• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


SEKMADIENIS
2019-12-08


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėŠokių rutina
2011-02-01, 18:51:54
Dovilė Meidutė


Kaip ir kiekvienas žmogus, turiu savo hobį – šokiai.

Jau dešimt metų šoku Utenos kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių ir dainų ansamblyje „Vieversa“. Kolektyvui vardas yra suteiktas 1996 m. Ansamblis vienija apie 120 įvairaus amžiaus vaikų. Mūsų programoje – įvairių Lietuvos regionų liaudies šokiai, rateliai,dainos, žaidimai. Dalyvaujame rajoninėse, apskrities, respublikinėse, pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventėse, konkursuose ir festivaliuose įvairiose šalyse.

Šiais metais mano grupė yra priskirta prie jaunių amžiaus vaikų. Grupėje yra dvidešimt keturi žmonės: dvylika mergaičių ir tiek pat berniukų. Esame suskirstyti poromis. Šokame du kartus per savaitę po dvi, dvi su puse valandos. Krūvis yra gana didelis. Repeticijose turime atiduoti daug savo jėgų,turime stengtis gerai ir net gi be priekaištų šokti, būti linksmi ir pailsėję. Kiekvieną repeticiją privalome būti tvarkingai apsirengę, mergaitės turi susirišti kuodus, taip, kad netrukdytų šokti. Šokiuose – kaip mokykloje, jei vieną repeticiją nedalyvausi, paskui bus labai sunku visus pasivyti.

Žinoma, repeticijos – tik dalis mūsų šokių rutinos. Kas ketverius ar dvejus metus dalyvaujame tarptautinėse šokių ir dainų šventėse. Su grupe teko dalyvauti jau 3 kartus. Viena buvo visų moksleivių, o kitos dvi liaudies kolektyvų dainų šventės. Visada vykstame į Vilnių ir ten gyvename mokykloje apie savaitę. Kiekvieną dieną turime keltis anksti, vykti į Kalnų parką ir repetuoti. Sunkiausia tada, kai oras būna labai geras – kepina saulė, o mes turime šokti vienoje aikštėje su dar 30 kolektyvų. Nors šios repeticijos išvargina ir būna sunku, bet renginys, kuris vyksta pabaigoje, būna nuostabus. Kiekvienas žmogus turi galimybę pamatyti jį per televizorių ar atvykti į Kalnų parką. Tai vienas iš geriausių metų renginių, kuris gali žmogų priversti išspausti ašarą ir prisiminti šią šventę labai ilgai. Po dviejų metų vėl vyks tarptautinė dainų ir šokių šventė. Ji bus man paskutinė, nes dar kitais metais pabaigsiu mokyklą ir nebegalėsiu lankyti šokių ansamblio.

Šokių lankymas, turi vieną labai didelį privalumą - kelionės į įvairias užsienio šalis. Su grupe teko pabuvoti Ukrainoje (2 kartus), Latvijoje, Bulgarijoje, Kipro saloje, Graikijoje, Slovakijoje, Turkijoje, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Lenkijoje, Vengrijoje.

Labiausiai įsimintina kelionė buvo į Graikiją. Ten vykome keturias paras autobusu. Trečią dieną nuvažiavome prie jūros ir ten praleidome visą dieną. Ketvirtą dieną jau buvome Graikijoje, Atėnuose. Taip pat ir čia praleidome visą dieną. Aplankėme „Akropolį“, vaikščiojom po visą miestą ir grožėjomės jo vaizdais. Dar kitą dieną nuvažiavome į miestelį, kur turėjo įvykti festivalis. Apsigyvenome be galo gražiame, 4 žvaigždučių viešbutyje. Tą dieną, kai tik įsikūrėme, buvo surengta diskoteka. Kitas dienas galėjome leisti prie jūros ar baseine. Dieną repetuoti buvo neįmanoma, nes lauke buvo apie +40 karščio. Beveik kiekvieną dieną, apie 9 valandą vakaro, važiuodavome į koncertų vietą ir repetuodavome. O kelias dienas vietoj repeticijų, vykdavo koncertai. Graikijoje buvome šiltai sutikti, mus visur lydėdavo graikų šokėjai. Ši kelionė paliko labai didelį įspūdį ir ji buvo viena iš mano geriausių.

Taigi, kiekvienas gali manyti jog liaudies šokius lankyti yra kvaila ar juokinga, bet nei vienas iš mano grupės nebe išdrįstume palikti šokių grupės ir vadovės, nes šokiai yra lyg mūsų gyvenimo dalis.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Šokių rutina

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 726

Įvertink!

Komentarai [ 2 ]
2011-10-03, 9:20:28
Eglė rašo:
Dovile, nuostabus straipsnis!! Tai mūsų gyvenimo dalis. Vieversa jėga!!
2011-10-03, 9:17:10
Jovita rašo:
Vieversa jėga!

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos