• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


ANTRADIENIS
2019-10-22


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Menas"skaidri poĖzija. instaliacija."
2009-03-03, 19:25:45
Dovilė Tuskenytė


Eglė Neseckaitė – Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos abiturientė. Vasario 26 dieną ji savo gimnazijoje pristatė tikrai netelpančią į rėmus parodą. Tai ne pirmoji šios merginos ekspozicija: besimokydama Utenos Krašuonos pagrindinėje mokykloje, ji buvo surengusi savo karpinių pristatymą. Šįkart viskas neapsiribojo statiškai pakabintais lapais su eilėmis. Parodos atidaryme vyko vaidinimas, kuriame skambėjo E. Neseckaitės parinkta muzika, jos režisuotas vaidinimas. Per ilgąsias pertraukas vyks pasirodymai ir mergina norėtų, kai tai taptų ne tik jos egoistinė ekspozicija, bet ir kitų žmonių įtraukimu į tai.

E. Neseckaitė kuria nuo vaikystės. Eilės, proza, piešiniai, vaidyba, muzika, šokis – viskas, kas siejasi su menu ir savęs išreiškimu. Dabar vyksta kūrybinis procesas sau ir dėl savęs, o ne kažkam kitam. Kūryba Eglei – tai natūraliai kylantis noras, nes ji pradėjo rašyti tada, kai niekas nė nenutuokė apie jos pasirinkimą ir nebuvo kam skatinti ir girti.

Merginos eilės ne apie asmeninius išgyvenimus ar nelaimingą meilę, tai apie pasąmonės išstumtus, sugalvotus veikėjus ir jų kuriamas situacijas. Ji niekada nerašė apie tai, kaip jai blogai. Iš tikrųjų paskaičius tai, kas sukabinta parodų salėje ant sienos, prie vieno eilėraščio reikia pastovėti ne vieną ir ne dvi minutes tam, kad suprastum pagrindinę mintį. Paklausta, kada geriausiai liejasi eilės, Eglė susimąstė ir pasakė, kad nesvarbus paros metas ar metų laikas. Ji jaučia, kaip sunkėja, sunkėja ir kai visko prisikaupia – ima rašyti. Eilės liejasi lengvai ir paprastai.

Autoritetų Eglė turi, tačiau į nieką nesilygiuoja. Viskas, ką ji daro yra jos ir iš jos. Ji mano, kad galbūt kažkur pasaulyje ir yra panašiai dirbančių žmonių, tačiau ji nieko nekopijuoja. Eglės nuomone, tikras kūrėjas yra tas, kuris sugeba atskirti savo kūrybą nuo kitų menininkų ir išgryninti nuosavą produktą taip, kad kiti pastebėtų jo individualumą.

Eglė savo ateitį nori sieti su menu. Kadangi yra abiturientė, galvoje sukasi planai, kaip įstoti į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, į kino režisūrą. Ji nori studijuoti būtent tai, nes kinas apjungia viską, ką pati Eglė sugeba ir nori realizuoti. Tačiau kur kas artimesni planai yra skaitovų konkursas ir brandos egzaminai.

Eglė perduoda linkėjimų ir patarimų jauniems kūrėjams: "Pirmiausia, reikėtų susirasti kompetetingų žmonių, kurie galėtų įvertinti jūsų darbus ir pateigti išsamią kritiką. Tuomet reikia įvertinti savo galimybes ir žinoti bei suprasti tai, ką darai, tikėti tuo. Reikia ieškoti ir būti su tokiais žmonėmis, kurie galėtų jums padėti ir stumtelti į priekį."

Eglė dėkoja Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos dailės mokytojai Rūtai Vanagickienei, kuri labai palaikė merginos idėją ir skatino ne tik ją, bet ir daugelį kitų žmonių; aktoriams, kurie padėjo papuošti parodų salę ir nematomam draugui, kuris pasiūlo eilėraščių veikėjus ir jų kuriamas situacijas.

Aktorių nuomonės apie instaliacinę parodą:
Indrė: "Man patiko, nes mokykloje labai trūksta renginių, išeinančių iš rėmų."
I.: "Įdomus performansas, kuris paliko gerą įspūdį."
Ingrida: "Labai patiko, labai šauni idėja."

Žiūrovė Lina: "Aš manau, kad kitokios instaliacijos galėjome net nesitikėti, tai buvo įspūdingas renginys, kuris leido ne tik daug ką apmąstyti, bet ir susipažinti su dar nepatirtais jausmais."


Daugiau autoriaus straipsnių
Kino seansas Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje
Švietimo ministras apsilankė ir Utenoje
Tu tiktai žmogus
"Knygos kelias"
Finišo tiesioji
"skaidri poĖzija. instaliacija."
Aparatiniai žmonės
Inter nos loquendo, in moribus suspecia. *
O aš dar neisiu
Aš nežinau
Kada žmogus gali pažinti save?
4-ever
Nacionalinė moksleivių akademija – gabių vaikų mokykla
"Mes ilgai laukėme įrodymų."
Viena
"Ir po šimto dienų..."
Utenos gyvūnų globos namai
Utenos 746-asis gimtadienis

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1234

Įvertink!

Komentarai [ 3 ]
2009-03-09, 20:18:58
Donatas rašo:
"Žinoti savo galimybes" ? Suprantama, kaip kino režisierius Oron Welles gerai pastebėjo - nėra nieko meninikui blogiau, negu ribų nebuvimas. Bet ribos ir galimybės skirtingi dalykai. Kam tas galimybių žinojimas reikalingas? Iš jo išplaukia perdėtas savikritiškumas mano nuomonė, kas nėra ytin gerai. (ot kaip protingai parašiau )

Atidarime nedalyvavau, bet užėjęs buvau. Manau, kad reikės dar kartą, galbūt atidžiau įsiskaityti, bet man didelio įspūdžio nepaliko. Aišku, aš ne joks menotyrininkas, tačiau laikau save tik atsilikėliu.

O mano nuomonė būtų neblogai rašyti, ne kaip man blogai, o kaip man gerai tema

Ir draugiškai nepatariu stoti į kino režisūrą Lietuvoje. Aš ten abiturientų darbų tokių prisižiūrėjęs, kad neduok tu Dieve. Tiesiai sakant - vimdantys darbai (nesakau, kad mano geresni ) Aišku čia nuo tavęs priklausopačios, kaip tu ten mokytumeisi, bet.... Na tikrai, mano nuožiūra, ten grynas mėšlas.

Dar pasikartosiu, kad nelabai patiko poezija. Ir tas eiliavimas kažkoks neaiškus... Atrodo, kaip bandymas išspausti tiesiog stilių, darant kažką, neaišku ką. Va geri modernizmo eilėraščiai, ten tai aukso vertės dalykas.
2009-03-04, 18:30:06
Dovilė rašo:
Mantai --> "Autoritetų Eglė turi, tačiau į nieką nesilygiuoja."
taip vat.
2009-03-03, 23:45:42
Mantas rašo:
Šaunuolė Eglė. Kiek jos eilėraščių skaičiau, tai tikrai yra nebloga pradžia. Tik dėl tų autoritetų - aš manau, kad reikėtų jų turėti. Tai visiškai nereikštų kažkokio kopijavimo ar nesavitumo. Tik patirties galima pasisemti, rašymo būdų, stilių.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos