• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-08-26


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Pagrindinė„Keliaujanti socialinė virtuvė“ atvyks ir į Uteną!
2011-05-04, 8:22:14
Jurgita Markūnaitė


„Keliaujanti socialinė virtuvė“ – kas tai?

Daugelis iš mūsų žinome, ką reiškia atskiri žodžiai ,,socialinis” ir ,,virtuvė”, tačiau, kokią prasmę šie žodžiai įgija kartu? Tai unikalaus projekto, kurio metu regioninėms nevyriausybinėms organizacijoms bei visuomenės pažeidžiamoms grupėms bus padedama kovoti su globalinės krizės sukeltomis problemomis, pavadinimas. Projekto renginiais bei veiklomis bus siekiama pakeisti ir pagerinti šalyje vyraujantį krizės sąstingį, susijusį su visuomenės pažeidžiamų grupių prastėjančią situaciją savivaldybėje, bendruomenės narių užimtumą ir savanorių stygių.Kur? Kada? Kodėl Utenoje?

Pradėję „Keliaujančių socialinių virtuvių“ projektą Nacionalinis socialinės integracijos institutas skelbė konkursą savivaldybėms, kurių metu paaiškėjo 10 – ies miestų laimėtojai. Lietuvos moksleivių sąjungos Utenos mokyklų savivaldų informavimo centro jaunimas kruopščiai užpildęs anketą gavo teigiamą atsakymą. Būtent todėl jau gegužės 6 dieną į Utenos miesto sodą atkeliaus „Keliaujančių socialinių virtuvių“ komanda su neįprastais septyniais metodais.

Kodėl verta dalyvauti?

„Keliaujanti socialinė virtuvė” naudinga kiekvienam iš mūsų, nes jos metu galėsime tobulinti save įvairiose socialinėse srityse. Projekto metodų pagalba sieksime pakeisti esančią neigiamą nuomonę apie tokias socialines grupes, kaip žmonės, turintys fizinę arba psichinę negalią, tautinės, religinės ar seksualinės mažumos, sergantys AIDS, buvę įkalinimo įstaigose ir kt. Šio projekto metu mes galėsime susipažinti, pakalbėti su daugeliu įvairių žmonių bei sužinoti, kas jie tokie yra iš tikrųjų. Taip pat dalis projekto metodų yra orientuoti į nevyriausybinių organizacijų sektorių, jo stiprinimą bei bendradarbiavimą.

Ko siekiama?

Įgyvendinus „Keliaujančios socialinės virtuvės“ projektą, tikimasi sulaukti grįžtamųjų rezultatų. Tai bus nevyriausybinių nacionalinių, regioninių, verslo organizacijų ir valdžios institucijų bendradarbiavimas, padidėjusi socialinė atsakomybė. Tikimasi, kad bus padidintas visuomenės užimtumas: į vietos organizacijų veiklą įsitrauks daugiau savanorių. Taip pat nevyriausybinių organizacijų nariai pasisems patirties, kontaktų, žinių apie naujus finansavimo šaltinius, motyvuosis aktyviam visuomeniniam gyvenimui. Keisis visuomenės nuostatos kalbant apie socialiai pažeidžiamas visuomenės grupes. Apibendrinant galima teigti, kad projektas „Keliaujanti socialinė virtuvė” į Uteną atneš naujų teigiamų žinių, kurios duos naudos visam miesto socialiniam gyvenimui.Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Savaitė be patyčių
Jaunimas Utenoje nemiega!
„Keliaujanti socialinė virtuvė“ atvyks ir į Uteną!

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 773

Įvertink!

Komentarai [ 6 ]
2012-06-13, 1:12:36
SNCwxGGMdmNc rašo:
ciVy8L , [url=http://ghycunavzdsr.com/]ghycunavzdsr[/url], [link=http://sndlhipwmzsp.com/]sndlhipwmzsp[/link], http://oetzeaoblrbr.com/
2012-06-11, 19:44:29
MbUHdwKdETMb rašo:
JLo5e7 <a href="http://nedtnwaaoqht.com/">nedtnwaaoqht</a>
2012-06-07, 18:38:54
WKnCDrhwMcH rašo:
EW8WIC , [url=http://etripnlsgwsq.com/]etripnlsgwsq[/url], [link=http://prasiurkkhwu.com/]prasiurkkhwu[/link], http://xlkldmkodisp.com/
2012-06-06, 22:49:20
zRecqDJDIVVS rašo:
mB1xWz <a href="http://mvqmhvnmknls.com/">mvqmhvnmknls</a>
2012-06-06, 12:35:59
wnPLfItra rašo:
Kovas 13 d, 2010Nesibaiminu būti nepopuliarus. Paaiškinkite man prašau jei Lietuvoje gvyena apie 50% moterų kodėl jos neturi teisės būti tolygiai atstovaujamos demokratinėse institucijose? Dabartinė 64 vieta pasaulyje ir mūsų 27 parlamentarės yra gerai, bet mano galva būtų dar geriau jei moterų būtų dvigubai daugiau. Kvotos nėra geras sprendimas ilgalaikėje perspektyvoje, bet trumpalaikiu periodu gali būti labai galingas įrankis keičiant visuomenės požiūrį, griaunant nusistovėjusius stereotipus bei pritraukiant dėmesį į problemas su kuriomis susiduria moterys siekdamos dalyvauti politikoje.Nesenai, European Voice kovo 8 proga paleido straipsnį apie Deputy Assistant Secretary General of NATO. Iš tiesų moteris turi padariusiu įspūdingą karjerą, bet ji neturėjo vaikų. Ar dabartinė darbo rinka diktuoja tokias sąlygas? Manau, kad taip, nes demografinė padėtis Europoje blogėja kasmet. Tokioje situacijoje reikia radikalaus požiūrio į moteris keitimo. Moterys yra visuomenės variklis, jį reikia tiktai mobilizuoti.
2011-10-03, 9:18:42
Miglė rašo:
labai įdomi veikla. Apie ją man pasakojo drraugės, joms tikrai patiko.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos