• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėSportas – sunkus laisvalaikio leidimo būdas?
2010-12-18, 8:00:00
Jurinta Pakalnytė


Dažnas jaunuolis, pasibaigus pamokoms, suka galvą: ką veikti šį vakarą? Namų darbai paruošti (arba ne...), Facebook'e jau pasėdėjau... O toliau? Eiti į lauką? Susitikti su draugais? O gal užsiimti kuo nors naudingesniu? Šis klausimas man taip pat kilo pabaigus muzikos mokyklą. Gyvenime išbandžiau ir grojimą, chorą, teatrą, šokį... Kas toliau? Norisi kažko naujo ir neišbandyto, o laisvo laiko 11-oje klasėje atsirado pakankamai. Štai tuomet ir atėjo į galvą mintis: jau seniai mąsčiau apie Karate treniruotes. Svarsčiau: gal jau vėlu, juk man 17-iolika, o užsiiminėti kovos menais dažniausiai pradedama vaikystėje. Tačiau įsitikinau – sportuoti niekada nevėlu ir... visai smagu! Taigi, noriu Jus bent minimaliai supažindinti su šia veikla, su kuo gi ta Karate „valgoma“ rytų kovos klube „Impulsas“ ir kokie mano pastebėjimai čia pasimokius 3 mėnesius.

Kiekviena pamoka prasideda nusilenkimu įeinant į sporto salę ir žodeliu „Os“, reiškiančiu sutikimą, pagarbą – karate disciplina griežta pagarbos atžvilgiu. Pati treniruotė pradedama tradiciniu ritualu – susikaupimu, mat dykinėti ir svajoti čia tikrai ne vieta. Toliau – įprasta sporto dalis – neilgas apšilimas, kuris visuomet daugiau ar mažiau toks pats. Vėliau – įvairūs pratimai. Štai jie kone kiekvieną kartą kitokie. Pradedant judriaisiais žaidimais, stovėsena, gilinimusi į karate meną baigiant tuo, be ko joks kovos menas neįmanomas – smūgiais, blokais, kurie kartojami daug kartų. Viskas turi būti atliekama techniškai ir greitai, todėl tai reikalauja ne tik jėgų, bet ir geros reakcijos, staigaus mąstymo. Žinoma, ne viskas iš karto pavyksta, bet juk tam ir skirtos pamokos, kad galėtume taisytis, geriau suprasti ir išmokti. Mūsų judesius stebi du puikūs mokytojai: Kastytis Stankevičius ir Kristina Skorochodovaitė, kurie taiso klaidas, pataria, paaiškina ir... neleidžia tinginiauti. Treniruotės neapsieina ir be visiems puikiai žinomų atsilenkimų, atsispaudimų, pritūpimų – mokinys turi būti visapusiškai tvirtas, kad galėtų geriau priimti Karate filosofiją. Pamoka užbaigiama atsipalaidavimu, kvėpavimu, „virvute“. Atsisveikiname vėl nusilenkdami ir tardami „Os“, tai pakartojame ir žengdami pro duris.

Taip trumpai apibūdinčiau savo pamokas. Šią santrauką greitai „perbėgus“ akimis gal kai kam atrodo sunku, kitam gal ir nuobodu, bet taip nėra. Žinoma, pavargstame, bet šis nuovargis turi kažką... teigiamo. Lyg savotišką džiugesį, jog įvykdei užsibrėžtą tikslą, neleidai pavakario veltui, o išmokai tai, kas tau yra naudinga. Ir eidamas į pamoką tris kartus per savaitę negalvoji „O neeee, ir vėl Karate....“. Tai neįgrysta, nes kaskart vis kitaip ir svarbiausia, čia eiti malonu, nes paprasčiausiai tai yra... įdomu! Todėl atsakydama į pavadinime iškeltą klausimą atsakau: „Tai priklauso nuo Tavęs paties“. Jei tiki savimi, nesi nesuvaldomas pleputis, nebijai šiokio tokio fizinio krūvio, tuomet tai bus ne sunku, o tikrai įmanoma ir netgi smagu. Tik reikia turėti noro ir nenuleisti rankų.

Suprantama, sunku pasakyti, koks mano požiūris bus vėliau, juk lankau dar tikrai neilgai, „Pradedančiųjų grupę“, o ir artėja 12-a klasė, vėliau studijos...Gal kas ir nusijuoktų: „Ot, optimistė, ką ji čia svaigsta...“ Taip, ko gero nebegalėsiu, ar, tiksliau, nebeturėsiu kada daug pasiekti, nes Karate reikia ne mėnesių, o metų, meistrams - dešimtmečių. Tačiau bet kokia patirtis, net ir nebūtinai ilga, yra naudinga. Matydama kitus daug ilgiau sportuojančius mokinius tuo tik dar labiau įsitikinu. Apsiginti diržai, laimėtos varžybos bei visuomet draugiškas pasisveikinimas su mokytojais. Galbūt ir jie čia atėjo svarstydami „Ar aš sugebėsiu?“. Ir sugebėjo, ir pasiliko ilgam. Todėl pabandyti nevėlu. Bent pabandyti... :)

Susidomėjusieji plačiau pasiskaityti gali http://www.karateimpulsas.lt/.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Sportas – sunkus laisvalaikio leidimo būdas?

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 589

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos