• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


TREČIADIENIS
2019-10-23


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


MenasVienas žingsnis į šoną (I dalis)
2009-03-22, 17:33:58
Jomantė Juknaitė


Sunkus žmonių gyvenimas, nepritapimas prie visuomenės. Taip atsitiko ir man. Niekada nedarykite klaidos, po kurios Jums, mielieji, tektų gailėtis. Ir ta nuodėmė, kurią padarėte, grauš jūsų sielos gelmes iki pat gyvenimo galo.

Kartais pats žmogus nesupranta, kodėl jis derinasi prie kitų, nori būti toks kaip ir visi kiti. Tiksliau jis pats nesupranta, kaip jį veikia bandos instinktas. Žmogus juk visada buvo padaras, priklausantis gaujai ar bendruomenei. Nesvarbu, kaip pavadinsi. Kaip ir kiekvienoje bendruomenėje, turi būti lyderis. Tas asmuo, kuris daro didžiausią įtaką. Ir mes klausomės jo, žavimės juo ir ne kartą net patys svajojome tapti tokiais.

Kiekvienas nesuprantame, kas mus veda į populiarumą. Kodėl mes jo siekiame? Vien dėl to, kad norime būti pripažinti? Tačiau ar to mes patys norime? Dauguma iš mūsų net nesusimąsto, kodėl mes siekiame tokio dalyko kaip šlovė. Prisiplakame prie kitų.

Septyniolikmetis Erikas atrodė kaip ir visi kiti vaikinai. Gražus ir iš tiesų merginų mėgstamas rudakis, tvarkingai apsirengęs. Mokėsi vidutiniškai. Žinoma, kaip ir dauguma paauglių, jis tingėjo daryti namų darbus, kartkartėmis bėgiodavo iš pamokų, retkarčiais ir tėvų neklausydavo. Bet juk tai normalu tokio amžiaus vaikinui.

Paaugliai – žmonės maištautojai. Bent jau daugumos žmonių nuomone. Ar paprasčiausiai patys niekada nebuvome tokie patys maištautojai, o dabar smerkiame tuos, kurie elgiasi lygiai taip pat, daro tokias pačias klaidas.

Nuskambėjo duslus skambutis. Pamoka. Mokytoja Leonora, mokinių dar kitaip vadinama "Lion", trepsėjo aplink savo suolą, pro akinių viršų piktai žiūrėdama į klasę. Neduok Dieve sunervink tokią mokytoją, tai net kaulelių nepaliks.

Apskritai Leonora buvo pagyvenusi moteriškė. Galbūt todėl ji pati nesuprato mokinių, o juo labiau Eriko. Vaikinuką mokytoja laikė mažų mažiausiai keistuoliu, o kartais ir pikto žodžio nevengdavo pasakyti.

Dažnai paauglių ir suaugusiųjų interesai skiriasi. Suaugę nesupranta paauglių, o paaugliai nenori suprasti jų. Taip gaunasi tik didelis balaganas. Bent jau taip mąstė vaikinas.

Po dailaus vaikino išore slėpėsi protingas, sumanus ir į gyvenimą kitaip žvelgiantis vaikinas. Mat slaptai per tą pačią matematikos pamoką vaikinas dažniau stebėdavo gamtą, orą, o ne klausydavosi mokytojos.

- Vaikine, eilinį kartą varnas šaudai? – piktai tarstelėjo Leonora. – Kaip visada svajoji tik apie patrauklias paneles, bet nesijaudink, pamokos dar liko visas pusvalandis, – su šiokia tokia pašaipos gaidele užbaigė savo litaniją.
Erikas atsistojo.
Visa klasė pradėjo juoktis, tikėdamasi vėl išvysti kokią nesąmonę. Juk visada paaugliams smagu panervinti žmones ir pasirodyti „herojais“. Smagu išsišokti prieš mokytoją. Paskui šiaip ar taip pamažu tampi populiaresniu, bet iš tavęs ir reikalaujama daug daugiau.
- Gerbiama mokytoja, Jūs teigiate, kad aš šaudau varnas, nors aš to visai nedarau, – pabaigė mintį vaikinas.
- Tu, mažas pyply, neišsišokinėk, – perpykusi pradėjo rėkti mokytoja.
Gyslos ant kaklo tik dar labiau išsišoko, akys kaip varlės pasidarė – didelės ir grėsmingos. Leonora atrodė, kaip didelė kobra, iššokusi prieš mažą peliuką.
- O kodėl jūs teigiate, kad aš esu pyplys? Man jau septyniolika! – pareiškė Erikas.
- Cit, vaike! Tau dar net pienas nuo lūpų nenudžiūvęs, – pradėjo rėkti mokytoja.
Erikas tik pasivalė lūpas rankove ir vėl naglu žvilgsniu žiūri į mokytoją. Ta tik pyksta, atrodė, kad tuoj apsiputos iš pykčio.
- Ar jau nudžiuvo? – paklausė vaikinas. – Juk jau nuvalytas.
- Lauk iš klasės! Ir kad daugiau nematyčiau, – springdama rėkė Leonora.
-Erikas tik susirinko daiktus ir movė kuo skubiau pro duris.
Kaip bebūtų keista, vaikino veidas buvo suakmenėjęs. Jame nebuvo matyti jokios ironijos ar pašaipos. Galbūt jis net kiek gailėjosi, kad taip pasielgė. Juk mokytoja nekalta dėl savo amžiaus.

Ir iš tiesų vaikinas perlenkė lazdą. Išėjus iš klasės pasigirdo juokas. Skardus mokinių juokas ir mokytojos balsas. Bet įsiklausyti jau buvo sunku, kas ką kalba. Tiesiog Erikas patraukė link berniukų tualeto.

P.S. Mano pirmesnis toks rimtesnis kūrinys. Ačiū, kas skaitėte.

Daugiau autoriaus straipsnių
Kaip senimas motyvuoja jaunimą
Vienas žingsnis į šoną (II dalis)
Vienas žingsnis į šoną (I dalis)

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1148

Įvertink!

Komentarai [ 13 ]
2009-03-25, 18:22:57
Jomantė rašo:
Egle-> Kiekvienas mokytojas buvo išskirtinis ir nemanau, kad atrasi kur bent kiek panašų vieną į kitą. Kad ir toj pačioj Šapokoj mokytojai skiriasi vienas nuo kito ir dėl to daugelio užmiršt negaliu... Ačiū Dievui, kad dar naktim nesapnuoju ;D
2009-03-23, 22:21:40
Egle rašo:
"Minusas "
Pelediene vienintele ir nepakartojama
2009-03-23, 22:04:02
Jomantė rašo:
Egle-> Tu nuo Pelėdienės gautum tokį ragą, kad paskui perdurtų tave šitaip, kad nebeskirtum kur pas tave pradžia, o kur galas. Šiaip, jeigu Pelėdienė perskaitytų straipsnį (jeigu pamatytų duodu 100 proc., kad perskaitytų) ir dar paskaitytų komentarus, tai pasirodo ne tik tu, bet ir aš neturėčiau kur akių dėt ;D

Revelant-> nepažįstu tokios mokytojos. Galiu tave patikinti, kad tikrai ne apie ją rašiau, ir jeigu užgavau, ar įžeidžiau, tai tikrai atsiprašau. Sutapimų būna. Iškart sakau: vardas man šovė netyčia, o charakterio bruožai paimti iš vieno žmogaus, kurio nenoriu minėti. Paprasčiausiai visų pirma pažeisčiau žmogaus teises, visų antra, tas žmogus man iki gyvenimo galo yra įstrigęs, taigi, palikim paslaptyje tą žmogų ;D

2009-03-23, 21:08:59
Revelant rašo:
Mokytoja Leonora (pravardė Leo) gimtojo žodžio mane mokė pastaruosius ketverius metus Bet ji neturėjo panašių būdo bruožų į tavo išvardintuosius.
2009-03-23, 20:40:25
Eglė rašo:
P.s. jomante, o ta Lion ne peledienės stereoptipas ar kažkas panašaus?
2009-03-23, 20:39:25
Egle rašo:
Jomante, man sakiai šiandien, kad aš gausiu garbe pirma paskaityt. Taip nesažininga
Užbegus įvykiams už akių ir ne vietoj įkišus savo liežuvį, Donatai, Jomante yra buvus mano klasiokė iš krašuonos mokyklos, buvusios 8a klasės
2009-03-23, 20:17:05
Jomantė rašo:
Donatai-> Negerai, kad atsikratei tokio dalyko kaip kritika. Reikia mokėti žmones ne tik girti, bet ir pakritikuoti, kad jie eitų tobulėjimo link. Kiekvienas iš mūsų esame mokytojas. Visada kritika iš bet kokio žmogaus yra sveika, jeigu ji yra graži ir saikinga.
Jeigu tau atrodo kas negerai mano tekste, visada prašom sakyt ;] Aš neįsižeisiu. Nes ir dėjau čia knygos dalį dėl kritikos. O be to, aš iš Šapokos. Jeigu neklystu tu iš 1c (jeigu apie tą Donatą galvoju )
Jeigu turėsi noro gadint akis dėl knygos, būtinai tau duosiu paskaityt, kai baigsiu ;} Nors dar iki pabaigos toli gražu, taigi, teks pakentėti ;}

2009-03-23, 19:51:51
Donatas rašo:
Atsikračiau tokio dalyko kaip kritika Dėl daugelio priežasčių. Yra žmonių,kurie drąsiai ir protingai pasakys, kas yra bogai. Žodžiu kritikai, tai asmenys kurie moko nemokančius mokytis iš savo klaidų arba asmenys, kurie dergia kūrinį, noris keisti tai kas autorės/riaus parašyta. Jeigu kada būsi baigusi, tai pranešk man, aš su mielu noru paskaityčiau. Galbūt iš Šapokos esi?
2009-03-23, 19:15:10
Mindaugas rašo:
Patiko :]
2009-03-23, 16:29:29
Jomantė rašo:
Revelant-> Leona, išgalvota persona. Bet galiu pasakyt, kad pažinojau vieną tokią mokytoją kuri man primena ją. Vienas kitas charakterio bruožas yra perteiktas būtent iš jos.

Donatai-> Žinok tavo kritikos labiausiai laukiau. Visada turi ką protingo pasakyt ;D
Mes mokomės ne vien iš savo klaidų, bet ir iš kitų. Paaiškinsiu elementariausiais pavyzdžiais. Tarkim turėjai pažįstamą, kuris vartojo narkotikus, bet perdozavo. Viskas baigėsi mirtimi. Nemanau, kad būtum toks kvailas ir pats vartotum tuos pačius narkotikus. :]

Atspėjai. Aš bandau rašyt knygą, ir turiu nemažai pasiruošusi. O dedu po nedaug, nes niekas neskaitys 30 wordinių lapų iš karto. reikia sudominti skaitytoją, paliekant šiokią tokią intrigą.

Autorė tikrai nesupyks. Aš jau net nusiminiau, kad kritikos taip ir negavau, nes reikia tobulėti ;D

Egle-> Ačiū ;D Aha, kai pirmą kartą siunčiau tai neįvertinai (joke)
2009-03-22, 21:26:53
Egle rašo:
Manau, šie veikėjai ir istorija, atspindi ne vieno iš mūsų kasdienybė. Tai labai aktualu, ypač dabar. Tikrai sudomino ir man patiko.
Šaunuolė Joma
Greičiau Edvinui siusk kitas dalis, juk turi
2009-03-22, 20:01:02
Donatas rašo:
"Niekada nedarykite klaidos, po kurios Jums, mielieji, tektų gailėtis."
J. Juknaitė

Nežinau kaip kiti, bet man atrodo, kad būtų ypatingai neįdomu nedaryti klaidų. Juk tik iš klaidų ir mokomės. (stipriai abejoju, kad ko įmanoma išmokti iš kitų žmonių klaidų) Beto, kaip tu gali žinoti, padarysi ją ar ne? Gyvenimas ne apsipirkinėjimas, sąrašo ką pirkti ir ko ne nesusidarysi.

Neskaitant to, skaitalas visai įdomus Tik, kad labai trumpas ir norėtusi sužinoti daugiau: kas, kaip, kodėl, kur, kada.... ir pan. Čia knygą rašai ar tiesiog šiam tinklapiui grynai rašai kažką?

P.s. na tikrai geras. Aš jau net pasiilgstu tokio elgesio.... (subjektyvi nuomonė, kritikos apskritai niekam stengiuosi nebeduoti, tegu tai daro tam sutverti veikėjai, tikiuosi autorė nesupyks.
2009-03-22, 19:51:21
Revelant rašo:
Norėjau paklausti, ar apie mokytoją Leonorą (Lion) tau kas nors pasakojo? Ar pati sugalvojai šią veikėją? Beje, tikrai sudominai

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos