viskas. Juk turime tai, apie ką anksčiau nė nesusimastydavo. Gal pasaulis ir pilnas daiktų įvairove, bet jis tikrai netapo tobulas ir niekada netaps.

Ne visada galime teigti, kad technologijos viskuo duoda mums naudos. Ar kartais susimastote apie tai, kad galų gale nebeliks ko siekti, nebeliks ką naujo atrasti technologijose? Aš – taip. Ar tikrai bus gerai kai žmonės supras visatos paslaptis, kaip viskas vyksta? Ar mums bus gerai kai nebeliks tos paslapties, dėl kurių kartais gyvenimas atrodo toks nepaprastas ir stebuklingas? Sakote, atradimai yra neišblėstanti sritis pasaulyje? Galbūt, bet kuo toliau, tuo labiau jie tolsta žmogiškumo ribų.

Šiuolaikinis jaunimas vis mažiau susimąsto apie tokias žmogiškąsias vertybes kaip pagarba, meilė, gerumas, užuojauta. Galbūt jie laiko tai atgyvena. O gal tiesiog auga tokioje modernioje aplinkoje kur bendravimą keičia virtuali erdvė, o meilei širdyje vietos nebėra.

Mes gyvename pagal kažkokias taisykles kurias sukuria kiti. Mus nuo pat mažens supa tokia aplinka, kur, atrodo, jog išlieka tik stipriausi, geriausi, protingiausi. Tačiau, juk viskas keičiasi išskyrus žmonių prigimtį, tai kokie jie yra iš tikrųjų. Dievas mus sukūrė visus vienodus ir lygius, bet mes taip dažnai tai pamirštame.

Narkotikai, alkoholis, rūkymas – štai su kuo kovodama auga naujoji karta. Ir tokį gyvenimą renkasi vis jaunesni žmonės. Tokia yra tikrovė. Tačiau yra ir protingų jaunų žmonių, o tie kurie paslydo visada gali atsikelti ir pakeisti gyvenimą. Nors kol esame jauni, sunku suvokti pasaulį ir reikia suaugusio ir patyrusio žmogaus, kuris gali padėti.

Mes turime patikėti savimi ir tada galėsime pakeisti pasaulį.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Šiuolaikinis jaunimas

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 685

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos