• Utenos Ekonomikos ir Kompiuterijos Klubo rengiamas laikraštis Utenos apskrities jaunimui •
 
Apklausa
Kokia tema Jums yra aktualiausia?

Utenos miesto naujienos
kelionių, išvykų įspūdžiai
mokslas, studijos
jaunimo organizacijų veikla
kita


PIRMADIENIS
2019-08-26


Vardadienius švenčia:


Šiandien:
(prognozes.lt) (kuzmarskis.lt) (vytautus.com)

Pakalbėkim...
Vardas:


Žinutė:


Draugai


PagrindinėŽmogus ir visuomenė
2008-11-24, 21:47:52
Kristina Tubytė


Žmogus. Kas tai? Kas sudaro tą mūsų vadinamąją visuomenę? Nusprendžiau pažiūrėti kelias versijas: visų pirma apie žmogaus atsiradimą ir pasirodymą yra dvi pagrindinės versijos. Viena, kaip teigia krikščionys, kad mus, žmones, na, bent jau Adomą ir Ievą, sukūrė Visagalis Dievas, bet mokslininkai šneka kitaip - jie teigia, kad mes atsiradome iš beždžionių ir laikui bėgant evoliucionavome bei tapome protingaisiais žmonėmis, vadinamaisiais homo sapiens. Žinoma, už tokias apie evoliuciją viduramžiais atsidurtumei ant laužo ir būtumei sudegintas arba pakartas. Bet mes gyvenam šiuolaikiniame pasaulyje, kur žmonės daugiausia ir remiasi Čarlzo Darvino sukurta evoliucijos teorija. Bet, žinoma, daugelis mokslininkų dar ir dabar tyrinėja žmogų įvairiapusiškai: jo mąstyseną, gyvenseną, galų gale, kišasi net į vidinį gyvenimą (dvasinį), dar tyrinėja vidaus organus, jų veiklą. Bet žmogui tiek neužtenka! Daugelis stengiasi save tobulinti ir tai, kas baisiausia, - ne siaubo filmas, o realybė. Juk jūs tikriausiai atspėjote apie ką šneku? Jei ne, tada atskleisiu paslaptį. Kalbu apie plastines operacijas, kada patys save bandome keisti. Ir kas keisčiausia - dėl pačios visuomenės, o juk, mano nuomone, visuomenę ir sudaro žmonės. Jei kas pasakė blogesnį žodį apie išvaizdą, visada atsiranda tokių žmonių, kurie lekia savo defektų taisytis ir kenčia žiaurias operacijas. Taigi vertėtų susimąstyti, ar mūsų visuomenė neišsigimsta į kai ką baisesnio ir kraupesnio. Juk prieš gerą dvidešimtmetį tokie dalykai (kaip savęs tobulinimas) kėlė visiems tik juoką ir visi toliau gyveno laimingą ir pilnavertį gyvenimą.

Bet yra ir kita visuomenės pusė, tiesa, nežinau, ar šviesesnė, ar geresnė, bet ji tikrai egzistuoja. Būtent čia nustatomos gyvenimo normos, taisyklės: rašytos ir nerašytos. Be to, visuomenė gali žmogų pakeisti ir netgi sužlugdyti. Juk jei koks nors žmogus yra kitoks nei kiti aplinkui, jisai iš karto tampa atstumtuoju, išskirtiniu. Ir visi su tavimi tada elgiasi kitaip. Mūsų visuomenė dar nėra tokia pažangi, atleidžianti ir gera. Bet yra tokių žmonių, kurie sugeba prisitaikyti ir bando adaptuotis. Jiems pavyksta, tiesa, ne visada, bet dažniausiai pavyksta. Vieni prisitaiko savo gudrumu, kiti, kaip pasakytų mano bendraklasis, "lenda subinėn". Visuomenė taip pat mus stengiasi šviesti, kelti išsilavinimo lygį ir kultūrą, nors, drįsčiau pridėti, ne visada patys elgiamasi kultūringai ir mandagiai, užtenka vien pažiūrėti Seimą...

Pabaigdama norėčiau pasakyti, kad tai yra mano nuomonė ir mano pamąstymai bei pasvarstymai. Ne visada reikia taikytis prie kitų. Juk kaip teigiama dainos žodžiais: "Pilkumoj neįdomu, patikėki tu"

Nesutinki?
Jei nesutinkate su straipsnio autoriaus nuomone, galite parašyti atsakomąjį straipsnį laikraščio redakcijai adresu redakcija@utenosjaunimas.lt

Daugiau autoriaus straipsnių
Ar literatūra moko gyventi?
Žmogus ir visuomenė
Muzikinė veikla Utenoje
Draugystė bei jos klaidos
Gamta ir jos saugojimas
Dauniškis gąsdina? Bet ar tikrai?

Įvertinimas
Įvertinimas:
3
Jau įvertino: 1296

Įvertink!

Komentarai [ 7 ]
2010-03-17, 8:52:32
pelė rašo:
Teisingi autoriaus pasvarstymai, kad žmonės visada stengiasi prisitaikyti prie nusistovėjusių normų. Ir vis dėlto žmonės yra priklausomi nuo kitų nuomonės apie juos pačius.
2008-12-11, 16:41:41
drauge rašo:
papildymas: beje pagalvokim kodėl žmones visais būdais bando save pakeisti kad pritaptų prie visuomenės? Bėda ne žmoguje, o pačioje visuomenėje. Pati visuomenė priverčia žmogų jaustis kompleksų maišu. Jeigu mūsų visuomenė visus priimtų tokius kokie yra, neatstumtų, bei nesmerktų, tikrai nebūtų tokio nesveiko nervinimosi del kompleksų.
2008-12-11, 16:27:22
drauge rašo:
Kristina, priimu tavo nuomonę, bet jai nepritariu. kodel tu smerki zmones kurie darosi plastines operacijas ar bando kažką savyje keisti kad būtų visuomemės dalis? juk tai nera smerktina. kiekvienas is musu yra skirtingas, kiekvienas turi savita supratima. Gal sakykim zmogus pasidares plastine operacija įgauna pasitikejimo, gal tik to jam truko iki pilnavercio gyvenimo. As manau taip: kam visą gyvenimą kankintis ir graužtis savyje dėl savo nepilnavertiškumo ir kompleksų jeigu žmogus turi pinigu tai tegu darosi nors ir šimtą tobulinimo operacijų! puiku! prasom! Jeigu jis nesugeba užgniaužti savo kompleksų kitaip jo bėda. Kasdieninis pavizdys: dauguma merginų dažosi ir dauguma kiekvieną diena. Tai parodo kad joms kažko trūksta iki pinavertiškumo išvaizdoje. Jos trokšta būti dar gražesnės. Tai negi tu jas dabar smerksi ir vadinsi visuomenes išsigimėlėmis (kaip straipsnyje pavadinai žmones bandančius save keisti) ? :
2008-12-04, 11:40:01
negąsdinkit rašo:
siaubas.
2008-11-30, 23:50:38
Mantas rašo:
Blaškymasis kažkoks. Geriausias sakinys buvo: "Juk jūs tikriausiai atspėjote apie ką šneku?" Iki tos vietos tai tikrai nebuvo įmanoma suprasti apie ką šneki, nes man žmogaus atsiradimo teorijos niekaip nesisieja su plastinėm operacijom. Ir kaži, ar kam siejasi.
2008-11-25, 21:35:09
Ji* rašo:
Man nuostabiai parašyta tikrai priverčia susimąstyti
2008-11-25, 16:10:27
Ponas M. rašo:
Nemažai stiliaus klaidų, autorei reikėtų plėsti žodyną. Mažoka įtikinamų argumentų, ir išvis - kalbėjimas neišbaigtas, tačiau jau matomas progresas

Vardas:


E-pašto adresas:


Tekstas:

 


Jaustukai:Komentarų taisyklės

1. Stenkitės rašyti LIETUVIŠKAI.
2. Draudžiama vartoti necenzūrinius žodžius.
3. Gerbkite kitų nuomonę.
4. Privaloma įrašyti savo tikrą e.pašto adresą.
5. "Utenos jaunimo" redakcija neatsako už vartotojų komentarus.
6. Už komentarą atsako ir prisiima visą atsakomybę pats autorius.
7. "Utenos jaunimo" redakcija pasilieka teisę esant reikalui pakeisti komentaro turinį.

Nesilaikant šių taisyklių komentarai bus ištrinti be papildomo perspėjimo.
Vėliau pretenzijos nebebus priimamos.
Copyright © Utenos jaunimas, 2008m. Naujienos | Apie mus | RSS | Kategorijos