• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-12-09


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


Pagrindinė"Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai" jau Utenoje
2009-10-30, 14:32:16
Kristina Šutaitė


Prieš savaitę Vilniuje, ketvirtą kartą Lietuvoje, buvo organizuojami programos "Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai" koordinatorių mokymai. Šiemet kaip nei vienais metais, šia programa susidomėjimas buvo didelis, tačiau atrinkti tik 28 dalyviai iš visos Lietuvos. Šiuose JTA mokymuose dalyvavo ir du uteniškiai, tai aš, Kristina Šutaitė, savanoriškai prisidedanti prie projektų rašymo ir jų koordinavimo, ir taip pat Utenos jaunimui gerai pažįstamas Algis Bernotas, projekto "Utenos jaunimas" vadovas, Adolfo Šapokos gimnazijos mokytojas.

TJA programa pasaulyje plačiai žinoma ir vykdoma. Ji labai populiari jaunų žmonių tarpe, nes yra suteikiama visiška laisvė jaunam žmogui: laisvė rinktis vykdomą veiklą, laisvė pasirenkant tobulinamus įgūdžius, laisvė organizuojant ekspedicijas, laisvė tobulėjimui. Pati programos idėja – tai iššūkių iškėlimas ir jų įgyvendinimas, skatinant jaunų žmonių atsakingumą, aktyvumą, taip pat visuomenės gerovės kūrimą. Ši veikla nepripažįsta konkurencijos, ji yra skirta ne tik jaunam ir aktyviam jaunimui, bet ir tiems jauniems žmonėms, kurie nėra tokie aktyvūs. TJA gali dalyvauti kiekvienas jaunas žmogus nuo 14 iki 25 metų, visai nesvarbu ar tu esi visiškai sveikas, ar turi negalę, visai nesvarbi ir tavo lytis, taip pat socialinė padėtis, ar tikėjimas.

TJA programa paremta veikla, kuri atliekama laisvalaikiu. Yra trys šios programos lygiai, kuriuos įveikus gaunamas atitinkamas apdovanojimas: Bronzinis – dalyvių amžius nuo 14 metų, programoje reikia dalyvauti nemažiau kaip šešis mėnesius; Sidabrinis – dalyvių amžius nuo 15 metų, vykdoma veikla turi užimti nemažiau kaip dvylika mėnesių; Auksinis – dalyvių amžius nuo 16 metų, vykdoma veikla nemažiau kaip aštuoniolika mėnesių. Siekiant įgyti apdovanojimą reikia nors veną valandą per savaitę skirti keturioms programos dalims: Paslaugoms – pavyzdžiui, teikti pirmąją pagalbą, padėti pagyvenusiems žmonėms, rūpintis gyvūnais, rikti lėšas labdarai, dalyvauti organizuojant renginius, akcijas ir panašiai. Ekspedicijos – leistis į žygius pėsčiomis, baidarėmis, dviračiais, slidėmis ir t.t. Įgūdžius, mokytis groti muzikos instrumentu, mokytis užsienio kalbų, mokytis gestų kalbos, gilintis į informacines technologijas ar užsiimti kita jus dominančiai sritimi. Fizinė reakcija - tai visa kas apima aktyvų poilsį kaip krepšinis, stalo tenisas, plaukimas ir daugelis kito sporto šakų.

Mūsų koordinatorių darbas, padėti jums įveikti šiuos etapus, suteikti visą jums reikiamą informaciją, padėti surasti jūsų "globėjus" ir pasiekti laimėjimus. Daugelis jaunų žmonių gali būti skeptiškai nusiteikę šios programos atžvilgiu, jos populiarumu užsienyje. Drąsiai galėčiau atremti, kad stojant į užsienio universitetus pridedamas vienas balas, taip pat atsižvelgiama einant dėl darbo (CV). Šios programos populiarumą užsienyje rodo tai, kad Didžiojoje Britanijoje ženkliukus įteikia pats princas Edvardas. Tikiuosi tokie argumentai, atrems ne vieną skeptiką, ir paskatins dar drąsiau žengti lik TJA.

Kviečiu prisidėti prie pasaulio jaunimo ir tapti TJA dalimi. Utenoje šią programą vykdyti imasi VO Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos klubas.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Konferencija „Savanoriauti apsimoka“
"Tarptautiniai jaunimo apdovanojimai" jau Utenoje

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.1
Jau įvertino: 934

Įvertink!

Komentarai [ 7 ]
2009-12-18, 15:25:32
wwww rašo:
Man atrodo, kad pats laikas baigti apklausą. Pirmoji organizacija, kuri gavo licenziją šios programos vykdymui Utenos rajone buvo viena VšĮ, kurios dabartinė komanda neturi ne tik kompetencijos, bet ir motyvacijos šiam darbui. Todėl licenzija sustabdyta. O norinčiam pokyčių jaunimui yra pasirinkimas rinktis iš dviejų organizacijų, trijų vadovų ir pačių didelio noro. Nes čia vadovai tik padėjėjai, darbų fiksuotojai, tarpininkai tarp dalyvio ir instruktoriaus. Visa kita JŪSŲ pačių iniciatyvos.
2009-12-11, 17:14:55
Edvinas rašo:
Utenos - Lidčopingo bendrija
2009-12-10, 22:20:26
Edga rašo:
Tikrai Utenoje nėra.
2009-11-04, 18:22:04
susidomejes rašo:
neteko girdeti nei vienos organizacijos utenje kuri vykdytu ar noretu vykdyti sia veikla, isskyrus utenos ekonomikos ir kompiuterijos kluba. na jei tokkia ir yra, tai ji arba dirba uzsislaptinusi arba yra visiskai neveikli ir nereikalinga
2009-11-02, 13:42:27
WWW rašo:
APIE TAI RASE IR SIS EL. LAIKRASTIS. o PASIRINKIMUI LAISVE BUS - VIENAS IS DVIEJU-TIK PO ORGANIZACJU LICENZIJAVIMO.
2009-10-31, 9:10:30
Question rašo:
O kokia jaunimo organizacija jau dirba su sia programa?
2009-10-31, 0:48:35
wwww rašo:
Argi... Kazkaip su matematika prastai... Reiketu geriau paskaiciuoti. Ir per daug nesigirti, nes organizcija, igyvendinanti jaunimo lukescius sioje programoje jau yra. Ta - tai tikrai pirmoji Utenoje. Jau ir bronzos zenkelius kai kas gaus.

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos