• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-08-19


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėValentino diena
2009-02-14, 20:19:13
Deimantė Bružaitė


Jau šiandien visi įsimylėjėliai švenčia Šv. Valentino dieną. Nors Šv. Valentino diena sena, kaip antikinė Roma, bet pas mus ji dar gana jaunas reiškinys. Todėl ir švenčiama, kaip papuola. Parduotuvėse lentynos lūžta nuo raudonose dėžutėse įpakuotų meilės saldainių iki širdelės formos tortų, nuo besibučiuojančių keramikinių meškiukų iki minkštų pagalvėlių, nuo meilės laiškelių klasiokams iki raudonomis širdelėmis apklijuotų mokytojų.

Gal vertėtų pasidomėti, kas gi tas Šv. Valentinas buvo, jei legendos nemeluoja? Manoma, kad Valentinas buvo krikščionių vyskupas ir kunigas. Romos katalikų bažnyčioje iki 1969 m. Šv. Valentino diena buvo švenčiama vasario 14 d. Kankinio Valentino gimimo diena bei metai nėra žinomi, tačiau, pagal Katalikų enciklopediją, Valentinas gyveno III amžiuje, Imperatoriaus Klaudijo II laikais. Lemtingąją vasario 14-ają savo krikščionišką tikėjimą paliudijo gyvybe, kaip Romos kankinys prie Via Flaminia. Vieni išlikę liudijimai sako, jį buvus nepaprastu žmogeliu – jis turėjo "įprotį" įsimylėjėlių poroms dovanoti gėlių. Pagal kitas legendas, jis bičiuliavosi su vieno romėnų kalėjimo prižiūrėtojo dukra. Prieš savo mirties nuosprendį kankinys jai pasiuntė atvirlaiškį su žodžiais "nuo tavo Valentino". Vėliau kankinio palaikai buvo perkleti į Terni miestą, kur iškilo Šv. Valentino bazilika.

Anksčiau šią dieną buvo paprotys merginoms dovanoti gėlių. O štai Anglijoje madinga tapo Valentino dieną siųsti anoniminius meilės laiškelius. Šiaurės Prancūzijoje, Belgijoje, prancūziškoje Šveicarijoje, vėliau ir Šiaurės Amerikoje šią dieną renkama Valentinų pora, kuri metams susižieduoja. Pagal kitus senus papročius buvo manoma, kad vasario 14-osios rytą vaikinas, pamatęs netekėjusią merginą, turi įteikti jai gėlių puokštę ir imti į žmonas. Tačiau Šv. Valentino diena nėra vien sužadėtuvių šventė – tai dėmesio artimui, draugystės, netgi sutuoktinių šventė.

Todėl artėjantį šeštadienį nebūtina mylimą žmogų užversti krūva valgomų ir nevalgomų širdelių. Galbūt daug mielesnis Šv. Valentino dieną jam bus tyras žvilgsnis, rankos švelnus paspaudimas, gaivus, kaip artėjančio pavasario dvelksmas, bučinys, lai mylimas žmogus patiria aukštą meilės įtampą. Su artėjančia įsimylėjėlių diena! Mylėkite ir būsite mylimi.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Noriu būti laiminga
PIT'as
"Darom 2009"
Valentino diena

Įvertinimas
Įvertinimas:
3.2
Jau įvertino: 1342

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos