• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


KETVIRTADIENIS
2019-11-21


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Tarp mokyklos sienų...Suklupę kryžkelėje
2009-03-23, 19:39:26
Ovidijus Stauskas


Kovo 20 dieną Adolfo Šapokos gimnazijos aktų salėje įvyko antrasis teisinių bei socialinių žinių konkurso "Temidė" etapas. Rajoninėse varžytuvėse susirėmė "šapokiukai" "MUDAM" bei Utenos Dauniškio gimnazijos atstovai "Kryžkelė". Salė per akimirksnį pasiskirstė į dvi stovyklas: Šapokos gimnaziją palaikė jos moksleiviai, kurių tarpe aktyviausi buvo "MUDAM" bendraklasiai, apsiginklavę plakatais ir išmargintais marškinėliais. Į svečius užsukė "dauniškiečiai" neatsiliko plakatų bei skatinančių šūksnių mariomis. Po pianinio mylėtojos Justinos dainos buvo pristatyta komisija, kuri savo gausa tikrai nepalengvino Šapokos gimnazijos kėdžių dalios. Komisiją sudarė tokie Utenos visuomenės veikėjai kaip Evaldas Norkūnas, Vladislovas Ragauskas, Bronius Varnas, Kristina Latožienė ir kiti.

Vedėjos Ieva ir Simona paskelbė pirmąją konkurso užduotį – prisistatymą. Pirmieji sugebėjimus demonstravo "MUDAM". Pavadinimo U raidės savininkė Ugnė pianino melodija ir nuotaikinga daina pabrėžė norą keliauti į Zonines varžybas. Merginai kompaniją palaikė kiti komandos nariai, kurie šokio žingsneliais bei "MUDAM" skanduote privertė iš savo vietų pakilti net labiausiai mokslų išvargintų žiūrovų sėdynes. :)

Dauniškio gimnazijos kolektyvas pateikė kokybišką video montažą su smagiomis narių nuotraukomis. "Kryžkelė" bendromis pastangomis padeklamavo prisistatymo eilėraštį, pilną minčių apie gyvenimo sunkumus. Viso pasirodymo metu scenoje šmėžavo komandos narė su balta kauke, simbolizavusia klastingas žmonių kaukes, su kuriomis susitinkame gyvenimo kelyje. "Kryžkelė" sulaukė skambaus savųjų gerbėjų švilpimo. Nejaugi džiaugsmingų aplodismentų tradiciją keičia ant kaklo pakabinti švilpukai?

Po pirmosios užduoties sceną okupavo Silvija, kuri gitaros ir balso sąskambiu žiūrovus pamalonino ir tarpklasinėse Šapokos gimnazijos "Temidės" varžytuvėse. Po dainos vėdėjos pristatė antrąją užduotį – testus. "MUDAM" bei "Kryžkelę" sudarantys jaunuoliai darnaus komandinio darbo pagalba išspręstas užduotis po kelių minučių pristatė autoritetingajai komisijai.

Netrukus konkurso dalyviai turėjo pristatyti paruoštus plakatus, kurie išryškino visuomenės vertybes arba "niekybes". "Šapokiukai" "MUDAM" sukūrė gyvą plakatą. Komandos nariai rankose laikė skirtingas butaforijas, simbolizuojančias narkotikus, tabako žalą, alkoholį. Tarpklasinėse varžybose galinga iškalba pasižymėjęs Marius progos nepraleido ir rajoninėje kovoje. Vaikinas, užtikrintai suderinęs balso stygas, ovacijų sulaukė už tvirtą požiūrį į žalingus įpročius.

Dauniškio gimnazijos "Kryžkelė" pristatė rožinį kaspiną, sergančiųjų krūties vežiu simbolį, kuris skendo šachmatų lentos fone. Jaunuoliai savo mintį paaiškino labai paprastai: pasaulis margas ir pilnas žmonių, laukiančių įvairiapusės pagalbos. Nebūkim abejingi. "Kryžkelė" pridūrė, jog kiekvienas, nerandantis sprendimų kamuojančioms problemoms, visada gali kreiptis į Dauniškio gimnazijos mokinius. Gal tai kilnios veiklos pradžia?

Išmušė vaidinimo rungties valanda, kuri sulaukė plačių diskusijų. Šapokos gimnazijos komanda pademonstravo video klipą, kuriame vaizduojamas smurtas prieš moksliukus, vogto turto realizavimas bei popamokinės išgertuvės, surengtos iš "uždirbtų" pinigų. "Kryžkelė" komentavo situaciją ir išvardino matytus nusikaltimus, patraukiančius į administracinę ar baudžiamąją atsakomybę. Čia vėl sužibėjo "vietinis" Marius, kuris pasiremdamas kodeksais klipe matytų nuobaudų traktavimą pateikė skirtingai nei "dauniškiečiai". Pasipylusią klausimų bei komentarų laviną teko stabdyti komisijos narei Kristinai Latožienei. Pastaroji apibendrino situaciją ir išvardino pastebėjimų pliusus bei minusus.

Dauniškio gimnazijos komanda pasirinko kelią į sceną, kurioje atliko sudėtingą vaidinimą, kupiną socialinių ir teisinių pažeidimų. Kai kurie iš jų buvo itin gudriai paslėpti. "Kryžkelė" pavaizdavo azartinius žaidimus, gamtos niokojimą, raginimus emigruoti, karate trenerio smurtą prieš mokinius. "MUDAM" iš pirmo žvilgsnio viską komentavo teisingai, tačiau varžovai pateikė faktą, kuris kėlė vėją ir tarp dalyvių, ir tarp komisijos. Pasirodo, jog treneris, palikęs sužeistą mokinę ir patrauktas į baudžiamąją atsakomybę, net neturėjo licenzijos. Kaip tai? Karate mokytojas privalo dėveti ne žydrą, o juodą diržą. Taigi norint sužibėti "Temidėje" būtina įgyti ir enciklopedinių žinių.

Metas atsisveikinti. "MUDAM" perdainavo Tele Bim Bam hitą "Mamos suknelė", kuriuo džiaugėsi patirtimi, gauta konkurso "Temidė" metu, bei dėkojo sirgaliams už palaikymą. "Kryžkelė" taip pat dekėjo saviškiams, o komisijai už protinį darbą įteikė dubenėlį tyrutėlio Dauniškio ežero vandens, pabreždama, jog esame vieningi ežerų krašto gyventojai.

Rezultatų teko palukėti. Komisijai besitariant, Ugnė sudainavo savo autorinę dainą "Su meile", o po keleto minučių jau traukė Andriaus Mamontovo "Geltona. Žalia. Raudona". Malonu, jog Dauniškio gimnazija pasidalijo pomėgiu dainuoti karaoke. Galiausiai antrosios vietos diplomas buvo įteiktas "MUDAM". Šapokiečius aplankė liūdesys, o "dauniškėnai" trynė rankas į pirmosios vietos apdovanojimą. Pastarieji nugalėjo rezultatu 192 balai prieš 187 balus. Vis dėlto kova buvo sąžininga, tad "Kryžkelei" belieka palinkėti gero kelio į trečiajį "Temidės 2009" etapą!

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Problemų dorotojams – „Keliaujanti socialinė virtuvė“
Bibliotekų Savaitė Utenoje
Misija baigta
Ilgąjį penktadienį į raidžių lankas!
"Kam man tos simfonijos?"
"Pasukite į kairę, ten baltos durys..."
Namams - arklys, delnams - tautinė juosta
Šeštadieninė minčių liūtis
Idėjų pliūpsnis Utenoje
Maištingas Rokas beldžiasi...
Neburbuliuok pro šalį!
Šmurkšt į ežeriuką?
Vat ir PASIDARĖM!
Iš Milnoro dienoraščio. Pirmasis puslapis
Suklupę kryžkelėje
Be narkotikų – Tu "kietas"!
"Šilutė" nepasipriešino
Interviu su "T&T"
Hejdå, Sverige!
"Nebūk abejingas!"
Sportas po žiemos miego
Komandos kapitonas
Trūksta fantazijos
Rock Friday
NATO šalių krepšinio čempionato apžvalga

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1202

Įvertink!

Komentarai [ 6 ]
2009-05-11, 20:06:45
PsichoPate rašo:
pagal viską turėjo laimėt MUDAM, nes prieš tai buvo aiškiai pasakyta JOKIŲ EILĖRAŠČIŲ, JOKIŲ SKAITYMŲ per konkursą. MUDAM kalė viską atmintinai o dauniškis ir deklamavo eiles tyliai ir skaitė. be to MUDAM ruošėsi savarankiškai o dauniškiui padeda moteris kuri išmano apie teisę. taigi šiokia tokia nelygybė buvo.
2009-03-27, 20:27:38
q rašo:
pasirodo pasirodo pavydo gaidelės. vargšas vaikas.
2009-03-27, 19:46:27
bu rašo:
sorry sumaisiau biski, dauniskis ne jega o sudas )
2009-03-26, 16:24:36
bu rašo:
Dauniskis jega!varykit taip ir toliau!
2009-03-25, 18:51:26
godo rašo:
che che, dideliausi sveikinimai dauniškiečiams. šaunuoliai!
2009-03-25, 0:10:14
kova buvo sazininga rašo:
taip tikrai kova buvo sazininga

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos