• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-10-23


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MuzikaSkambėjo Vilnius. Skambėjo bene visa Lietuva. O Utena?
2010-05-10, 20:24:12
Agnė Ivanauskaitė


Saulėtą gegužės pirmąją dieną vykusioje Gatvės muzikos dienoje sostinė bei kiti 43 Lietuvos miestai skambėjo nuo įvairaus stiliaus muzikos garsų. Vilniaus gatvėse buvo galima klausytis kokios tik nori muzikos nuo roko, metalo ar elektroninių garsų iki klasikos ar tautinių dainų. Kiekvienas galėjo atrasti savo mylimos muzikos kampelį.

Nuo vidurdienio sostinėje prasidėjo tikrasis gatvių skambesys. Dainininkų, muzikantų, grojančių įvairiais muzikos instrumentais, buvo apstu visose senamiesčio gatvėse. Žmones linksmino skirtingi muzikantai. Daugiausiai jų susirinko Pilies gatvėje. Čia buvo girdimi fleitų, smuikų, būgnų būgnelių, akordeonų, metalafono garsai. Pora vaikų praeivius linksmino grodami tiesiog valgomaisiais šaukštais, o senyvesnio amžiaus žmonės į rankas buvo paėmę armonikas.

Labiausiai visose gatvėse išsiskyrė tie daininkai, kurie turėjo garso aparatūrą, mikrofonus, elektrines gitaras. Norint išgirsti lietuvių liaudies instrumentus, reikėjo smarkiai įtempti ausį, nes jie nublankdavo prieš elektrinių gitarų gausmą. Šiaip šmaikštūs muzikantai rinko pinigus, kuriuos praeiviai galėjo mesti į kepures. Tačiau jų klausėsi ne tik praeiviai, bet ir senamiesčio gyventojai su draugais, išlindę pro namų langus bei balkonus.

Popietėje pradėjus lyti muzikantai nuo lietaus slėpėsi įvairiausiose vietose: tarpuvartėse, po balkonais, lauko kavinių skėčiais, specialiai įrengtais paviljonais. Tačiau buvo ir tokių, kurie savo pasirodymus baigė, baimindamiesi, jog lietus gali sugadinti jų instrumentus.

Jau ketverius metus organizuojama Gatvės muzikos diena baigėsi įspūdingu būgnų koncertu "Drum2gether". Būgnus mušė ir Gatvės muzikos dienos sumanytojas Andrius Mamontovas. Visi susirinkusieji grojo vienu ritmu ne tik su būgnais, bet ir po ranka pasitaikiusiais "instrumentais". Būgnų garsai iš viso skambėjo septyniuose Lietuvos miestuose.

Deja, bet tarp tų miestų Utenos nebuvo. Išties gaila, kad tokia jaunatviška šventė kaip Gatvės muzikos diena mūsų mieste buvo paminėta labai simboliškai, vos su keletu muzikantų. Bet kodėl? Kodėl gabūs Utenos jaunuoliai neparodo savo talentų neformalioje, pačių susikurtoje aplinkoje? Juk norint miesto gatvėse susirinktų minios palaikyti savų muzikantų. Tad telieka tikėtis, jog kitais metais Utena gegužės pirmąją skambės ne ką tyliau nei Vilnius.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Skambėjo poezijos vakaras
Skambėjo Vilnius. Skambėjo bene visa Lietuva. O Utena?
Profesinio informavimo dienos

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 870

Įvertink!

Komentarai [ 4 ]
2011-10-03, 9:18:05
Simas rašo:
Tai dabar reikia laukt kitų metų.
Gal kas nors bus kita met ir Utenoj
O dabar tik tai tam Vilniuj.....
2011-10-03, 9:14:32
Eglė rašo:
Ištiesų labai gaila, kad Utenoje beveik neskambėjo jokie garsai. Juk Utenoje galima organizuoti, nes mūsų mieste tikrai yra pilna aktyvių, gana gerų ir linkmsu, bei grojančių žmonių. Jaunimas tikrai apsidžiaugtų, jei įvyktų toks renginys su trenksmu.
2011-05-08, 18:29:16
nėr vardo rašo:
per didelė gezų koncentracija trukdo reikštis jaunoms kūrybingoms asmenybėms. su kokiu vilniumi, pilnu studentų, nepalyginsi.
2010-05-13, 18:51:20
plemas rašo:
Utenoi buvo gal net 5 žmones prie dauniškio ežero (kur pastaruosius du metus vyko GMD)

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos