• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-12-11


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėVergvaldė elektronika
2011-01-09, 8:00:00
Ausma Bernotaitė


Visiems atrodo savaime suprantama, kad įvairūs elektroniniai prietaisai buvo sukurti, kad padėtų žmogui buityje ir jį linksmintų. Tačiau ar netampame mes pernelyg priklausomi nuo jų? Tikriausiai turite mobilųjį telefoną. Ar jums pavyktų jį savaitei išjungti ir nepradėti nerimauti?

Buvau dar mažutė, kai pasaulis pagimdė pirmuosius buities ruošos darbuose padedančius prietaisus: skalbimo mašinas, virtuvės kombainus, virdulius ir visus kitus žmogui padedančius dalykus. Atrodė labai stebuklinga, kai mūsų šeima įsigijo smagią baltą draugę, kurią mama prielankiai praminė Skalbėja. Mamytė būdavo daug linksmesnė sekmadieniais – drabužių skalbimo dienomis. O kai nusipirkome daugiau buitinės technikos, net man be niekieno pagalbos buvo leidžiama užvirti vandenį ar sutarkuoti bulves.

Visgi pamenu, kaip ėmė keistis pasaulis, kai tėtis į namus parsinešė technikos pažangos įrodymą – kompiuterį. Iš pradžių kompiuteris su manimi žaisdavo tik labai paprastus žaidimus, bet po kelių metų jau galėjau jame net kurti gyvenimus, dūkti kalnuose ir veikti kitus smagius dalykus. Paskui buvo išrasti mobilieji telefonai. Aišku, man vieno iš jų labai prisireikė, tad gavau dar vieną dalyką, kuris vis labiau ir labiau mane tampriais ryšiais saistė su elektros lizdu.

Tikra revoliucija buvo interneto atsiradimas! Tai buvo stebuklas. Tuomet jau buvau paauglė, tad man buvo labai smagu, kad galiu daug daugiau ir daug paprasčiau sužinoti apie savo mylimų užsienio žvaigždūnų gyvenimus.

Tiesa, pamiršau paminėti televiziją, kuri buvo tikras paauglystės „vinis“. Ką veikdavau vakare? Keistas klausimas. Žiūrėdavau televiziją!

Taip susisaisčiusi su visai šiais naudingais ar tiesiog laiką eikvojančiais dalykais, pragyvenau kelerius metus. Visgi, bebaiginėdama mokyklą susimasčiau apie viso to prasmę.

Tuomet jau turėjau aiškią gyvenimo filosofiją, kurią, išsaugojau iki šiol, ir dabar labai tiesmukai pateiksiu. Mirtis neišvengiamai artėja, o pasauly tiek daug gražių ir įdomių dalykų, kuriuos norėtųsi nuveikti. Tad reikia taupyti laiką ir išmaningai jį paskirstyti tik tiems dalykams, kurie man tikrai patinka.

Taip man pavyko atsisakyti televizoriaus. Kaip sakė garbusis Kazlas: „Nekenčiu reklamos“. Jei ir žiūrėdavau kokią laidą per televizorių, tai neperjunginėdavau kanalų, o kalbančią dėžę iškart po laidos išjungdavau. Na, ir kam bukinti smegenis žiūrint į niekad nesibaigiančią reklamą ar kaip išprotėjusiam apuokui spoksoti į tai, kas net neįdomu.

Visgi pastebėjau, kad šiuolaikinėje jaunuomenėje televizorius apleidžia pozicijas, jas perduodamas kompiuteriui. Bendravimo surogatu tampa visokiausios daug nuotraukų talpinančios svetainės. O pradinė interneto paskirtis – ieškoti informacijos, praranda prasmę. Tikrai nesu radikali interneto peikėja, tik manau, kad grūdus nuo pelų visgi pravartu atsijoti.

Ar kompiuteriu ir mobiliuoju telefonu pradėjome naudotis savo tikslais, ar kad jie „užkabintų“ mūsų dėmesį ir kviestų vis daugiau laiko praleisti prie įvairaus dydžio monitorių? Ar tai mes esame tie, kurie naudojasi šiuolaikiniais išradimais, ar spalvoti paveikelėliai naudojasi mumis, įsikibę „tik minutei“ į juos nukreipto dėmesio?

Tendencija šiuolaikinėje visuomenėje daugiau nei akivaizdi. Nes atsakymai į šiuos klausimus bent jau nujaučiami kiekvienam. Gudragalviai sukuria smagius, dėmesį patraukiančius aparatėlius ir manipuliuoja mūsų dėmesiu, o mes tarytum zombiai mielai jiems leidžiame tai daryti nė nesusimąstydami kodėl. Pagalvokime.

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Kelionių dienoraštis:
Kelionių dienoraštis:
Vergvaldė elektronika
Miestas, kuriame visada yra ką veikti
Šaunių mergaičių sindromas
Patriotizmas — slapta priedanga
Kodėl mes pabėgame?
Ar gražus gyvenimas – tau spręsti
Smegenų kung fu – apsiginkite nuo savęs paties!
Nykščiu per Europą
Ekologiškai saikingai ir saikingai ekologiškai
"Aušra" po sparneliu priglaudė jaunąjį menininką
Garsus nesavų tiesų rėkimas
Daiktiško pasaulio dvasingumas
Viskas praeina
Grupės "UGRG" veikla įgauna pagreitį
Akcija Adventui – mokėkite ne pardavėjams
Keliauti su fantazija
11-asis festivalis "Mėnuo Juodaragis"
Vasaros išlydėjimui – filmų festivalis
Ugdantis valytojos darbas
Kaip pelningai išvažiuoti į Norvegiją
Užpaliai suskambėjo naujai
Dialogas su protingu žmogumi
"Rebel rock" atgimė!
Proto mainai į muziką
"Žmogus – užversta knyga"
Suderinti teisę ir pareigą
Gyvenimo prasmė: kuo tikėti?
Antrasis lakštingalos mėginimas "ringe"
Žmogaus savijauta svetur

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 938

Įvertink!

Komentarai [ 0 ]

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos