• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-12-11


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėUtenos jaunimas eina teisingu keliu
2011-01-14, 8:00:00
Šarūnas Butiškis


Vakarais Utenoje jaunimą vis rečiau galima sutikti gatvėje,. Apie paauglius uteniškius nuomonė gerėja. Atsiranda vis daugiau užsiėmimų kasdien - tiek savaitgaliais, tiek po pamokų. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokinių apklausa parodė, jog jaunimas laisvalaikiu dažniausiai renkasi šokių pamokas, sporto būrelius, dailės ar muzikos mokyklas. Apklausoje dalyvavo, beveik 500 jaunimo iš Utenos miesto, jų amžius 14 – 18 metų. Paaugliai vis labiau džiugina dėmesio sutelkimu į mokslus bei noru dirbti vasaros metu. Todėl, galima teigti, kad dėmesio jaunimui ir jo užimtumui ugdyti Utenoje pakanka. Tikriausiai, dėl to, pagirtinas turėtų būti Utenos miesto savivaldybės darbas, bei kitų Utenoje veikiančių organizacijų idėjos.

Žmonės kalba, kad miestas tapo saugesnis

Paauglių girtavimas viešoje vietoje sumažėjo. Ar jaunimas šiuo metu vartoja mažiau alkoholio, spręsti sunku, bet gatvėse apsvaigusių paauglių beveik nematyti. Galbūt, dažniau susitinkama pas kažką namuose, sodyboje ar vienoje iš Utenos mieste esančių picerijų. Laikraščio „Utenos diena“ atlikti tyrimai rodo, (apklausta apie 200 suaugusiųjų Utenos gyventojų), jog šiais metais mieste tamsiu paros metu yra saugiau, negu anksčiau. Manau, kad didžiausią įtaką paaugliams saikingiau vartoti svaigalus viešoje vietoje, daro vis didesnis policijos dėmesys į šią aktualią problemą. Policininkus dažnai galima pamatyti patruliuojančius pėsčiomis ir lankantis mažiau populiariose, bei mažiau apšviestose vietose. Dėl šios priežasties, tikriausiai, paaugliai elgiasi atsakingiau ir renkasi labiau prasmingus užsiėmimus.

Kelyje taip pat saugiau

Utenos jaunimas tapo atsargesnis kelyje. Galbūt tai lėmė kelių policininkų išskirtinai didelis dėmesys, skirtas, būtent, jauniesiems vairuotojams, „pasipuošusiems“ žaliu klevo lapu. Nors jauni žmonės dažnai piktinasi, kad kelių policija pernelyg daug dėmesio skiria būtent jiems, o ne iš tikrųjų kelių eismo taisykles pažeidinėjusiems ir daugiau patirties turintiems vairuotojams, manau kiekvienas puikiai supranta, kad mažos patirties sėdint už vairo kartais gali neužtekti. Policininkai, lyg specialiai gąsdindami, dažnai juos stabdo kelyje, o tai vėliau tik pagerina jaunimo vairavimą, atidumą bei atsargumą.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Utenos jaunimas eina teisingu keliu

Įvertinimas
Įvertinimas:
2.9
Jau įvertino: 739

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos