• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-08-26


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėUtenos jaunimas stiprino dialogą su politikais
2011-05-14, 13:29:12
Laura Garunkštytė


Pirmąją gegužės savaitę A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyko neeilinis susitikimas. Utenos visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ suorganizavo aktyvaus vietos jaunimo ir politikų diskusiją. Jos tikslas – aptarti Utenos rajono savivaldybės tarybos patvirtintos Utenos rajono jaunimo politikos strategijos 2011-2016 metams įgyvendinimą.

Į diskusiją buvo pakviesti visi naujieji rajono savivaldybės tarybos nariai, tačiau susitikti su jaunimu atvyko: Raimundas Kelevišius, Osvaldas Katinas, Marijus Kaukėnas, Kęstutis Udras, Egidijus Puodžiukas ir, žinoma, Utenos rajono meras Alvydas Katinas. Jaunimo pusėje sėdėjo ir dėstė problemas jaunimo politikos atstovai: Karolis Bernotas, Konradas Kazlauskas, Laura Garunkštytė, Marija Šaraitė ir Gerda Vaičiūnaitė. Visi šie jauni žmonės – būsimi jaunimo reikalų tarybos nariai – tęs jaunimo atstovavimą bendroje su politikais taryboje.Įžangį žodį tarė Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovas Mantas Zakarka, kuris diskusijos dalyviams pristatė projektą „Struktūrinio dialogo stiprinimas regionuose 2010-2011“, pagal kurį jaunimo interesų atstovavimo renginiai vyksta visoje Lietuvoje. Diskusiją moderavusi Utenos rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Miglė Križinauskaitė pristatė strategijos prioritetus: jaunimo integracija į darbo rinką, palanki aplinka jauno žmogaus pilnaverčiam gyvenimui ir veiklai, darni jaunimo politikos plėtra.

Nieko nelaukęs jaunimas pasakojo realius pavyzdžius, kylančias problemas, kurias susiejo su strategija. Diskutuojant apie pirmąjį prioritetą daugiausiai jaunimui papasakojo Egidijus Puodžiukas, kuris yra ir Utenos teritorinės darbo biržos direktorius. Dalis jaunimo pirmąkart išgirdo apie Jaunimo darbo centrą. Taip pat kalbėta apie Verslo informacijos centro konsultacijas. Priėjus prie kitų prioritetų jaunimo atstovai ne kritikavo, o gyrė rajono valdžią už puikią miesto infrastuktūrą, gražius parkus. Diskutuojant apie jaunimo politikos plėtrą aptarti rajono savivaldybės konkursai.

Susitikimas buvo naudingas tiek jaunimui, tiek politikams, nes jo metu buvo užmegztas dialogas, kuris tikimasi, kad tęsis Utenos jaunimo reikalų tarybos posėdžiuose. Rajono jaunimas džiaugiasi galėdamas kartu susėsti su politikais ir laisvai diskutuoti įvairiais klausimais. Taip bendraujant ir bendradarbiaujant siekiama efektyviai atstovauti jaunimo interesus ir sukurti kuo palankiasnes sąlygas pilnaverčiam jaunų uteniškių gyvenimui.Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Utenos jaunimas stiprino dialogą su politikais

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 686

Įvertink!

Komentarai [ 1 ]
2011-05-17, 16:03:00
x rašo:
Ar tikrai jau taip viskas jaunimui patiko? Kiek girdėjau iš draugo tai daug kuriais klausimais vyko karštos diskusijos, net ginčai. Kaip antai jaunimo užimtumo klausimu. Ar teisybė, kad meras nieko konkretaus neatsakė jaunimo užimtumo klausimu?

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos