• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-11-18


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėSportas po žiemos miego
2008-12-22, 19:20:08
Ovidijus StauskasPagaliau atslinko taip ilgai lauktos žiemos atostogos. Kalėdos, Naujieji metai…Tipiška atgaiva ir protui, ir sielai. O kaip bus su kauleliais? Gaila, tačiau gerbiamas kūno kultūros mokytojas negiria manęs už puoselėjamą sportinę formą.
Nuskambėjus paskutiniam skambučiai šiais metais pamažu "slidinėjau" namų link. Nejaugi laukia dar vienas nuobodus penktadienis?! Staiga telefono ekraną nušvietė žinutė, kviečianti į "kačialkę"...

Išlipome iš automobilio, pora gerų draugų krapštinėjo sportinius krepšius, aiškindamiesi, kur dingo sportbačiai. Akį kaip mat pritraukė vasariška iškaba "SunGym", puošianti tikrai didelį pastatą. Nemaža "kačialkė"... O kur dar automatizuotos durys! Įėjome į vidų, o mano mintyse per akimirką gimė kontrastas, skiriantis šią treniruoklių salę (vis dėlto kalbėkime lietuviškai) nuo nusmurgusios mokyklinės štanginės. Iš tiesų nustebino geltona spalva, kuri dominuoja, kurdama jaukią atmosferą. Gražu, jog sienas puošia spalvingi vaikų piešinėliai. Į juos ilgai spoksoti neteko, nes kolegos ragino laiptais kilti į viršų. Mus pasitiko administracijoje dirbančių merginų šypsenos (pliusas, pliusas...). Draugužiai čiupo raktelius ir išskubėjo į rūbinę, o aš, naujas veidas, pasilikau išklausyti svarbių nurodymų. Kalėdos prasideda anksčiau! Sporto ir sveikatingumo (įsidėmėkit, mielieji) centre "SunGym" iki Naujųjų metų galioja puikus pasiūlymas jaunimui. Abonemento kaina tik 65 litai. Na, man jau 16 metų, tėvų sutikimo neprireikė, todėl "pasirašiau".

Persirengiau ir ganėtinai nedrąsiai žengiau į sporto salę. O čia lygiai tokia pati draugiška aplinka. Sienos švelniai geltonos spalvos, vieną iš jų dengia didžiulis veidrodis. Tikriausiai prieš jį maivosi "spintos", tikrindami, kiek paaugo bicepsai :)

Šįkart nieko panašaus nemačiau. Su įvairiausių rūšių treniruokliais dirbo skirtingo amžiaus vyrai bei moterys, taip pat jaunesni vaikinai ir merginos. Atrodė, kad jie tikrai smagiai ir maloniai leidžia laiką. Ant treniruoklių švietė užrašai, skelbiantys garsiausius gamintojus. Vis dėlto nusprendžiau kiek patyrinėti aplinką prieš įkinkydamas raumenis į darbą.

Kaip jau minėjau, didelį įspūdį palieka erdvi treniruoklių salė, "prifarširuota" moderniausios įrangos. Pastebėjau sportišką vyriškį, padedantį merginai atlikti pratimus. Išsiaiškinau, jog tai – asmeninis treneris. Jis su lankytoju dirba individualiai. Žinoma, tai padidina treniruočių veiksmingumą. Pasižymiu smalsumu, todėl trenerio pasiteiravau apie kainas (paslaugos vertos 35 litų prie abonemento kainos), darbo svarbą, ypatumus. Jis su malonumu papasakojo apie sporto judesių biomechaniką (neišsigąskim pavadinimų), nagrinėjančią pratimus atliekančio žmogaus judėjimo ypatumus ir tikrai padedančią palaikyti gerą sveikatingumą. Sužinojęs, jog esu naujokas, treneris pasiūlė pasivaikštinėti ir pamatyti daugiau.

Gretimoje salėje skambėjo šauni muzika, todėl nosį įkišau ir ten. Aerobikos salė. Tiesiog gražu žiūrėti į grupę žmonių, kuri, vadovaujant trenerei, "degina" kalorijas. Naudojant svarelius, gumas, gimnastikos kamuolius, lazdas atliekami jėgos bei ištvermės pratimai. Raumenukai dirba it patrakę, tačiau ko nepadarysi dėl idealios formos?

Dėmesio merginos! Pasidomėjęs sužinojau, jog darbo dienomis, kuomet susirenka norinčiųjų grupė, 19:30 val. vyksta "Body Flex" užsiėmimai. Ir kas čia gero? Tai yra mankštos forma, atliekant tempimo pratimus ir derinant gilų kvėpavimą. Dėl "Body Flex" galima per trumpą laiką nuo 9 iki 41 cm. sumažinti kūno apimtis (va taip, moteriškaitės). Šaunu yra tai, kad užsiėmimams nereikia specialios aprangos, galima mankštintis ir namuose. Bandysim :)

Aktyviai gyvena "SunGym"... Staiga mano kelią perbėgo matytas veidas. Tai buvo Adolfo Šapokos gimnazijos mokinė Greta. "Tai ką, sportuojam?". Pasirodo -dirbam! Taip, Greta yra šiuolaikinių jaunimo šokių mokytoja. Tikrai nesitikėjau, jog tokia veiklos įvairovė vyrauja sporto ir sveikatingumo centre. Domiuosi HipHop kultūra ir, mano džiaugsmui, jaunoji mokytoja patvirtino, kad čia mokomasi ir tokių šokių, o norinčių tikrai netrūksta. Jaunimas mokosi Streetdance, HipHop ir Go-Go šokių "mišinio". Mano nuomone, to ir reikia jauniems bei energingiems žmonėms! Šeštadienis – mažųjų diena. Treniruojami 5 – 8 metukų šokėjai.

Toliau Greta mane nuvedė prie dar vienos grupelės jaunų žmonių. Jie susikaupę sedėjo ant kilimėlių. Joga? Aš ir vėl teisus. Vis svarsčiau, ar Utenoje įmanoma rasti kažką panašaus. Įmanoma! Joga – plastiški judesiai, maitinantys raumenis, gerinantys kraujotaką. Tačiau tai ne viskas. Šis užsiėmimas padeda raminti save, atsikratyti baimių, gerina koncentraciją. Kaip man pasakė mokytoja: "Joga tiesia kelią į sveikesnį fizinį ir protinį gyvenimą". O aš manau, kad ji padės atrasti kelią ir Kalėdų seneliui. Dėl tokių užsiėmimų galėčiau atsikratyti "sunkaus" vaiko reputacijos.

Jau norėjau grįžti prie treniruoklių, kai pastebėjau praviras duris į erdvią patalpą. Man net akys išsprogo, nes pamačiau didelį "Džiakuzi". Susigaudžiau, jog patekau į pirčių kompleksą. Ačiū biologijos mokytojai, nes žinojau, kad "Džiakuzi" gerina kraujotaką ir stiprina raumenis. Tačiau mano hobis yra pirtys. "SunGym" turi suomišką bei turkišką pirtis, kurios pasižymi savitomis ypatybėmis (temperatūra, oro drėgnis). Nesusilaikiau ir užsukau į liaudiškai vadinamą "suompirtę". Kūnas užkaito per keletą akimirkų, todėl buvo be galo malonu atsigaivinti po šalto vandens kubilu.

Moteris, kuri lepinosi "Džiakuzi" teikiamais malonumais kalbėjo apie puikią čia dirbančią masažuotoją. Vėl pasidarė smalsu, todėl nukūriau prie masažo kambarėlio. Pasisekė, nes jame buvo tik masažuotoja, todėl turėjau puikią progą pasidomėti masažo subtilybėmis. Įvairovė vėl marga. Klasikinis, atpalaiduojamasis, anticeliulitinis (!), šokolado masažas ir daugybė kitų rūšių. Esu tikras, jog tokios procedūros ir velionį prikeltų naujam gyvenimui.

Šįkart masažo malonumais palepinęs tik ausis, palikau moterį darbuotis. Akis prikaustė nuostabiai rusvos odos mergina. Abejojau, ar ji deginosi gulėdama po žiemišku dangumi. Ir neklydau, nes visai čia pat puikavosi soliariumas. Žinoma, prieš gulant į saulės vonią tenka pasirūpinti kosmetika (deja, čia mano išmintis baigiasi), kurią pasirinkti padeda tos pačios plačiai besišypsančios administratorės. Išvada: "SunGym" tikrai stengiasi ne tik treniruoti, bet ir gražinti savo lankytojus.

Įspūdingas žygis po sporto ir sveikatingumo centrą. Aptikau skelbimą, siūlantį įsigyti maisto papildų bei plaukų priežiūros priemonių. Tradicija, nes pasirinkimo akys aprėpti nesugebėjo. Supratau, jog mergina tikrai sužavės vaikiną žvilgančiomis garbanomis, o vaikinas merginą džiugins sveikais vitaminais užgrūdintu kūnu. Nestabdykim draugužiai :)

Sugrįžau į treniruoklių salę, norėjau pramankštinti kojas. Šalia pratimus darė treneris, su kuriuo dar kartą aptarėme mano sportavimo perspektyvas, o greta stovėjo "SunGym" vadybininkas. Ačiū tau, mama, už paveldėtą liežuvį. Nepabūgau pasiteirauti vadybininko Andriaus apie tolimesnius sporto klubo planus. Pasirodo, ketinama taisyti bene vienintelį nepatogumą. Visai greitai pradės važinėti "SunGym" autobusas, gabenantis aktyvuolius į sporto ir sveikatingumo klubą. Čia teisybė... Vargu, ar atėjus pėsčiomis dar bus noras kibti į darbą, nes Metalo gatvė yra Utenos užkampyje. Tačiau dėl autobusiuko tvarka bus. :) Maloniai nustebino tai, jog sporto klubas leidžia ne tik tobulėti jaunuolių kūnams, bet ir padeda siekti ateities tikslų. Po naujųjų metų savo jėgų išbandyti į "SunGym" atkeliaus praktikantai iš Utenos Kolegijos. Kas žino, gal jie taps naujais, nepamainomais treneriais, konsultantais? Šaunus dalykas yra bendravimas su visuomene. Sporto ir sveikatingumo centras ketina leisti specialų "SunGym" laikraštuką su naudingais patarimais, naujienomis bei pasiūlymais.

Nugirdau pažįstamus balsus. Maniškiai "pakankinę" treniruoklius jau ruošėsi keliauti namo. Teko skubėti drauge. Kai kas liejo prakaitą, o kai kas pildė savo žinių bagažą. Draugai nustebo, neišvydę nei menkiausios nuovargio žymės mano veide, ir pagrasė, kad nebesiveš kartu, jei sportuosiu "taip aktyviai". Kurgi ne. Užbaigdamas "ekspediciją" noriu pasakyti, kad turiningas laisvalaikis yra puiki atsvara blogai nuotaikai!

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Problemų dorotojams – „Keliaujanti socialinė virtuvė“
Bibliotekų Savaitė Utenoje
Misija baigta
Ilgąjį penktadienį į raidžių lankas!
"Kam man tos simfonijos?"
"Pasukite į kairę, ten baltos durys..."
Namams - arklys, delnams - tautinė juosta
Šeštadieninė minčių liūtis
Idėjų pliūpsnis Utenoje
Maištingas Rokas beldžiasi...
Neburbuliuok pro šalį!
Šmurkšt į ežeriuką?
Vat ir PASIDARĖM!
Iš Milnoro dienoraščio. Pirmasis puslapis
Suklupę kryžkelėje
Be narkotikų – Tu "kietas"!
"Šilutė" nepasipriešino
Interviu su "T&T"
Hejdå, Sverige!
"Nebūk abejingas!"
Sportas po žiemos miego
Komandos kapitonas
Trūksta fantazijos
Rock Friday
NATO šalių krepšinio čempionato apžvalga

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 1310

Įvertink!

Komentarai [ 8 ]
2009-01-07, 14:13:48
Vika rašo:
sweiki.pastebejau kad utenoje jaunimas gana aktyvus taciau jiems reikia palaikimo, utenoje siulome vaikinams ir merginoms sokiu trenoruotes vaikinams breikas merginoms modernus siolaikiniai sokiai, ir sportas ir naujas draugu ratas bei galimybe pasirodyti ivairiuose konertuose..
2008-12-24, 19:36:03
ūbagas rašo:
taip, teko girdeti kad jaunimas mazai lankosi tame SunGym. O jei rimciau, prie dideliu noriu mokyklos sporto sale labai tam puikiai tinka. Tik noro reikia. NORO. Bet siaip, sveikinu, pavykusi reklama
2008-12-24, 17:36:43
Rasytojas rašo:
Del skonio nesigincyjama
2008-12-24, 17:18:59
;D rašo:
nuo kaires trecia ;D
2008-12-24, 16:28:51
Rasytojas rašo:
As ne Ovidijus jeigu ka o del mergiociu tai tikrai gerai padare, sveikinu! Kuri jums graziausiai?
2008-12-24, 15:37:04
;DD rašo:
Siek tiek... ) Nepyk, as cia tik pajuokavau. Issamu ir dar mergiociu fotkiu idejai, visai gerai!
2008-12-24, 12:14:56
Rasytojas -> ;DD rašo:
Kolega, tai yra reportazas su informacinio straipsnio uzuominomis. reklaminis nuo sito siek tiek skiriasi.
2008-12-24, 3:16:20
;DD rašo:
kiek sumokejo uz tai kad parasytum reklamini straipsni ?

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos